Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 18.04.2024, 12:10
Dnes je štvrtok 18. apríla 2024, meniny má Valér a zajtra Jela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Wessen prídavné svetlá 
Autor Správa
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 12:05
Príspevky: 1316
Bydlisko: Wychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
aj ja mam modre a som s nimi spokojny, svietia super... a nikto ma este za ne nedrbal :smt148


Pia, 25.01.2008, 11:53
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... a já zas ríkám že modrá je dobrá, a keď sa do toho dajú modrasté žiarovky (Osram Cool Blue alebo Night Breaker) tak je ešte lepšia.

a dodrbať ťa nemôžu páč lampa má ono magické e v koliesku. (papiere mi môžete zobrať pán príslušník, ale nie nadlho, nie som si vedomý priestupku, pokutu nezaplatím, vec budeme riešiť komisionálne a ja sa budem na vás sťažovať pre nizke právne povedomie...) ..a chcem vidieť ktorý nadstrážmajster Piťko prekotí európsku homologizáciu.

Dodrbať by ťa mohli, kebyže do nich strčíš a sfunkčníš parkovačky, nedajbože nejakej divnej farby.

_________________
SLOW & FURIOUS


Naposledy upravil Martin 4 dňa Pia, 25.01.2008, 12:03, celkovo upravené 1



Pia, 25.01.2008, 11:58
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 23.10.2006, 15:36
Príspevky: 195
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ne farebne parkovacky uzcite nie... este uvazujem nad zapojemin ci na dialkove alebo na zvlast vypinac ( som si nasiel doma taky ten NOS vypinac bude to vyzerat zajimavo vo vnutri) co poradite co je lepsie...

_________________
LR Defender, 2.4 TD, 32x9.25 R16 a usmiaty cloviecik za volantom...


Pia, 25.01.2008, 12:02
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
a dodrbať ťa nemôžu páč lampa má ono magické e v koliesku...


Chyba je u predajcu. Na krabicu si dal nalepku ze svetla nie su vhodne pre beznu premavku. Ale E maju . :roll: (myslim ze sme to uz raz preberali, som si spomenul, netreba to dalej rozvadzat)

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pia, 25.01.2008, 12:05
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja mám dolné lampy (tie čo sú pred maskou) zapojené natvrdo z dialkovými (to urobil ešte predchádzajúci majiteľ) a je to vyhovujúco funkčné. Horné svetlá mám tiež spriahnuté z dialkovými, ale cez vypínač. Takže svietia spodné, alebo všetky.

Ak si hračička a chce sa ti ťahať dráty, tak ich daj cez vypínač, ale ovládať by ich mali pôvodné dialkové (je dosť nemyslitelné, že by si ovládal dva nezávislé systémy dialkových)

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 25.01.2008, 12:06
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 23.10.2006, 15:36
Príspevky: 195
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale asi mas pravdu... dam to normalne na dialkove. tie kable by sa mi vazne nechcelo tahat. 8)

_________________
LR Defender, 2.4 TD, 32x9.25 R16 a usmiaty cloviecik za volantom...


Pia, 25.01.2008, 12:11
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dado... to by nešlo... vhodné, alebo nevhodné = má, alebo nemá e. Nejakú kombináciu si akosi neviem predstaviť...

Výrobca si homolog nemôže vymyslieť. A ja ako zákazník nemám čo skúmať či tam ten homolog má alebo namá byť. Vidím ho tam a basta.

To, akú farbu svetla má lampa neurčuje subjektívny dojem či je lampa číra alebo modrá. Skúma sa vlnová dĺžka vyžarovaného svetla a ak vyhovuje, môže mať sklíčko ľubovolnú farbu.

A keď už ... môžeš mi tú nálepku odfotiť prosím ťa... urobím okolo toho škandál.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 25.01.2008, 12:14
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
ja mám dolné lampy (tie čo sú pred maskou) zapojené natvrdo z dialkovými (to urobil ešte predchádzajúci majiteľ) a je to vyhovujúco funkčné. Horné svetlá mám tiež spriahnuté z dialkovými, ale cez vypínač. Takže svietia spodné, alebo všetky.

Ak si hračička a chce sa ti ťahať dráty, tak ich daj cez vypínač, ale ovládať by ich mali pôvodné dialkové (je dosť nemyslitelné, že by si ovládal dva nezávislé systémy dialkových)


Ja som sa tu tiez radil ohladom zapojenia dialkovych (zatial len 2ks pred maskou) a nakoniec som prebral jeden zaujimavy napad s trojpolohovym vypinacom...pridavne dialkove mi teraz svietie s dialkovymy, daju sa uplne vypnut alebo zapnut nezavisle od vsetkeho (teda samozrejme len ked je nastartovany motor a ide stava zo spinacej skrinky)...
stalo sa mi uz ze dialkove svietili daleko a nevidel som tedne pred autom dobre a stretavacie zase slabo do dialky svietili...teraz ked popri stretavacich zapnem pridavne dialkove mam krasne osvetlene vsetko...SAMOZREJME ZE TO POUZIVAM LEN MIMO POZEMNYCH KOMUNIKACII :D
Na polnej ceste je to super ked vidis okolo seba (myslim okraje cesty pred autom) a aj dopredu

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 27.01.2008, 11:01
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... aha ! .. teraz romo napísal múdru vec ... Nie je až tak dôležité svietiť strááášne ďaleko, ale skôr treba svietiť tak, aby bol prehľad naširoko okolo auta. To s dodatočne zapnuteľnýmmi diaľkovými nie je márny nápad, ale ja si tak pribastlím možnosť extra prizapnúť dialkové na streche. Ďalší fajn účel takej fičúry je možnosť svietiť len hornými keď pôjde čumák pod vodu. Predíde sa tak výbuchu horúcich žiaroviek pri namočení.

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 27.01.2008, 12:08
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin4: ked mas 6 pridavnych da sa to isto nastavit tak ze ti osvietia vacsi priestor pred autom...ja mam zatial len 2 pridavne dialkove a toto riesenie ako to mam sa mi zatial osvedcilo...
staci jeden trojpolohovy prepinac...stredny pol tahat von na svetla, jeden krajny + z dialkovych a druhy krajny + zo spinacej skrinky...v strednej polohe pridavne nesvietia vobec a krajne polohy podla potreby bud sucasne s dialkovymi alebo uplnenezavisle od vsetkeho...aj ked su hlavne svetla vypnute

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 27.01.2008, 13:44
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 23.10.2006, 15:36
Príspevky: 195
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Velmi good napad... asi to budem ralizovat ako hovoris cez ten trojpolovy vypinac... dikes za inspiraciu... 8)

_________________
LR Defender, 2.4 TD, 32x9.25 R16 a usmiaty cloviecik za volantom...


Pon, 28.01.2008, 9:40
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... aha ! .. teraz romo napísal múdru vec ... Nie je až tak dôležité svietiť strááášne ďaleko, ale skôr treba svietiť tak, aby bol prehľad naširoko okolo auta. To s dodatočne zapnuteľnýmmi diaľkovými nie je márny nápad, ale ja si tak pribastlím možnosť extra prizapnúť dialkové na streche. Ďalší fajn účel takej fičúry je možnosť svietiť len hornými keď pôjde čumák pod vodu. Predíde sa tak výbuchu horúcich žiaroviek pri namočení.


neriesia toto predne (horne) pracovne? zapojene samostatne, svietia siroko a pre ucely pomalej jazdy aj dostatocne daleko... ?

Apropo, za boha nemozem najst pracovne svetla priemeru 160mm so sirokym rozptylom.. LOR1 je priserne uzka, 3LOR mala... nema niekto napad?

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pon, 28.01.2008, 9:53
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 24.10.2006, 10:42
Príspevky: 61
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... aha ! .. teraz romo napísal múdru vec ... Nie je až tak dôležité svietiť strááášne ďaleko, ale skôr treba svietiť tak, aby bol prehľad naširoko okolo auta. To s dodatočne zapnuteľnýmmi diaľkovými nie je márny nápad, ale ja si tak pribastlím možnosť extra prizapnúť dialkové na streche. Ďalší fajn účel takej fičúry je možnosť svietiť len hornými keď pôjde čumák pod vodu. Predíde sa tak výbuchu horúcich žiaroviek pri namočení.


....a prečo chceš svietit pod vodou? Ani ponorky nesvietia a idú.

_________________
TYT J120, ARB, Asfir, snorkel, K&N, SW 12000, SW 9500, OME, GY Wrangler MTR 32x10,5x17
LRD3 SE, Asfir, K&N, T-MAX 12000


Štv, 31.01.2008, 16:40
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
A keď už ... môžeš mi tú nálepku odfotiť prosím ťa... urobím okolo toho škandál.


Az teraz som to zaregistroval.... pokusim sa, krabicu sice nemam, ale svagor to rozvaza. Sam ma na to upozornoval. Beru to z velkosladu v CR.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 31.01.2008, 16:56
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
toudy píše:
Martin 4 píše:
Ďalší fajn účel takej fičúry je možnosť svietiť len hornými keď pôjde čumák pod vodu. Predíde sa tak výbuchu horúcich žiaroviek pri namočení.


....a prečo chceš svietit pod vodou? Ani ponorky nesvietia a idú.


Toudy, on práve nechce svietiť pod vodou! :-D

Ale keď zhasneš všetko čo máš dole, je celkom fajn keď neostane tma ako vo vreci. Vtedy je celkom fasa zapnúť solo vrchné, a keď sú nastavené do vejárika tak máš krásny prehlad. Tak ako ja. :-D


Ale malé obdĺžnikové Wesemi som zatratil, napriek pomocným dierkam sa stále rosili a celkové kvalita spracovania nič moc. :smt130

Pracovné kockaté sú OK. :smt023

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Štv, 31.01.2008, 18:54
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: