Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 12:48
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Nesvieti mi podsvietenie 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:smt124 Tak to som si veru nevšimol :oops: Som pozeral že je tu nový príspevok, ten pred mojím, prečítal som o čo Finderovi ide a napísal som...

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Uto, 10.02.2009, 12:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
cimo píše:
nazdar chrapci, pozeram fotky rozobratej palubovky, poradte mi prosim ako rozobrat kastlik u spolujazdca aby som sa dostal ku kabinovemu filtru? a este mam asi nieco odtrhnute, alebo v lepsom pripade povolene v pravom hornom rohu palubovky, lebo ked sa chytim drzadla u spolujazdca, tak mi lieta cela palubovka v rukach. dakujem mam r.v. 1996

este k rucnej : je mozne nejako nastavovat lanko rucnej brzdy? chyta mi len na poslednom zube a aj to nie celkom presvedcivo...


cau, cimo. kastlik rozoberes lahucko. kastlik je zospodu uchyteny dvoma skrutkami, tie odsrobuj a zostane ti viset len na vodiacich vycnelkoch(take trubky trciace zo stran), ked ho nasikmis mozes ho vytiahnut. pod kastlikom je zelezna priecka, ta drzi len na troch sroboch- ni eje podstatna, ked si sikovny nezavadia. lanko rucnej sa da nastavit tiez lahko, odstroj plasty a bude ti to jasne. aby si sa dostal k uchyteniu plastu palubovky budes musiet asi vybrat vsetko co je na pravej strane - riadiacu, ventilator, trubky od ventilacie, ak mas airbag spolujazdca bacha na pripojenie.

_________________
Patrol 3,0 TDi


Uto, 10.02.2009, 18:00
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 09.10.2007, 15:13
Príspevky: 82
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hej ? na uaze to kde najdem???? :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

precitat, potom pisat----- precitat teda cele

_________________
469 200 D


Uto, 10.02.2009, 18:30
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 03.11.2008, 15:53
Príspevky: 42
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dakujem za rady, lanko rucnej som pozeral pod autom, ale tam kde sa rozdvojuje som nenasiel ziadnu skrutku na stelovanie (na astre kombi ju tam mam), preto som zistoval, ci je ine miesto.
to Tyky: dik, palubku a jej uchytenie asi necham na jar, nemam garaz, tak to skusim na chalupe, ked sa otepli, aby som to nerobil pred panelakom. ale ten filter si vymenim, bo sa mi dost rosi celne sklo, mozno je vlhky. niekde nad nim mi asi preteka tesnenie okolo okna, tak to mrknem. Apropo, stale mam pocit, ze auto slabo kuri, resp. kurenie ma slabu ucinnost oproti bruchoplazu. termostat je novy, rucicka vylezie skoro do 1/2 drahy. nemoze byt problem v radiatore? upchaty.... Otazky su mozno banalne, ale auto mam kratko na to, aby som si sam vedel odpovedat, tak prosim o strpenie.
a Tyky, nezabudni prosim na rozmery tvojho vynalezu do kufra, budem ti vdacny. :D

_________________
Terrano II, 2.7TDI


Uto, 10.02.2009, 19:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jééézis, uplne som na to zabudol, si to chcel uz davnejsie :oops: dam si pripomienku! ten filter mas vybraty za 5 min. aj mne zatekalo cez pravu nasavaciu mriezku pod oknom, tieklo mi to cez ventilator na podlahu. je tam taky kusok plastu pod torpedom pri pante kapoty, staci ked ho zasilikonujes a prestane to podtekat. ked ti to nekuri skus pozriet aj kable k ventilatoru, ked hovoris ze tam zateka- take kastlik musis vybrat tak ci tak.

_________________
Patrol 3,0 TDi


Uto, 10.02.2009, 21:26
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chladenie - normalna vec.
Teraz na zimu zober karton asi o polovici velkosti chladica, oblep ho priesvitnou paskou (aby zniesol kolko tolko vody), a supni ho pred chladic.
Chladic je zhora uchyteny (ci skor fixnuty) takymi dvomi plieskami, kazdy v jednom rohu chladica. Povolit, chladic odtiahnut k motoru, supnut karton (az dolu do vycnelku chladica), a prilepit paskou okolo vonkajsej strany chladica az na saharu. Robota asi na 4 minuty (ak uz mas nachystany karton).

Ak sa ti chce, mozes odobrat spodnu polovicu sahary, je to taky chomut okolo vetraka, aby ti visko nebrala vzduch cez chladic natvrdo (horna polovica staci, ak nejazdis teren). Odobratie chomuta je lahke, ale chce to urcity grif, ako nato. Ked tak, nafotim, mam ho dolu.

Rucna - je to trochu onania. Rucna ma naozaj dotahovaci srobik priamo pri sebe pod plastom, zvykne sa povolovat, swina. Aby si sa k nemu dostal, treba zhodit cely stredovy panel. Ja som to uz absolvoval, je to robota nahodenie/zhodenie tak na 30 minut. Povedzme na zaciatok asi 2x dlhsie. Zvladnes to aj pred panelakom. Vystacis si s jednym plochym a jednym krizovym srobovakom.

Treba jemne plochym vylupit ten odkladaci priestor pred riadiacou pakou. Je to len nacvakane.

Treba odsrobovat madla oboch pak prevodoviek

Treba si poznacit (nie je nutne, ale mensi bolehlav), odkial su srobiky. Je ich celkom dost, a su zasite. Zacnes vonkajsimi srobikmi okolo toho vylupnuteho priestoru, 2-4 su v odkladacom priestore za loktom jazdca (na konci panelu), a zvysne su pod vylupnutym priestorom. Pokial je stredovy panel vylupnuty a uz sa s nim da hybat, treba ho navihnut vzadu od zadnej sedacky, a odpojit 2 konektory vyhrievania sedaciek. Az potom sa to cele da vytiahnut. Nasledne mas pristup k rucnej ako je na fotkach.

Radiator zaneseny asi nie je, ak menis chladiacu, to by sa ti zaniesol aj chladic.

To s tym kartonom som nahodil pred mesiacom, teplota sa mi pomerne rychlo odlepi od nuly, a drzi sa stabilne na polovici tak na okreskach, ako na dialnici. V meste trochu spadne, tam sa zle dosahuje prevadzkova teplota. Nedporucam viac ako polovicu chladica zablendovat, zistil som, ze na volnobeh teplota teplomera preskoci polovicu (nic zavazne, ale pre istotu, az na to nemusim mysliet).

Dufam, ze som s pameti na nic nezabudol.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 10.02.2009, 22:10
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 03.11.2008, 15:53
Príspevky: 42
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dakujem chlapci.

to Finder: ten karton urcite skusim. volakedy som ho daval automaticky koncom oktobra na polski fiat ale myslel som, ze na nissan to nebude potrebne. ale: nakonec-japonec.

to Tyky: ten silikon ma tiez napadol, skusim to.

_________________
Terrano II, 2.7TDI


Str, 11.02.2009, 10:25
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 03.11.2008, 15:53
Príspevky: 42
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ked som na ten filter pozeral len tak, bez rozoberania, zdalo sa mi, ze je davno po zenite. dnes som to chcel rozobrat ale pracovny uraz jedneho pana vo firme kde pracujem ma donutil sediet nad tlacivami, tak som nic ine nestihol. zajtra, ak doriesime pracu tak sa mozno dostanem k tomu filtru. cez vikend chcem ist na chalupu, tam spacham ten karton. (mozno to este na par tyzdnov ma vyznam a aspon sa pripravim na buducu zimu). Inak, ked som nedavno behal po kopcekoch tu v okoli, tak sa auto zohrialo a chvilku aj normalne kurilo, takze riesenie s kartonom+novy filter snad urobia svoje. stale vam vsetkym dakujem za rady a vobec chut diskutovat o trivialnych temach. ahoj

_________________
Terrano II, 2.7TDI


Str, 11.02.2009, 19:41
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron