Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:28
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 106 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 LED rampy 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Fefe Ocenujeme tvoje datlovanie toho slohu.


neblázni, CTRL+C a CTRL+V priamo zo stránky ministerstva a nakoniec som dal odkaz.

máme aj na služobných autách pracovné svetlá a všetky majú schvalovaciu značku. dokonca aj svetelný stožiar ktorý vieš použiť LEN v stoji a zároveň aj osvetlenia vnútornej časti nástavby.
chodieval som alebo chodievam do AO MV SR a tam technik povedal: prečítaj si predpis čo vydalo ministerstvo dopravy kde sú aj odkazy na ďalšie normy. Viac som neriešil.

ešte k tým "pracovným svetlám" - nie je dôležité koľko W udávajú ale dôležité je koľko svetla vydajú čiže hodnota v LUMENoch je smerodatný údaj. neznačková "čína" cez celú strechu 110cm udávali +-300W ale nakoniec malo menšiu svietivosť ako môj OSRAM ktorý mal 45cm. "kolega" z CZ sa venuje takýmto veciam a hneď vybral merák aj zmeral pričom závisí aj aké LED čipy sú použité a na "tvare skla".
Medzi tie kvalitné sa v minulosti radili CREE LED potom OSRAM čipy teraz už neviem,prestal som to sledovať pár rokov dozadu ako mi ujebali postupne všetky značkové svetlá z auta.

takéto sú napr. aj inteligentné malé doplnkové svetlá s vysokou svietivosťou a so schválením aj v cestnej premávke
LAZER LAMPS https://www.youtube.com/watch?v=VIWlb0Adp2I&t=139s
ARB BUSHRANGER https://www.youtube.com/watch?v=ypFBL3tGSW4

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Ned, 16.01.2022, 2:48
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ja meral viac ramp s luxmetrom a zatial co sa tyka svietivosti celkovo vychadza najlepsie znacka Lazer. Draha ale kvalita . Bushranger a osram to skoro to iste a aj niektora cina s cree chipmi zasvietila od nich lepsie . A proti kradnutiu sa daju pouzit sruby ktore maju vnutri specialny torx alebo ako by som to nazval +poznam ludi co aj matice s tigom zavarili :-D Lenze potom je dalsi problem,ze zlodej je nastvany,ze to neudrbal tak to rozmlatil s palicou a skody boli este vacsie ako by len svetlo ukradol :smt021


Ned, 16.01.2022, 3:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Ja meral viac ramp ....... ako by len svetlo ukradol :smt021


:smt023 :smt023

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Ned, 16.01.2022, 9:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Fefe Ocenujeme tvoje datlovanie toho slohu. Ale kde presne sa pise ,ze pracovny svetlomet musi mat tu homologizaciu ?

Si to napisal za mna :smt023 Tiez by som to rad vedel :smt017 Ludia ,zijeme na slovensku kde je vo vsetkom taky bordel ze ani veveričky netusia co a ako ma byt.Nerobte si starosti tam kde nie su :smt135

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 16.01.2022, 12:17
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
JOE66 píše:
Fefe Ocenujeme tvoje datlovanie toho slohu. Ale kde presne sa pise ,ze pracovny svetlomet musi mat tu homologizaciu ?

Si to napisal za mna :smt023 Tiez by som to rad vedel :smt017 Ludia ,zijeme na slovensku kde je vo vsetkom taky bordel ze ani veveričky netusia co a ako ma byt.Nerobte si starosti tam kde nie su :smt135


To sa pise skoro hned na zaciatku,, len treba pozorne citat :smt151Svetelné zariadenia na vozidlách musia spĺňať ustanovené technické požiadavky, podľa ktorých musia byť homologizované alebo musia mať udelené typové schválenie ES. Schválené zariadenia sú označené príslušnou schvaľovacou značkou. V blízkosti schvaľovacej značky svetelných zariadení sa nachádzajú ďalšie symboly a označenia, z ktorých sa dá, okrem iného, zistiť, aký svetelný zdroj má byť v danom prípade použitý.[/color][/color] :smt139

a mas to hned aj v prvej vete, nakolko aj hladaci svetlomet alebo pracovny, ktory je namontovany na vozidle,,

cize svetelne zariadenia,, a to je aj hladacik ci pracovne svetlo,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 16.01.2022, 15:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Efendi ved v poriadku ale ked to chlpaty budu chciet vediet,nech si to hladaju.Ja som svetla kupil v obchode a viac ma nezaujima.To by ta muselo potom trapit aj to ci je klukovka certifikovana a schvalena pre dany typ motora.Raz je svetlo urcene na auto pri pouziti za istych podmienok a viac ma nezaujima :smt138 A ked som auto kupil,uz tam tie svetla boli. :-D Na roli mi moze kazdy oblizat cocot ked mi to svieti.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 16.01.2022, 18:06
Profil
Frajer

Registrovaný: Pon, 31.12.2018, 15:41
Príspevky: 208
Bydlisko: TN Mitice
Odpoveď s citáciou
Tu ide hlavne o to, že auto má podľa nejakej vyhlášky určený maximálny počet svetlometov, respektíve maximálnu svietivosť (intenzitu).
Naše autá majú od výroby kabeláž na predné hmlovky a prídavné diaľkové.
Aspoň na mojom to tak mám aj podľa elektrickej schémy.
Predné hmlovky majú vlastný vypínač a relé, dajú sa zapnúť pri obrysovkách, stretávacích a diaľkových.
Prídavné diaľkové sú zapojené paralelne na diaľkové svetlá, čiže nemajú žiadne relé, ani samostatný vypínač.
Takto to mám ja, určite budú aj iné modifikácie osvetlenia z výroby.

Každé ďalšie osvetlenie musí mať samostatný prepínač, aby svietilo buď originálne osvetlenie, ktoré tam dal výrobca, alebo to prídavné. Nikdy by nemali svietiť všetky súčasne. Preto, ak to nemáte takto zapojené, tak musíte na STK zakrývať prídavné osvetlenie.
Vraj preto, lebo by svietili moc intenzívne v premávke.

_________________
OPEL Frontera A 2.2i 16V benzín http://www.strechy-tono.sk


Ned, 16.01.2022, 22:17
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.11.2015, 16:20
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Moja Rampa má 480W a svietivosť (udávanú výrobcom) 43 000 lumenov ... uvidíme po zapojení. Nemáte niekto cerifikát k vašej rampe v PDF ? :twisted: :roll:

_________________
RAM 1500 TRX 2021 6.2L V8 Supercharged 524KW


Ned, 16.01.2022, 23:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Tomáš V - mrT píše:
Naše autá majú od výroby kabeláž na predné hmlovky a prídavné diaľkové......

Vraj preto, lebo by svietili moc intenzívne v premávke.

Tomaš,pises u uplne niecom inom ako sa tu bavime .O pracovnych svetlach je tu debata :smt134

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 17.01.2022, 0:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Erricco píše:
Moja Rampa má 480W

Na kompaktori som mal 4 halogeny nad kabinou,2 po stranach nad kabinou,2 vpredu pod kabinou,4 vzadu nad kabinou,2 vzadu nad motorom .Je kazdemu jasne ze sa z tym dalo makat aj po tme a vyzeralo to okolo ako za slnecneho dna a preco mohli vsetky svietit?Pretoze sa nazyvali pracovne svetla a uz to tu nedramatizujte neake certifikaty a homologizacie.Aj tak to moze byt zapnute len mimo cesty akoze oficialne.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 17.01.2022, 0:41
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
:smt133 taktaktaktak dobre pises Milanko,, :smt023 ale este jedna kontrolna otazka soudruzi,, jestli pak vite ze proč,, na niektorych estekackach vyzaduju aby aj pracovne svetla boli zapisane v TP ako aj hladacik, a niekde ich to nesere a neriesia to,,hm,, zajimave ze?? :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 17.01.2022, 21:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
:........jestli pak vite ze proč,,


nepozná každý ten predpis
alebo odpoveď bude volaká haluz :smt121

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pon, 17.01.2022, 23:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Efendi ved prezrad,mne nikdy v zivote nepozerali ani pridavne halogeny.Zaujimalo ich len to ako a z cim svietia.Ani cuvacku,aj tam mam halogen :smt017 ja asi zijem inde ako vy :-D :-D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 17.01.2022, 23:39
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Efi ,ze soudruzi :-D Tavarisci by sa mi viac pacil :smt126 Doraz nam tu nad s korcokom dotrepu amerikanos a budeme boyfrend :smt017 :-D Pomali je cas oprasit tie zeleza co skoroduju ked to tak bude ist dalej .Aby sme tymi tupcami naveky neostali :smt121 Ale tiez by ma to zaujimalo s tymi stkackami ,ten ich dvojaky meter :smt126


Uto, 18.01.2022, 2:22
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Fefe píše:
efendi píše:
:........jestli pak vite ze proč,,


nepozná každý ten predpis
alebo odpoveď bude volaká haluz :smt121



:smt010
Banskobystricky kraj je vo vsetkom exemplaros,,najsk...i kraj.. :smt151 .. Totis na skoleni technikov, im tam poovedali ze ich nema co zaujimat co povoluje policia, , nakolko oni teda stk, maju vlastny predpis a toho sa maju drzat,, Totis naprkilad na ODI ti nezapisali stupacky, bo nemaju to v ponuke, čiže v databaze,,,teda vtedy ked som to ja potreboval, cize, mozes mat kludne a nic sa nedeje,, aleee jak pak ides na to stk, ich to uz zaujima ze preco neni to zapsane v TP, a vysledok?? mas to na 1mesiac a potom opakovacka,, ale uz bez naslapov,, a vtedy prejdes,, nuz sme mi vobec niaky pravny stat?? kde plati jedno pravidlo a jeden zakon?? :smt139 bo kolko krajov tolko pravidiel,,..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 18.01.2022, 19:01
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 106 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: