Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 25.04.2024, 6:43
Dnes je štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek a zajtra Jaroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Voda v svetlách 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Tak som pri šnorchovaní zistil, že mi celkom dosť natečie do svetiel - hlavných aj prídavných na rampe.
Na bruchoplazoch je zozadu na svetlách taký plastový dekel s tesnením ale na Patrolovi nie. Chýba mi, alebo to tam vôbec nieje.

:smt100 Máte niekto zaručený recept ako tomu zabrániť?

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Str, 22.11.2006, 23:19
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak uvazim s akymi svetlami som sa stretol, tak boli vzdy spredu utesnene ... Ak nie, treba prebehnut spoje napriklad silikonom, ten sa dost dobre dava dolu, pripadne Dinitrol, ale to uz je extrem (aj ked sa dobre opracuva).
Zozadu ti natecie ci chces alebo nie, okolo ziarovky, ibaze by si to nejako super utesnil, ale zase neviem ako to budes rozoberat pri vymienani ziarovky. A dalej som si vsimol, ze svetla maju nieco ako (odparovace ?, ochladzovace ?).
Proste zahnute gumove hadicky maleho priemeru ... Voda tadial natecie, na druhej strane, konstrukteri to tam na nieco spravili, cize zapchat by asi nerobilo dobrotu.


Str, 22.11.2006, 23:27
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na rampe mám 4x Hella Rally 1000, čo nie je úplný shit, ale to tesnenie medzi parabolou a telom nie je nič moc. A potom už cez žiarovku do paraboly je lahká cesta. Ale s tým asi nič neurobím. Skúsim ten silikón dokola svetla.

A čo s tými hlavnými svetlami??? Tie sú zo zadu úplne otvorené a vlastne vode nič nebrání natiecť cez žiarovku dnu do paraboly. Patrolisti..., ako to máte ošetrené???

Až sa čudujem, že to žiarovky vydržali.:smt119

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Str, 22.11.2006, 23:56
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...už som mal dobre že nie žubrienky vo všetkých dolných svetlách... konkrétne aj v Hella Rally 1000.

Z prídavných svetiel vodu vyleješ lahko... ale z hlavných je to riadny bolehlav. Vybrať svetlá z Patrola je strašná robota. Vycucol som z nich vodu hadičkou :x

Svetlá nemôžu byť natvrdo utesnené. Inak by sa z nich nemohla odpariť vlhkosť ktorá sa tam dostane zo vzduchu. Svetlá sú dostatočne utesnené proti normálnej vlhkosti ale ponoreniu fakt neodolajú. Tá blbá gumička okolo žiarovky je fakt len proti striekajúcej vode.

Proste nesmieš ísť tak hlboko do vody..... Okrem svetiel tým trpí aj alternátor a hlavne kladky vedúce rozvodový remeň.

Michi.... 4x Hella Rally ... to mi niečo pripomína... máš aj strešné okno a kúrenie eberšpecher? Je niekde fotka Tvojho auta? Mám pocit že máme príbuzné Patroly.


Štv, 23.11.2006, 0:18
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Michi.... 4x Hella Rally ... to mi niečo pripomína... máš aj strešné okno a kúrenie eberšpecher? Je niekde fotka Tvojho auta? Mám pocit že máme príbuzné Patroly.


Krátke GR-ká Y60 sú všetko príbuzní, nie!?! :smt038
Strešné nemám. Chcel som si ho dať namontovať, ale borci, čo to robia mi povedali, že žiadny s ich modelov tam nemožno dať a zatiaľ som sa tomu veľmi nevenoval. Však je už zima. Ty máš origo, alebo dorobok?
Nezávislé kúrenie tiež nemám, lebo Patrol je len fun-car, a na to sa mi to zdá dosť velká investícia. Mám v Alhambre Webasto a viem že je to fasa vec. Možno neskôr.

S tou hadičkou je to ale dobrý nápad, len ja ich musím aj vyčistiť, lebo je tam blatová voda.

Fotku Ti posielam do SS.

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Štv, 23.11.2006, 0:50
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 16:23
Príspevky: 181
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Michi, navrtaj si do krytky svetla zospodu malu dierku a voda tak ako pride, tak aj odide :-D


Štv, 23.11.2006, 9:49
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janko píše:
Michi, navrtaj si do krytky svetla zospodu malu dierku a voda tak ako pride, tak aj odide :-D


.... nooo.. to by tiež pomohlo.... vlastne všetky ostatné svetlá čo mám majú na spodku dierku.

Ale práve blatová voda je vopruz, pretože nechá povlak a treba to vyčistiť...

:x


Štv, 23.11.2006, 10:37
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Skor ma napadlo tam naimplementovat nieco ako plavak z wc (zjednodusene povedane).
Ak tam bude zo spodu tlak (cize voda), plavak sa uzatvori). Ak nic (vzduch), plavak bude spadnutym a pripadna voda (aj ked len skondenzovana) bude odtekat ...
Ten plavak v rurke by musel byt dost maly, a sucasne by ho bolo treba sucastne cistit(urcite by mal tendenciu sa zasrat bahnom), resp. pred neho dat nejaky filter, (alebo ja viac), ako sietovinu z okien, mozno damske pancusky ...

To som mal len taky skrat myslienok :oops: :-D

Edit - moje sibnute ranne uvahy dovediem do extremu :-D

Ako som vcera pisal, (niektore) svetla maju zozadu take zahnute pravouhle gummene rurky (vetraky?).

Zabezpecit svetlo voci vode principiaalne nie je problem.
Sprednej casti silikon (napr.) a zozadu nan natiahnut nejaku pseudomanzetu. Nemam predstavu - ale urcite bys a dalo nieco prisposobit bud s auto suciastok (rozne chranice klbov) alebo by sa naslo nieco v obchode pre korenarov a vodoinstalaterov.
Manzeta by mala byt na strane svetla odoberatelna (kvoli ziarovkam), a pokracovala by az niekde na kabelaz. Predstavuje si to tak, ze by sa "zhrnala" na seba (do seba).
Dobre a co s kondezatmi ? Nuze, asi by tam nebol problem do tejto rury strcit a zalepit tenku hadicku, ktora by isla az k parabolam, a mala by na starosti odvod vlhkosti. No, dalej ma napadlo, tieto 2 (4,6 podla poctu svetiel)) hadicky niekde spojit do nejakej plastovej krabicky, kde by bol malicky vetracik z pc na 12V, a ktory by mal cirkulaciu na starosti.

Sucastne vsak ma napadlo - cirkulacia asi nebude fungovat, ak svetlo bude utesnene, pretoze tam defacto vznikne podtlak ...
Tzn, museli by tam vzdy ist dve hadicky na kazde svetlo, aby ta cirkulacia bol vlastne nuteny obeh.

Vyzera to dost sialeno, ale v principe je to len piplacka, ale nic zlozite..
Jedna hadicka s privodnym vzduchom az k parabole, odchodzi vzduch hocikde z manzety. KEd tak nad tym rozmyslam, tan privodny vzduch by mal byt vyvedeny niekde nad "ciarou ponoru" az vam ten vetrak nenaberie vzduch :-D

Ja (Zatial) nebrodim, ale svetla zarosene mam, niekedy sa na to pozriem, ze ci toto co pisem je vobec v praxi uplatnitelne..


Naposledy upravil finder dňa Štv, 23.11.2006, 10:58, celkovo upravené 2



Štv, 23.11.2006, 10:38
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janko píše:
Michi, navrtaj si do krytky svetla zospodu malu dierku a voda tak ako pride, tak aj odide :-D

-niektoré svetlá to tak majú od výrobcu...
-ale teraz Vás chlapci trocha podje...babrem - viem, že si vyslúžim tvrdé odsúdenie "pravých" offroaďákov, ale nedá mi: prosím vás, to kto prišiel nato, že off je nato, aby sa potápal vo vode či blate, aby sa kotúľal po svahu, preliezal metrové balvany a podobné voloviny? nie je to náhodou tak, že offroad treba využívať nato, aby sme sa dostali kde potrebujeme a jeho extrémne schopnosti aby sme využívali vtedy, keď sme nútení okolnosťami a nie štandardne len tak z plezíru? (aj keď chápem, že pre niekoho je štandardom extrém ;-) )
:smt016 :smt025 :smt035

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 23.11.2006, 10:48
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
kto prišiel nato, že off je nato, aby sa potápal vo vode či blate, aby sa kotúľal po svahu, preliezal metrové balvany a podobné voloviny? nie je to náhodou tak, že offroad treba využívať nato, aby sme sa dostali kde potrebujeme a jeho extrémne schopnosti aby sme využívali vtedy, keď sme nútení okolnosťami a nie štandardne len tak z plezíru?

Nuz vies, ked nahodou treba .... Ale tazko na cvicisku, lahko na bojisku :-D


Štv, 23.11.2006, 11:00
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hmmm... nerád sa potápam tak hlboko.... už len kvoli rozvodom... Ale už som bolo okolnosťami (rozumej - vychcanými kamarádmi) zavlečený do vody po bočné blinkre... (skoro som neudržal stolicu)

A kto by chcel problém ešte viac zvodotesniť... nech si spraví pretlakovanie toho čo nechce aby sa namočilo...

Ešte ma tak napadá... Michi... keď už si tak rázne šnorchloval... skontroloval si gule a olejové náplne náprav ? Resp. si si istý, že máš v poriadku hadičky odvetrania náprav. Pretože ak nie, tak máš v difoch blatovú vodu a to nedobrô :x


Štv, 23.11.2006, 11:04
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
alebo by sa naslo nieco v obchode pre korenarov a vodoinstalaterov.

... a niečo od babky korenárky by nepomohlo...??? :D :D :smt082

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Štv, 23.11.2006, 11:11
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
michi píše:
finder píše:
alebo by sa naslo nieco v obchode pre korenarov a vodoinstalaterov.

... a niečo od babky korenárky by nepomohlo...??? :D :D :smt082

:-D jasne, myslel som kurenarov ...


Štv, 23.11.2006, 11:14
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
hmmm... nerád sa potápam tak hlboko.... už len kvoli rozvodom... Ale už som bolo okolnosťami (rozumej - vychcanými kamarádmi) zavlečený do vody po bočné blinkre... (skoro som neudržal stolicu)

-hej, to poznám, najlepší sú kamaráti, čo ťa zatiahnu brodiť v zime a potom sa mesiac zbavuješ ľadu, kým to všetko odsublimuje... ;-) ale niekedy si treba vedieť aj povedať - tak do tohoto ja neidem...nie som srab, keď do niečoho neidem, ale keď to nedokážem povedať a veziem sa s "davom" napriek presvedčeniu...ale nebojte sa, môj synátor ma lieči - už teraz v piatich sa chystá postaviť špeciál na Ladogu a podľa spústy nákresov čo denne produkuje a tých rečí -pôjde o poriadne monštrum... :D

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 23.11.2006, 11:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Navruhujem zo zadnej strany od žiarovky navliecť nejaký balón, alebo durex, spraviť otvor na vodiče, tam to utesnť, napríklad stiahnuť plastovým strapom a dovnútra hodiť sáčik z čaju, alebo vitamínov a pod, čo pohlcuje vlhkosť, na ten kondenzát by to malo stačiť.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 23.11.2006, 12:15
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: