Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 16:23
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
 Lada Niva Bronto 5d 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 18.12.2022, 21:15
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Zdravim,

zaujimal by ma Vas nazor na pocin od AMC a to prerabka Lada Niva Urban 5D na verziu BRONTO. Mam o takuto prerabku zaujem a tak by som rad pocul Vas nazor, ci je to blbost, alebo na co si dat pozor a pripadne zahrnut do prerabky, pripadne, ako so servisom po prerabke, ci s tym nebude nejaky problem. Vdaka za vsetky podnety!

https://www.youtube.com/watch?v=r9dUj2rMTJE


Ned, 18.12.2022, 21:20
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
...tak by som rad pocul Vas nazor...

Pred tým, ako si vypočuješ ten názor, tak sa ťa chcem spýtať, koľko toho máš najazdené na obyčajnej, teda sériovej, neupravenej Nive ?


Ned, 18.12.2022, 22:03
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 18.12.2022, 21:15
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
odpoviem uprimne, velmi malo. napriek tomu, to auto mi nejako ucarovalo z viacerych dovodov.


Ned, 18.12.2022, 23:19
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Tak v takom prípade musíš naživo vyskúšať viac áut rôznych značiek, aby si získal reálne skúsenosti, lebo každý si chváli to svoje, ale kupovať a jazdiť budeš ty.


Pon, 19.12.2022, 11:44
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 18.12.2022, 21:15
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
OGO, dakujem za odpoved.

Viezol som sa, ci soferoval vselico, od Samuraja, po Deffender. Vsetko ma svoju hodnotu, kazdemu prirastie k srdcu nieco ine. Ja som sa z viacerych dovodov rozhodol pre Nivu. Neriesme, preco je tomu tak. Je to v podstate moje definitivne rozhodnutie. Mam len jednu dilemu. Ta dilema je, ze zijem v oblasti, kde je na mrte vody (pozadujem brodivost), blato, piesok a aj strme kopce. To bronto by poriesilo zdvihnutie (brodivost, priechodnost, ked je to 5D a vacsi razvor), uzavretie diferencialov, moznost pouzit vacsich pneu (silnejsie osi a pod), snad aj tuhost karoserie by sa zvysila, pretoze ak sa nemylim, seriove bronto ma zlepsenu tuhost a dufam, ze v AMC na to tiez myslia.

A preto som otvoril tuto temu, co ma caka, ak dam ten 5D urban prerobit, ci to radsej lepsie nie je nechat tak, hlavne z pohladu udrziavania chodu toho auta po prerabke.

Este raz vdaka za vsetky podnety!


Pon, 19.12.2022, 16:40
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
:smt139 len si to kludne prerob na svoje podmienky a podla svojich predstav,, ty vies kde to budes pouzivat a ake zatazenie bude dostavat tvoje vozidlo,, a potom si to budes iba doladovat alebo vylepsovat,, tak je stym skoro kazdy z nas,, Inac Niva je dobra volba,, su to dobre vozidla,,, :smt151 :smt023
https://www.youtube.com/watch?v=IKwxtI2zDZg mat tuto som plne spokojny,, inac co sa tyka zdvyhnutia vozidla,, zadok neni problem ale predok uz oto skorej je problem nadvyhnut,, tu by som odporucal vyssie kolesa,,a tym padom sa zdvyhne aj svetla vyska vozidla a v tvojom prypade oto ide,, aby bola brodivost vacsia,... :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Naposledy upravil efendi dňa Uto, 20.12.2022, 16:14, celkovo upravené 2



Pon, 19.12.2022, 17:56
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
......Ja som sa z viacerych dovodov rozhodol pre Nivu. Neriesme, preco je tomu tak. Je to v podstate moje definitivne rozhodnutie.......

Toto si mal napísať hneď do prvého príspevku, lebo v tomto prípade je úplne jedno, čo ti kto napíše, lebo v podstate si už rozhodnutý.


Pon, 19.12.2022, 19:25
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
......Ja som sa z viacerych dovodov rozhodol pre Nivu. Neriesme, preco je tomu tak. Je to v podstate moje definitivne rozhodnutie.......

Toto si mal napísať hneď do prvého príspevku, lebo v tomto prípade je úplne jedno, čo ti kto napíše, lebo v podstate si už rozhodnutý.




Vystihol si to pekne a spravne napisal,, Je to jeho rozhodnutie a musi sa to respektovat :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 19.12.2022, 20:57
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 18.12.2022, 21:15
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
......Ja som sa z viacerych dovodov rozhodol pre Nivu. Neriesme, preco je tomu tak. Je to v podstate moje definitivne rozhodnutie.......

Toto si mal napísať hneď do prvého príspevku, lebo v tomto prípade je úplne jedno, čo ti kto napíše, lebo v podstate si už rozhodnutý.


ja som predsa poziadal o pomoc s nazorom na prerabku nivy na bronto. nehovoril som nic o tom, ze chcem poradit, ci je niva ok, alebo nie. podla mna je ok, a co si o tom mysli niekto iny, ktori preferuje suzuki, toyotu, land rover mi je v tomto pripade naozaj jedno..


Uto, 20.12.2022, 21:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
kamos ma bronto original, vyzera to pekne.. ked potrebujes tu brodivost, atd, tak jasne, daj to prerobit, pomoze

chapem, ze si niekto kupi nivu bronto kvoli designu, ten je (teda aspon zvonku) velmi vydareny. ale co sa tyka auta ako celku, alebo nebodaj tazkeho offroadu, tak je to velka bida, kvalita nic moc.. ked s tym budes jazdit normalny offroad, budes asi aj dost opravovat. ked tam das nejake vacsie mt pneu, tak tie ostatne veci ako hrackarske napravy, pridavka, prevodovka, nebudu z toho moc stastne.
a ten motor.. no.. oturbeny trochu ide, ale zase sa riesia dalsie veci

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Uto, 20.12.2022, 23:13
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: