Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:46
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Voda v svetlách 
Autor Správa
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:roll: ... myslíš že balón durex prispôsobený značnému tepelnému namáhaniu od trenia by zniesol okolnosti produkované mocnou halogénovou žiarovkou... :roll:

Jáááá ti nevíííím.... :roll: :roll: :roll:

V tom sáčiku proti vlhkosti je silikagel... to sa dá v kryštalickej forme obstarť v rôznych laboratóriách....

Ničmenej o vyhnanie vlhkosti sa netreba obávať. Pri prevádzkovej teplote reflektora to ochotne vyschne aj samo - za predpokladu že odparená voda má kam odísť = svetlo nie je hermeticky uzatvorené.....

Trošku horšie sú na tom prídavné dialkové... ale nočná prejazdka (slovo odvodené od "prechádzka" v nadväznosti na českú "projížďku") po opustenejších cestách kde sa dá trocha viac dialkovo svietiť všetko zrovná....


Štv, 23.11.2006, 12:26
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No bol to len taký nápad :oops:
Osobne to neriešim, brodil so po späťáky a výsledok - navždy sa so mno rozlúčili moje H4, a reproduktory vo dverách a v kúrení to tiež pekne žblnkalo, po spustení ventilátora som mal sprchu na nohy, takže vody sa nestránim, ale bez rozmyslu sa už netlačím do každej mláky. Svetlá už poctivo vypínam aj všetko čo sa dá, repráky mám s plastovou membránou a pravidelne kontrólujem vlhkosť kobercov - občas nutná komplet demontáž a sušenie v kotolni :-D A tie svetlá - čo sa neodparí poctivo dosušujem - hadička, savá servitka poprípade teplovzdušná pištol. :(

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 23.11.2006, 12:39
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vidííííš..... včil som si spomenul...

Ktosi mal múúúdro vynájdené, že sa mu dali horné svetlá zapnúť extra aby mohol spodné vypnúť ak by im hrozil kúpel...

Budem to musieť poriešit.

Koberce sa mi vyberať nechce.... takže vlhkosť na nepatričnom mieste (pod kobercom) riešim vkladaním starých novín pod koberec. Tieže denne vymieňam až kým sú suché.


Štv, 23.11.2006, 12:43
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:12
Príspevky: 204
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ako plienky... :twisted: :lol:

_________________
EX: Nissan Patrol GR
SUVčkár...


Štv, 23.11.2006, 18:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hoši, hoši. JEEP to má vodotesné vpredu aj vzadu.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Štv, 18.01.2007, 12:17
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Utop to po späťáky a uvidíme :-D
Aj ja som si myslel, že sú vodotesné - aspoň sa tak tvárili.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 18.01.2007, 16:26
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tomrs píše:
Utop to po späťáky a uvidíme :-D
Aj ja som si myslel, že sú vodotesné - aspoň sa tak tvárili.


Si ma predbehol. Som chcel, že to som si aj ja myslel, tak KOŤO, aby si nemal prekvapenie. :)

Ale Ty máš celkom leštenku, chystáš sa ju máčať vyše lampášov v blatovej vode??? :smt017

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Štv, 18.01.2007, 18:23
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tomrs píše:
Utop to po späťáky a uvidíme :-D
Aj ja som si myslel, že sú vodotesné - aspoň sa tak tvárili.


Tomrsi ja viem že ty si extrémista. Po speťáky až po namontovaní šnorchla a asi za 5 rokov keď to bude staršie. Ale verím že aspoň tie svetlá budú v pohode. V predu sú žiarovky s VDT objímkou priamo na žiarovke (HB3 a HB4) a vzadu sú také dekle s tesnemím. Vyzerá to dosť masívne. Ale neviem ako ostatná inštalácia. Na WJ meria riadiaca jednotka všetko cez rezistory. Aj zapínanie svetiel, aj radenie prevodov... A keď sa to zmočí.... asi to všetko bude blikať ako čínske vianočné svetielka.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Pia, 19.01.2007, 10:40
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron