Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 16:31
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Tyzden s nivou 
Autor Správa
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 17:57
Príspevky: 175
Bydlisko: okr. SABINOV
Odpoveď s citáciou
Tento tyzden sa mi dost nedarilo s nivou po dojazde domov som zistil ze predne koleso je nakrivo a po odobrati toho stredoveho krytu bola vypadnuta matica aj s poistnou podlozkou takze koleso drzalo len na ramenach dost blbe to bolo v pondelok v piatok sa zase povolil tlmic hore vypadol a zodral zavit takze som dost :x :x

_________________
TODAY TOMORROW TOYOTA LJ 70 PROTO (napravy Unimog
404 ,Warn 8274 mechanika BRDM ,tlmice FOX,Optima,Tripmaster atd;-) www.terennytim.sk
http://www.youtube.com/channel/UCCvWshSIJC5DKhAwDOi4L5g
PREDAJ NÁPRAV A DIELOV DO NÁPRAV Z UNIMOGU 404


Uto, 13.02.2007, 23:02
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 13:12
Príspevky: 1104
Bydlisko: Lipt.Hrádok /LM/ Dohňany /PU/ Brezno - práca
Odpoveď s citáciou
KUA,KUA ja sa chystám v priebehu tohoto mesiaca vymeniť pružiny a tlmiče na predku.A samozrejme aby toho nebolo málo tak som si otrhol výfuk takže treba robyť stredový tlmič.A to ešte stále nie je dosť tak mi začalo niečo v motore húkať pri teplote 90 a viac stupnov.Mám podozrenie že sa mi ide rozsipať nejaké ložisko-alternátor,vodná pumpa,ventilátor alebo ja neviem čo ešte, keď auto schladne tak je to ticho.Takže čo ja viem, :? :? :cry: :cry: :?: :?: :?:

_________________
Niva1,6 Niva1,7i Galloper2,5 TDi Patrol2,8-3,0 LR Disco1 300Tdi Honda CRV2,0 LR Disco1 200Tdi Nissan Terrano2W2,7tdi LR DiscoIITD5

autodolesa.sk
Land Rover Club Liptov
LandOFF service
Offroad Club Luky

offroadclubliptov@gmail.com
0908 384 826


Str, 14.02.2007, 18:31
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 11:22
Príspevky: 92
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pani myslim ze niva je uzasne auto!Avsak ako citam vase prispevky tak kazdy nieco opravuje a riesi, neskutocne zvuky a piskoty, klepoty. To su take na..vno, alebo my si myslime te su to tanky??Inak aby som zapadol do kolektivu zacina mi klepat homokynetak na pravej strane :roll: :roll: :roll: Nevadi, nahradne diely su relativne lacne tak ked to uz moje usi"nervy" nevidrzia pojde novy.Ked treba, tak treba :-D

_________________
Toyota LandCruiser 80, Mitsubishi Pajero 3,5
Skype - chalupar6


Str, 14.02.2007, 23:46
Profil ICQ
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Niva je taký zvlaštny stroj. Okolo nej sa musiš stale motať. Na homokynetak pozor ja som objednal v KE nový a klepe od novoty. Neriešim to ale vozím zo sebou náhradný keby niečo.

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Štv, 15.02.2007, 1:30
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 11:22
Príspevky: 92
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nerozumiem ako moze novy klepat?? A vlastne co sa stane ak proste prestane klepat---teda myslim totalna destrukcia?? A este jedna otazocka, ako dlho moze tak klepat???? :-D

_________________
Toyota LandCruiser 80, Mitsubishi Pajero 3,5
Skype - chalupar6


Štv, 15.02.2007, 12:40
Profil ICQ
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To prečo klepe nový neviem jazdím s tým už asi 3 mesiace. total deštrukcia je keď sa rozsype, alebo praskne klietka. Viem že som to mal reklamovať ale z nejakeho neznameho dôvodu (nechcelo sa mi to rozoberať) som to nechal tak.

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Pia, 16.02.2007, 0:00
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 18:30
Príspevky: 275
Bydlisko: NM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PetoK píše:
To prečo klepe nový neviem jazdím s tým už asi 3 mesiace. total deštrukcia je keď sa rozsype, alebo praskne klietka. Viem že som to mal reklamovať ale z nejakeho neznameho dôvodu (nechcelo sa mi to rozoberať) som to nechal tak.


A ta tvoja nivka veru pracuje, mal som tu cest vidiet ju v akcii :smt148

_________________
Jeep WK2 5.7 Hemi...love it or leave it.
Ex Wrangler TJ 4.0

Tankove dni Laugaricio : www.tanklaugaricio.sk
Old Duty Trucks : www.odt.sk


Štv, 22.02.2007, 20:32
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To Nemo : a to bolo nič proti tomu čo som s ňou robil teraz v sobotu. Boli sme u kamarata v Dudinciach a tam to bolo super. Technika chvala Bohu držala Bolo aj nejake blatko takže super. Mam fotky aj video takže až to spracujem hodím to do free akcií.

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Ned, 25.02.2007, 22:00
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 23.10.2006, 15:36
Príspevky: 195
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To PetoK: Klobuk dolu pred tvojou nivou... Musim povedat ze v tedy vecer som mal pekny zazitok a este viac ma chytila off nakaza :-D len keby boli love na upravu mojej grand vitary bolo by to cool... a ozaj stabilizacka uz opravena 8) ale na tie veci co ste tam robili by som sa neodvazil asi... :wink:

_________________
LR Defender, 2.4 TD, 32x9.25 R16 a usmiaty cloviecik za volantom...


Pon, 26.02.2007, 10:32
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dakujem a určite sa poteší obdivu aj Braňo so samkom.

To Jogistar: Ty sám musíš vedieť či sa chceš voziť na terénom aute po meste alebo prašných cestách, alebo či pôjdeš do úprav, ktoré z tohto auta urobia offroad.

Upravovať sa dá dvomi spôsobmi:
1. kupovať originálne offroadové príslušemstvo.Za to musíš zaplatiť viac peňazí, ale je tam zaručená kvalita a overenie v praxi.

2. upravovať každé auto sa dá aj home made (teda doma na kolene). Tam veľa záleží od úpravcu a prevedenia úprav. Treba komunikovať napr s ľudmi na fóre tomto aj českom alebo svetových) pretože je tu veľa fachmanov, ktorí už čosi dokázali a vedia poradiť. Len si treba niekedy vybrať tú správnu cestu. Je to podstatne lacnejšie.

Ja osobne idem druhou cestou pretože v poslednej dobe čo si nespravím sám stojí za prd. Keď mechanik zbadá nivu (od iních počúvam že aj iné lacnejšie autá)snaží sa robotu len odj...ť.

Navyše každý z nás sa učí a offroadovo vyvíja postupne a tomu nasvedčujú aj úpravy. Zo začiatku určite postačia MT gumy a možno nejaké to podvihnutie a časom uvidíš sám čo budeš potrebovať.

Toť môj názor.

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Uto, 27.02.2007, 0:07
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 23.10.2006, 15:36
Príspevky: 195
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No to hej mas uplnu pravdu... len to je trochu zlozitejsie s upravamy auta :oops: ale to tu riesit nebudem... uz mam vyhliadnuty podvozok IM len niesu love zatial a ohladne obutia mam tam A/T... :D

_________________
LR Defender, 2.4 TD, 32x9.25 R16 a usmiaty cloviecik za volantom...


Uto, 27.02.2007, 9:21
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 19.02.2007, 22:09
Príspevky: 59
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hladam mechanika pre moju nivu ba okolie poradte ide to snami totiz dole vodou

_________________
NIVA


Pia, 02.03.2007, 14:31
Profil
OFFROAD PYRO
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 26.01.2007, 11:50
Príspevky: 297
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja som uz poskusal kade koho aj kade kde nie zeby to nevedeli ale nivy aj lady vseobecne malo kto chce opravovat.Najviac sa mi osvecila slovlada v petrzalke.Nie su drahy origo diely a zo zarukou.


Pia, 02.03.2007, 15:05
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 19.02.2007, 22:09
Príspevky: 59
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dik a kde v petrzalke je slov lada

_________________
NIVA


Pia, 02.03.2007, 19:51
Profil
OFFROAD PYRO
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 26.01.2007, 11:50
Príspevky: 297
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Sustekova 37 pri poliklinike do prava a dozadu tazko sa to hlada ale je tam volvo ci nieco take.Je lepsie tam dopredu zavolat a objednat sa


Pia, 02.03.2007, 21:04
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: