Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 17.08.2019, 13:06
Dnes je sobota 17. augusta 2019, meniny má Milica a zajtra Elena, Helena

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
 Lada Niva - nápravy ARO m461 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Jojdo píše:
Tomrs píše:
Nie je to síce ideálne riešenie, ale máš pravdu, treba s tým pojazdiť a čas ukáže. V najhoršom sa to rozletí, nemyslím si, že v prípade neúspechu to odnesie aj prevodovka.

no su dve varianty.

1. odide horny klb z dovodu velkeho naklonenia a v tom pripade to rozvodovka neodnesie
2. odide spodny klb z dovodu, ze roztrha manzetu, no a potom uz klbu vela chybat nebude, ak mu ten povoli, tak rozvodku mozno aj roztrhne :smt151

bodaj by to fungovalo a mozno sa niecomu priucime, clovek nikdy nevie a ja som za kazdu somarinu a budem rad ked to odskusa niekto iny ako ja :D a my potom zlizeme smotanu :mrgreen:

mozno tu ozaj zbytocne robime rozruch, fotka niekedy dost skresluje. Buggyman, zmeral si nejakym sposobom realny uhol toho kardanu voci vyvodu na rozvodovke? Skus nam napisat kolko stupnov to je a mozno to bude v pohode, no podla fotky to vyzera byt dost vela.

Skusim to zajtra premerať a odfotit.. Ono tu je dosť na p*cu že sa nedá pridať riadna fotka a ja to zmenšujem v skicari inak to neviem....

Pon, 19.02.2018, 20:19
Učeň
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Obrázok 

Ned, 25.03.2018, 12:40
Učeň
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Obrázok
Pomaly skúšam... Už som stihol aj zapadnúť :D

Pia, 06.04.2018, 22:44
Učeň
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Obrázok 

Pia, 06.04.2018, 22:47
Učeň
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Obrázok

2 roky premeny

Ned, 08.04.2018, 11:36
Učeň
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Obrázok 
Obrázok 

voľba kardanovych kizov... nezniesol to ten pod najvacsim uhlom... predny pri pridavnej... rovno som to vsetko vymenil ..kupil som za dobru cenu dvojkriz jeep a kardany aro (zaujimavy poznatok... novy kardan aro pasuje do drazkovania jeep... a sakly su skoro toho iseho priemeru ako aro..)
predny unasac som, skrizilnivu a jeep... drázkovanie je niva a unasac je jeep... zatocene do seba zvarene a drzi...zatial..
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 

záver... zadny klbovy drzi doteraz nic mu nie je nehrial sa... predny sa hrial a bol mensi...cize na ten uhol treba dat pozor a dat tam riadny dvojkriz ak chcete mat pokoj..

Ned, 02.09.2018, 17:08
Učeň
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
momentalny stav auta.... kardany drzia... zavesenie prerobene vzadu na 4+ panhardka (dovod ze to strasne na tom hornom acku plavalo... pocas jazdy po polnej ceste som v spatnom zrkadle videl alo sa cele koleso schova a vysunie.... no... nevyskusas nevieš).. motor som musel dat z fordu 1.8TD ccely aj s prevodovkou zo sierry (je dost dlha musel som urobit znacne úpravy ako je chladic na blatniku nadrzka nad motorom a pod... ) dovod vymeny... tych peugeotackych som mal 5 a ani jeden nevydrzal viac alo 3 jazdy.... za prvy krach mozem ja... spajal som motor platnou musel som podložiť zotrvak a nemal som poriadne sroby 9tky...povolil sa rozhodil motor a szzihlo vacku... ostatne to vzdali sami... ak nesla voda do oleja tak naopak a ak ani to tak sa to miesalo... a ak toto bolo okej tak tlakovalo vodu... a ked aj toto nebola pricina tak jedoducho teploza vody sla az kdesi do nebies... takze moje skusenosti s touto znackou niesu dobre... odkedy mam fordika nemam problem... mam el. navijak.. riadenie som dal so samuraja (domec) a aom spokojný... takze... momentálne to slape ako ma... na tych napravach som zarial najazdil cca 250 km a rychlo to stúpa...

Ned, 19.05.2019, 10:33
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný