Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 16:19
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
 3. brzdove svetlo 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Kedze mi standardne chyba a vodici z principu skor reaguju na 3 rozvietene svetla ako na dve, rad by som si nieco doma zmajstroval.
Idea 1 - kupim nieco decentne, ak na nieco narazim, nechcem zase nejaku obludu, co mi zahata 1/2 zadneho skla
Idea 2 - nieco si doma zmajstrujem sam, bud ziarovky, alebo diody. (tie budu riadne zapekat :-D ).

K bodu 1 by som poprosil tipy, ak niekto mate, k bodu 2, rady, ak sa niekto vyznate, ze kup si 10 diod typu xxx, zapoj do serie, a pripoj na elektriku brzdoveho svetla.. Dakujem.

Niekde som videl navod ako si to spravit, ale uz sa k tomu nedokazem dopracovat ...


Str, 08.11.2006, 0:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Videl som zopar diodovych,vyzerali pekne len niekde zopar diod nesvietilo.Podla mna skor na male 5w ziarovky.Rychlejsie ju vymenis.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 08.11.2006, 1:26
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Homemade majstrovanie svetiel je protizákonné. Na každej lampe musí byť schválenie (E v koliesku a číslo) a označenie účelu svetla (u tretej brzdovky konkrétne S3 ) Keď boli tretie brzdovky novinka, šikulovia si dávali ako brzďák červenú hmlovku a poučenejší policajti im za to brali papiere.

LEDkové brzdovky sú viditelne rýchlejšie ako žiarovkové.

Brzdoviek LEDkových aj žirovkových sú mraky a rôznych druhov.

Zapoj to normálne na ktorýkolvek drát k brzdovej... to utiahne.

Ja mám tretiu brzdovú poskladanú s troch samostatných svetiel a v každom je silná žiarovka, takže som už musel pridať relátko. Ale to je fakt extrém.


Str, 08.11.2006, 10:19
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no úplne a viditelne "najrýchlejšie" sú na tom neónové brzdové svetlá,čo sa týka "reakčnej doby" rozsvietenia,ale sú aj najdrahšie...má ich v ponuke Hella...


Pia, 10.11.2006, 21:01
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takze som pri nahodnej navsteve Tesca zabludil do sekcie Moto ..
Predtym den som bol v motopredajni ..Slecna mi nukala svetlo za asi 560 sk (neviem kolko ziaroviek)... V tescu mali dve ... 7 ziarovkove za asi 780 sk, a 5 ziarovkove za cca 290. Chvilu som na to cumel, ta ista firma aj design, 2 ziarovky a 500 korun rozdiel, no skuste hadat, ktore som zobral ... Tak, uz to pekne svieti, ja som happy, za tie tri kila sa to fakt neoplati doma robit ...Jo, dovozca Hobby car ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 08.01.2007, 9:57
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
- a Martin opäť nesklamal - to isté, čo on, som chcel napísať aj ja, akurát že on to predsalen vie omnoho presnejšie ako ja... :wink:
- na tie hmlovky som si hneď spomenul - pekne oslňovali a to si ich ešte frajeri montovali v páre...
- Finderko, aké tam máš žiarovočky? lebo súdruhovia z Japonska do mojho origo prídavného dali 16W (tonované sklo okna, inak sa používajú aj slabšie) násuvné bezobímkové, ktoré súdruhovia zo Slovenska predávajú za vyše stovku/1ks...(mám tam tri, všetky boli vypálené a tak som bol ja pri ich kupovaní napálený :lol: :lol: :lol: a v rozpore so svojimi zvykmi som nekúpil ani jednu náhradnú... :evil: (je neslušné za takú žiarovku pýtať viac ako dákych 30Sk...nuž v kompase mám dve miniatúrne žiarovky a tie stoja tiežtak vyše 100...ale sú aspoň naozaj špeciálne)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 08.01.2007, 10:22
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
Finderko, aké tam máš žiarovočky? lebo súdruhovia z Japonska do mojho origo prídavného dali 16W (tonované sklo okna, inak sa používajú aj slabšie) násuvné bezobímkové, ktoré súdruhovia zo Slovenska predávajú za vyše stovku/1ks...(mám tam tri, všetky boli vypálené a tak som bol ja pri ich kupovaní napálený :lol: :lol: :lol: a v rozpore so svojimi zvykmi som nekúpil ani jednu náhradnú... :evil: (je neslušné za takú žiarovku pýtať viac ako dákych 30Sk...nuž v kompase mám dve miniatúrne žiarovky a tie stoja tiežtak vyše 100...ale sú aspoň naozaj špeciálne)

Aj ja mam folie, ale je to vidiet cez ne, aj ked tmavsie ..skusim odfotit pri polosere, a specialne kvoli tebe rozoberiem :-D , celkom ma zaujima co tam dali ....

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 08.01.2007, 11:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som to tiez riesil a tak, ze
Idea 3: Kupil som v plesku take nejake 7diodove za par stovak, rozobral ho a vymenil slabosvietiacie ziarovky za vysokosvietive diody :-D
Uz sa mi stalo, ze mi prisiel chlapik z auta za mnou na semafore povedat, ci by som nemohol stat na rucnej lebo ze uz ani nevidi :-D :-D :-D

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pon, 08.01.2007, 15:10
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo píše:
Ja som to tiez riesil a tak, ze
Idea 3: Kupil som v plesku take nejake 7diodove za par stovak, rozobral ho a vymenil slabosvietiacie ziarovky za vysokosvietive diody :-D
Uz sa mi stalo, ze mi prisiel chlapik z auta za mnou na semafore povedat, ci by som nemohol stat na rucnej lebo ze uz ani nevidi :-D :-D :-D

Mas pravdu. Dnes som zistil, ze rovnako agresivne svietia aj moje normalne brzdy ... Inac ja vecsinou stojim bud na rucnej, alebo uplne bez, a dokonca som sa naucil pri zeleznicnom priecesti na cervenej zhasnut stretavacky, jednak neoslepujem auto predo mnou, a jednak proti stojacich ...

Fotka cez den, rozobrate, ziarovka, akcia - otvorene zadne dvere ....
Ako vravim, podla mna staci ... A ono to svieti viac, ale mam folie ...
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 08.01.2007, 21:07
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
presne toto brzdove som vylepsoval tiez, nie vsak diodami (odpustte cloveku slaboprudu neznalemu), ale beznymi 12V 4W Ba9s (teda obryskove stvorky s normalnym bajonetom), naletovanim na original plosacik (minus), plus bolo treba poprepajat stredove kontakty ziaroviek kablikom - funguje uz nejaky cas a k plnej spokojnosti - az na to ze doma na Skodovke (VB); a tu na traktore (y6o) nemam nist..

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Uto, 09.01.2007, 4:01
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: