Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:10
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 106 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 LED rampy 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
ale uz bez naslapov,, a vtedy prejdes,,

To akože vážne???? Viem ze sa pomenili predpisy a aj mne bolo odporucene aby som neake veci daval dole aj keby som nemusel ako rebrik,predny ram ,strešny kšilt ale aj to len koli tomu ze mi to prekryvalo spz.Auto musi stat na urcitom mieste a kamera je tak napicu ze na fotke mi to naozaj prekryvalo znacku.Ale naslapy su na aute namontovane od vyroby.Aj tie davam dole pred stk ale len koli udrzbe to ponatierat a prevarit a idu ten den naspet.Skor by mi to bez nich pripadalo take čudné :smt017 :smt017

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 18.01.2022, 20:51
Profil
Frajer

Registrovaný: Pon, 31.12.2018, 15:41
Príspevky: 208
Bydlisko: TN Mitice
Odpoveď s citáciou
Viem, že sa tu preberajú svetlá, ale tie nášlapy už podľa najnovšej vyhlášky nemusia byť zapísané v TP.
Berú sa ako bežná výbava a pokiaľ netrčí z obrysu vozidla, tak na STK ti môžu pobozkať drahocenný zadok.

Nakoľko som obehal pár inštitúcii kvôli prednému rámu, tak mi to vysvetlil jeden pán na Odbore dopravy.

_________________
OPEL Frontera A 2.2i 16V benzín http://www.strechy-tono.sk


Uto, 18.01.2022, 21:14
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Lenze tu je ten problem,ze jeden pan na odbore dopravy Ti vysvetlil,ze naslapy nemusia byt zapisane ale ked prides na jednu stk-cku napriklad u nas na vychode kde poznas ludi tak tie naslapy nemusia byt v technicaku. Ale prides na druhu stk-cku na inom konci krajiny a tam uz musia byt tie naslapy zapisane v technicaku :-D Ze dvojaky meter je slabe slovo :smt021 :smt121


Str, 19.01.2022, 0:33
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.10.2021, 20:25
Príspevky: 106
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Pani najlepsie je vsetko mat v technicaku zapisane a moze vam mudrlant na stk bozat rit.Nehovoriac o tom ze ten akoze technik stk vecsinou nepozna legislativu a tvari sa ako pravnik.Ja mam v technicaku ram,naslapy,tazne,klimu,a ajairbagy ktore nemam a mozu mi lizat ritku.

_________________
Ked to nejde na 1 krat, treba to este parkrat skusit.
---------------------------------------------------------
Kia Sportage 2.0 i 70kw 4x4


Str, 19.01.2022, 13:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
duskkko píše:
.Ja mam v technicaku ram,naslapy,tazne,klimu,a ajairbagy ktore nemam a mozu mi lizat ritku.

Ale ty mas auto Alles Inclusive :smt121 Ja som raz vybavoval na odbore dopravy magneticky majak oranzovy a to bola groteska,mi to u nich pripadalo ako Pat a Mat :-D Stacilo neake tie vybavovacky,casu mam tak malo aj ked nic nerobim :smt022

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 19.01.2022, 17:41
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.10.2021, 20:25
Príspevky: 106
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Sak toto ta nasa slovenska administrativa.Uz sa tesim ked budem zapisovat navyjak.

_________________
Ked to nejde na 1 krat, treba to este parkrat skusit.
---------------------------------------------------------
Kia Sportage 2.0 i 70kw 4x4


Sob, 22.01.2022, 14:12
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.11.2015, 16:20
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
duskkko píše:
Sak toto ta nasa slovenska administrativa.Uz sa tesim ked budem zapisovat navyjak.


Ja som mal Nissan Pathfinder, kupovaný po plynároch po lízingu, s navijakom. Pri prihlásení nebol problém, pri obhliadke tiež nie, pri prvej STK takisto nie a pri druhej ... "navijak nie je v TP". Hovorím OK, plynári ho mali namontovaný a nebol problém, pri prihlásení nebol problém, pred dvoma rokmi tiež nebol a prešiel STK, pozrite si archív kamery ... odpoveď: "vtedy nemusel byť, teraz musí". Trocha sme sa ponaťahovali a nakoniec som ho dal v servise demontovať, lebo by som asi ináč skončil v base ... o daľšie dva roky, iniciatívny mladý kok*t v Prešove na STK vylezie spod auta a zahlási "ťažné nemá štítok", ... hovorím OK, nemalo ho pri prehlásení, nemalo ho pri dvoch STK a teraz zrazu chýba niekomu ?! Zase výmena názorov a ... predal som to preč, to auto by ma raz fakt asi dostalo do basy :roll: :twisted:

_________________
RAM 1500 TRX 2021 6.2L V8 Supercharged 524KW


Sob, 22.01.2022, 21:53
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
No ked sa bojis tak teraz ked mas auto kupene z zahranicia tak si daj pri originalite vsetko zapisat do technicaku -za ....... to nie je problem a mozes toho Trexa ovesat jak vianocny stromcek so vsetkym :-D


Ned, 23.01.2022, 1:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Erricco píše:
Ja som mal Nissan Pathfinder, ..... asi dostalo do basy :roll: :twisted:


ale to nebol problém samotného auta :smt134

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Ned, 23.01.2022, 23:51
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.10.2015, 18:08
Príspevky: 118
Bydlisko: ŠALA
Odpoveď s citáciou
Ja som kúpil cez bazos predný rám na gallopera. dal som ho opieskovať a natrieť základnou. Ked bude vonku teplejsie nastriekam ho a dám nomontovať. Podla toho čo tu čitam by som ho mal tiež asi dať zapísať do tp. A to len mám isť na fizlaren ? Nemám k tomu žiadny certifikát a ani nič.


Pon, 24.01.2022, 11:28
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
peterpreprava píše:
Ja som kúpil cez bazos predný rám na gallopera. dal som ho opieskovať a natrieť základnou. Ked bude vonku teplejsie nastriekam ho a dám nomontovať. Podla toho čo tu čitam by som ho mal tiež asi dať zapísať do tp. A to len mám isť na fizlaren ? Nemám k tomu žiadny certifikát a ani nič.



Predny ochranny ram/ musi byt homologizovany,, :smt151 , mal bys mat doklad o zakupeni :smt151
musi mat homologizacny stitok :smt151 alebo vyrazenu homologizaciu na dane vozidlo, :smt151 musi byt montovane v autorizovanom servise, alebo servise, ktore vyda nato patrycne potvrdenie o odbornej montaži :smt151 a potom s tym ist na ODI alebo OUD, kde to zapisu do velkeho TP,, :smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 24.01.2022, 12:08
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.10.2015, 18:08
Príspevky: 118
Bydlisko: ŠALA
Odpoveď s citáciou
Nepotešil si ma . :smt017 Takže pred stk dole a potom hore. Ak by to bolo na tých chlapov čo prepisujú autá poradil by som si.


Pon, 24.01.2022, 12:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
... inak ma dosť prekvapuje,že je strašne nízka právna vedomosť alebo informovanosť ohľadom zákonov a predpisov ...

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pon, 24.01.2022, 13:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Fefe píše:
... inak ma dosť prekvapuje,že je strašne nízka právna vedomosť alebo informovanosť ohľadom zákonov a predpisov ...


Bohužiaľ je to tak, aj keď v niektorých prípadoch to platí aj o úradníkoch. Mimochodom máme asi najkomplikovanejšiu legislatívu v odbore dopravy v EU. A keďže som už čo-to riešil na štátnom dopravnom úrade ministerstva dopravy (to by bolo na samostatný román), tak sa ani nečudujem. Je tam zopár ľudí s nulovým vzťahom k automobilizmu a motorizmu všeobecne. S trochou odľahčenia by som povedal klon remišovej a grétky :lol:

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pon, 24.01.2022, 17:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
Fefe píše:
. Je tam zopár ľudí s nulovým vzťahom k automobilizmu a motorizmu všeobecne.

Ale aj z nulovym vztahom čokolvek riešit,predpisy sa menia z rocnym obdobim a ty co tam sedia su radi ze sedia.A to o iniciativnom blbcovi ktory je horsi ako atomova bomba stale plati,niekedy je lepsie nic nerobit a mat teplu robotu :-D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 24.01.2022, 20:49
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 106 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: