Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 26.04.2024, 2:37
Dnes je piatok 26. apríla 2024, meniny má Jaroslava a zajtra Jaroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 253 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Ďalší
 zapojenie pridavnych svetiel 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
andrej190 píše:
trošku odbočím od spájania káblov a chcem sa opýtať na LED pásy a celkovo LED svetlá. Ako sa správa LED pri častom zapínaní a vypínaní ? Poprípade len pri blikaní (ako pozdrav, upozornenie atd.. ). Má aj to LED svetlo aj pri takomto zaobchádzaní dlhú životnosť ? alebo jej to nejak rapídne uberá na živote tej LEDke ?

ledka vydrzi daleko viac blikani a zapinani ako ine svetla...

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Uto, 11.02.2014, 22:40
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Kazdy led panel by mal mat elektronicku,,ochranu,, ta sa skor znici ako napriklad taky cip-led ale to blikanie tiez treba obmedzit na minimum-hoci led nie su tak nachylne na caste zapinanie ako xenony-moja skusenost-skor tam odide ta elektronika .Na xenonoch som raz skusal asi 15minut v kuse zapinat a vypinat xenon-vybojku a nakoniec to vybojka nevydrzala ale aj led maju svoje minusy-napriklad mensie led panely sa mi po dlhsom svieteni viac zahrievaju ako ten najvacsi led panel-hoci na tom najvacsom je este menej chladiacej plochy,tiez zvyknu sa zarosovat+ sem tam prasknute sklicko na nich + teraz cez zimu ked som z nich oskraboval namrazu tak sa aj pekne tie sklicka daju poskrabat :-D a sem tam ta ochrana v led panely odijde a potom panel nesvieti-mne uz napriklad 2 take led panely odisli ale vyreklamovalo sa to a teraz mi na patrole tiez jeden odisiel-a vsetko okruhle led panely-dialkove paradoxne :smt017 Cize radsej kupit z obchodu a s zarukou ako z ebay a ceny uz su skoro vyrovnane Uz zacinam len cakat kedy budu v obehu Laserove panely-lebo uz o tom cvirikaju vrabce,ze do seriovek vysej triedy automobilov to uz intenzivne testuju :mrgreen: Tak potom to pustia aj dalej.


Uto, 11.02.2014, 23:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.03.2008, 18:21
Príspevky: 705
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
andrej190 píše:
trošku odbočím od spájania káblov a chcem sa opýtať na LED pásy a celkovo LED svetlá. Ako sa správa LED pri častom zapínaní a vypínaní ? Poprípade len pri blikaní (ako pozdrav, upozornenie atd.. ). Má aj to LED svetlo aj pri takomto zaobchádzaní dlhú životnosť ? alebo jej to nejak rapídne uberá na živote tej LEDke ?

LED dioda bola povodne primarne urcena ako blikac a do dnes blika vsade - kukni kolko sa nablika kontrolka HDD. (a to nas ucili v case, ked sa modra alebo dokonca biela LED povazovala za nevyrobitelnu, potom to ojebali pomocou luminoforu

_________________
Patrol GR Y61, 2,8TD


Uto, 11.02.2014, 23:49
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1462
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
dakujem za odpovede ;-) vedel som ze led je menej nachylne na blikanie ako ine svetla len som nevedel ci im to vadi alebo ani nie..
v zadu mam len china led na cuvanie prevazne ale v predu mam uz lepsejsie cosi tak dufam vydrzi. islo mi hlavne o to predne lebo to mam zapojene aj na dialkovych svetlach a niekedy si to pustim aj na ceste nejakej menej civilizovanej :-D

odoalané z B15

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Str, 12.02.2014, 7:41
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 23.06.2013, 15:25
Príspevky: 33
Odpoveď s citáciou
chcem sa spýtať na zapojenie prídavných LED svetiel 27W...trochu som upravil schému čo tu už bola...moje otázky sú...koľko ampérové relé mám kúpiť?...aký druh a hrúbku káblov...kam najlepšie zapojiť vypínač na + po zapnutí kľúča...kam všade mám dať a aké poistky...kade najlepšie pretlačiť káble od motora...kostru svetiel môžem dať aj na rám svetiel ktoré budú uchytené v predu na pajere na tom plechu pod mriežkou chladiča...nevyznám sa a potrebujem vedieť čo všetko mám kúpiť...zapojenie zvládnem aj sám dik..


Príloha:
14_denn_svetl_1.jpg
14_denn_svetl_1.jpg [ 28.65 KiB | Zobrazené 5478 krát ]

_________________
Pajero II 2.5 gls


Str, 02.07.2014, 8:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
Kup 30A rele, to je take najbeznejsie....
25A poistka je zbytocne moc, 10 uplne staci...umiestni ju co najblizsie k baterke
Prechodka je na pajere na stene medzi motorom a spolujazdcom. Su dve jedna vacsia a jedna mensia, od motora ich najdes jednoduchsie.
Kostru daj radsej priamo na kasnu alebo na bazerku, neviem v akom to mas stave - toto mas istejsie
Hrubka kablov, dovolim si citovat:
MoostanQue píše:
Pracujem na komplexnejsom clanocku ohladne tejto problematiky. V Tvojom pripade by som pouzil prierezy nasledovne:

- pre jedno svetlo (55W) 1,5mm2
- pre dve svetla (110W) 2,5mm2
- pre styri svetla (220W) 4mm2
- ovladacie vodice relatiek a ukostrenie relatiek: 1mm2

Varujem pred zapajanim halogenovych svetlometov bez relatka. Napajaci kabel sustavy relatiek musi zodpovedat celkovemu prudovemu zatazeniu, pre 6 svetiel by som dal 6mm2. Bavime sa o 12voltoch predpokladam; pri 24 budu prierezy logicky ine.

V pripade nejasnosti sem s nimi :wink:

pekny den praje


To uz si odvod podla wataze...
A inak bude mat tato tema vlastne niekedy koniec???

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Str, 02.07.2014, 9:20
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 23.06.2013, 15:25
Príspevky: 33
Odpoveď s citáciou
čiže keď budem mať obe svetla 54W dajme tomu že cca 55 tak môžem dať 1,5ku?...nestane sa nič ak dám hrubší?? a nemám dať ešte poistku na plusový k vypínaču??

_________________
Pajero II 2.5 gls


Str, 02.07.2014, 11:54
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 16.06.2010, 20:49
Príspevky: 305
Bydlisko: Strezenice-City
Odpoveď s citáciou
Ja mam 4 svetla, 220W a mam to zapojene cez 2 relatka. A kazde je napajane jednym kablom 1,5mm hrubym. Ten mam tahany od hlavnych poistiek. A nemam s tym ziadny problem. Ked das hrubsi kabel nic sa nestane.

_________________
5,2 plyňák V8, postupne sa začína podobať na auto ;)


Str, 02.07.2014, 15:27
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.07.2014, 8:39
Príspevky: 110
Bydlisko: Skalica
Odpoveď s citáciou
Páni mám problém.... :smt017
Zapojil som prídavné svetlá, normálne cez relátko, všetko prebehlo bez problemov.
Spínací okruh som vyviedol z žiarovky dialkových na prístrojovke (teda zo začiatku som si to tak naivne myslel)
A pri testoch sa začali diať divy ...
Zapnem stretávacie svetlá, prídavné svetlá sa rozsvietia a aby toho nebolo málo, tak sa rozsvieti aj kontrolka dialkových. Zapnem dialkové, prídavné svetlá sa zhasnú a aj kontrolka dialkových sa zhasne.
Dnešným dňom už kontrolka dialkových svetiel nesvieti vôbec, ani po výmene žiarovky v prístrojovke, ani po odpojení súštacieho kábla. :smt021
Nech rozmýšlam akokoľvek nejde mi to do hlavy.... jediný zásah do pôvodnej elektroniky bolo napojenie spúšťacieho káblika pre relé na káblik od žiarovky v prístrojovke. Taktiež nechápem prečo mi nesvieti tá kontrolka :smt022

WTF ?

_________________
Mišáček zerzáček Pajero II 2.5 TD


Pon, 22.12.2014, 8:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
WTF?
No nieco si zapojil zle :-D
Skus si to este raz prezret, hlavne ci mas vsetky kostry ok, pripadne skus ten signal na relatko zobrat od privodu na dialkove, nie z kontrolky, aj ked to by nemalo mat nijaky zasadny vplyv.

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Pon, 22.12.2014, 10:13
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.07.2014, 8:39
Príspevky: 110
Bydlisko: Skalica
Odpoveď s citáciou
:smt139 aha
nič sa nestane ak to zapojím priamo ten spúšťací káblik na káblik čo ide na dialkové svetlo ?
Lebo jedine v tom bude problém asi ...

_________________
Mišáček zerzáček Pajero II 2.5 TD


Pon, 22.12.2014, 10:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
Co by sa malo stat, je to len na zopnutie relatka....

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Pon, 22.12.2014, 11:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Podla toho co pises to mas zle zapojene, vyzera to ako keby si zmylil ovladaci (87a) a silovy (87) kontakt rele.. daj si to prezriet nejakemu elektrikarovi aby si si nenarobil viac skody..

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Pon, 22.12.2014, 14:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Navyše ovládať relátko od kontolky na palubke :smt018

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pon, 22.12.2014, 14:46
Profil
Koumák

Registrovaný: Ned, 23.01.2011, 23:22
Príspevky: 190
Odpoveď s citáciou
cafte
mam na vas otazku ak mi budete vediet pomoct takto na dialku. mam na aute zapojene pridavne svetla na aute aj v predu dialkove aj v zadu cuvacie + celu tuto pridavnu elektroniku mam zapojenu cez vypinac elektronicky cize ked ho vypnem nic z othto menovaneho nejde. robil i mto elektrikar tak vedel co ako zapaja relatka, poistky atd.. vsetko fungovalo ok dva roky a teraz sa mi to nejak zacalo pototo..

ked idem dlhsiu dobu na prednych pridavnych svetlach dialkovych tak ked vypnem motor tak sami auto sprava ako keby tam bol stale klucik a pusta elektriku do celeho auta (radio, denne svietenie, podsvietenie..) ale ked vypnem ten elektricky vypinac tak to vsetko zhasne ale ked zapnem pri vypnutom vypinaci svetla tak idu aj ked by prave vtedy nemali ist lebo je vypinac off. ale idu mi svetla istu dobu napr 2min ako keby bolo nieco este nabite a potom zhasnu a zase funguje vsetko ok. musim zapnut vypinac a svetla idu.. ale ked znovu idu dlhsiu dobu tak to zase takto zblbne.
viete mi povedat co s tym moze byt? moze to robit dake odidtene relatko? alebo to bude nejaky kabel ko alebo nieco ?


Str, 28.01.2015, 8:36
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 253 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron