Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 14:53
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Konečne už aj ja 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 10.09.2010, 16:10
Príspevky: 36
Bydlisko: Modra nad Cirochou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tú polobjímku som nakoniec zohnal v Slovlade v KE všetko som to zložil, nastavil pretesnil ,dal so nové ložiská aj do kolies + guferá lebo ich neaký supermechanik predomnou velmi dotiahol a bolo po nich. Následovala ešte komplet výmena rozvodov,vačky a vahadiel,domčeka riadenia,vyčistenie a pnastavenie karburátora+všetky nové tesnenia,rozdelovač a kopu iného. Prvá skúška dopadla perfektne nič nebúcha, neklepe čo som nečakal. No priznám sa že sa mi to začína páčit :lol: aj kedd Nivku nechcem neako extra využívat na off skôr odviest sa do lesa v lete na záhradu a len tak pre odreagovanie.
T sú neaké fotečky :

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 401d097548

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... ab1d3bb806


Str, 17.11.2010, 17:25
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 02.11.2007, 22:19
Príspevky: 304
Bydlisko: PO-UBLA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Gratulujem a stahuj si aj to Tu :D zijde sa ti...
viewtopic.php?p=180393#180393

_________________
Land Rover Discovery 2, 2,5 TD5, lift 2" OME, Allamat 296, 235x85x16 Hankook MT RT03,

EX - Jeep Grand Cherokee WJ, limited 4,7 V8, QD +LPG, CB allamat 296, 2" lift, BFG AT 245x70x16, kompresor,svetelna rampa, navijak 12000lb


Štv, 18.11.2010, 11:39
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 10.09.2010, 16:10
Príspevky: 36
Bydlisko: Modra nad Cirochou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Niváci, nevie niekto aké pneu môžu íst na nivu oficiálne (aké sú zapísané v TP) môžu íst okrem 175/80R16 aj iné rozmery ? tiež by ma zaujímalo kde najlacnejšie a zakolko zohnat napr. tie Voltyre VLI-5


Ned, 28.11.2010, 18:07
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.01.2010, 20:04
Príspevky: 69
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No,s tym je dost patalia,ale da sa to. Treba najprv zohnat od distributora(Slovlada) potvrdenie,ze tam mozu ist aj ine gumy,potom to cez krajsky urad,obvod dopravy zapisat do noveho TP a neviem,ci aj na ODI s tym netreba ist. Zalezi od ochoty uradnikov. Kamarat(schvalne nemenujem) to vybavoval a stalo ho to dost namahy,casu a nervov a aj nejake love. Ja som si jeho potvrdenie okopiroval,je tam typ a VIN,ale na tom nezalezi. Sak Niva ako Niva,to vie kazdy,aj policajti. Vacsinou im takyto doklad staci,ak su neni moc velki karieristi. Zapisane ich nemam a nahodene ano. To,ze importer deklaruje,ze na to auto ine gumy mozu ist vlastne znamena,ze to auto s tym bude bezpecne a ci to mam v papieroch alebo nie,moze byt z pohladu bezpecnosti CP akurat tak jedno. Zbytok je uz len byrokracia. Chapem,blba story,ale X policajtov nezavisle na sebe mi to potvrdilo a neriesili by to dalej.

_________________
Former Lada Niva 4x4 1.6 driver...


Ned, 28.11.2010, 21:44
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Najpresnejšie najväčši rozmer zistíš u importéra - Slovlada KE - máme aj presne číslo na človeka čo to tam rieši. Ale keď som to ja riešil tak MAX na čo ti dajú papier je 205 / 80 myslím .... viac ako 205 nemhrozí - ak niekto má iné tak ........ je šikula :-D proste.....čo viac k tomu dodať ??

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 29.11.2010, 0:29
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Str, 01.12.2010, 0:39
Príspevky: 7
Bydlisko: TT
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pozdravujem,
tak konecne uz aj ja som sa rozhodol a prihlasil som sa do vasho fora a poziadal vas o vase rady a skusenosti (a aj trocha dobrej vole).
Pocitil som nutnost pohybu v roznych druhoch terenu a preto by som si chcel kupit fungl novu Nivu. Nemam vsak absolutne ziadne skusenosti s tymto ,,novymi,, strojmi. Doma sme mali sice najprv 1.6 (uplna spokojnost), teraz mame 1.7 r.v.1997 z druhej ruky, ale oproti 1.6 neustale ma nejake poruch, najnovsie znizeni tah motora, unik paliva z nadrze, kurenie,vysoke hodnoty emisii na kontrole atd. Niekedy sluzila ako sluzobne auto, ked sme ju pred 4 rokmi kupovali, mala najazdenich 54 000 km, ze vraj po cestach.
Chcem sa vas preto opytat, ake mate skusenost s novymi Nivami, co o nich hovoria vasi znami, mozem ocakavat od noveho auta podobne poruchy ake mame teraz? Na forach sa casto spomina, ze castejsie su tieto auta v oprave ako na ceste. Aj vase? Popravde, bez pomoci by som nevedel na tomto aute ani doliat olej. Neocakavam nic viac ani menej ako od terajsieho auta, ale tie neustale opravy by som sam asi nezvladol, aj financne. Preto chcem najradsej novu Nivu a s nadejou, ze nebude az moc poruchova a po dvoch rokoch nebudem mat barinku benzinu pod prednu sedanku.


Str, 01.12.2010, 1:16
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tá 1.7 rv 1997 z druhej ruky je SPi? pretože tie boli najkazovejšie....teraz s MPi je to už lepšie, ja mám r.v.08, 1.majiteľ, poruchy boli v elektrike (varovný znak boli obidve prasknuté žiarovky naraz), vstrekovač (tomu však mohol pomôcť prestáty UA benzin), a motorček stieračov, inak OK.

Čiže, pri nive sa občas treba chytiť nejakého náradia, ale na nete je dostupných toľko manuálov a schém, že trošku manuálne zručný človek s väčšinou problémov by memal mať problém. Vlastná skúsenosť.

No a náhradné diely riešiť jednoznačne z UA, je to tam oveeeľa lacnejiš a dajú sa zohnať aj lepšie, kvalitnejšie súčiastky ako tu, trebárs spomínaný vstrekovač som tam kúpil 6,5x lacnejšie ako mi ho ponúkali tu v servise. Menil som ho doma max. 2 hodinky so základným náradím.

Nivy nedávno prešli "faceliftom", ako sa správajú tie faceliftované, nemám info. Ale podľa ruskcýh testov došlo k zlepšeniu vlastností hlavne na ceste...

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Str, 01.12.2010, 14:34
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Str, 01.12.2010, 0:39
Príspevky: 7
Bydlisko: TT
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Povies aj kolko vysiel, len aby som mal predstavu. Skoda, ze na Uk to mame troska od ruky. Takze asi len internet. Ale nevadi, Niva sa aj tak postupne zaplatila sama. Co sme sa s nou nazvazali pri stavbe materialu, dreva na kurenie, a krmiva. Nieco ako nadhodnota.


Štv, 02.12.2010, 0:40
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak pre predstavu, u nás 130-150e podľa typu, tam približne podľa kurzu 20e BOSH presne rovnaký ako bol pôvodný...UA od ruky nie je až taký problém...

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Štv, 02.12.2010, 9:35
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.10.2009, 20:47
Príspevky: 18
Bydlisko: Výčapy- Opatovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahojte,

nechcem otravovat, ale vedel by mi niekto priniest nahradne diely z UA a nasledne zaslat postou? nasiel by sa taky dobrak? :-D Moc by mi to pomohlo, som z Nitry a nechce sa mi tam trebat. Nemate tam niekto cestu v najblizsej dobe? Potreboval by som prednu masku, bocne smerovky do blatnikov a potreboval by som zohnat rezervu so 16kovym diskom s original pneu 175/80 R16. Plus ak by sa dalo, chcel by som zohnat predny ram ako ma tato niva:

viewtopic.php?t=3198

Offu zdar!

Lubos


Štv, 02.12.2010, 15:49
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neni problém, asi by bolo lepšie SS

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Štv, 02.12.2010, 16:08
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať UA
brock píše:
Skoda, ze na Uk to mame troska od ruky. Takze asi len internet.


Nedá mi, musím zareagovať. "od ruky" - Kolego, ide o to po koľko vecí ideš na UA. Ak po 5 tesnení,3 manžety a 2 smerovky a 1 spray tak áno je to "od ruky", ALE ak po cenovo hodnotnejšie veci tak nie je o čom, viď ako Michal vyššie píše. Ja to mám z domu na "moto trh Kinčeš" rovných 300 km ty o nejakých 140 z TT viac, takže aaaaž tak dramaticky by som to nevidel. Však nakoniec dá sa aj "pridať" do "kolóny" od ZV keď sa ide predmetným smerom.

to:janco

Kolego aj na tvoje : "som z Nitry a nechce sa mi tam trebat" musím zareagovať, pretože sa ma to trošku "dotklo" vzhľadom k tomu, že to máš LEN o 1/4 dlhšiu cestu ako ja, ale toto nie je až tak podstatné. UA nie je LEN o vzdialenosti, je to aj o úplatkoch a niekedy o nekonečnom čakaní - raz je to na hodinku / dve, niekedy AJ na 12!!! nehovoriac o tom čo sú Ukriainci v rámci "ľudovej colnej tvorivosti" schopní vyprodukovať - pošlú ťa do BOXu, komplet rozoberú a pod. Už chápeš prečo sa ma "dotklo" to "nexce" ??? Ani nám sa nexce, ALE proste tu na SK sa to jednoducho nedá.
Chápem, že teraz si možno povieš/te, že čo tu komentujem / pindám a "moralizujem" keďže sa ma nik na nič nepýtal v tomto smere, proste mi to "nexce" len prišlo zvláštne vzhľadom k množstvu "potencionálnych" zádrheľov na UA strane. Ak som sa kohokoľvek dotkol, vopred sa ospavedlňujem.
Mimochodom ten rám je na colnici za "zvláštny príplatok" : prečo ?? LEBO UA a proste je .... tak ako všetko ostatné ... tí ktorí viezli vedia .... alebo som zle napísal ? ak áno opravte ma ....

Samozrejme ponuka na zaradenie do "kolóny" v prípade záujmu platí ;-)

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Naposledy upravil Pato Zvolen dňa Pia, 03.12.2010, 15:33, celkovo upravené 2



Štv, 02.12.2010, 23:02
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Str, 01.12.2010, 0:39
Príspevky: 7
Bydlisko: TT
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Čo je moto trh Kinčeš (ak sa nemilim, dedina pri Sečovciach). Naposledy som prechadzal hranicnou kontolou asi pred 15 rokmi. Takže tej ukrajinskej som sa rovno zlakol.


Štv, 02.12.2010, 23:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Kinčeš je "dedina" / okrajová časť Užhorodu a tam po okraji futbalového ihriska je moto trh. A to zľaknutie ?? Áno na 1, 2x aj mne robilio 3 3 , ale ono sa to časom a so zvyšujúcim počtom návštev poddá .... :-D

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pia, 03.12.2010, 9:33
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.10.2009, 20:47
Príspevky: 18
Bydlisko: Výčapy- Opatovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nazdar, nevedel som, ze to az takto funguje na hraniciach. :? Potrebujem par veci a v podstate mi je jedno odkial budu. Predpokladal som, ze ludia co to maju naskok tam chodia pravidelne a nie je im problem nieco "navyse" priniest. Nepotrebujem motor ani napravy, ani prevodovku- proste len drobnosti...Ak som sa niekoho dotkol, tak sorry.


Pia, 03.12.2010, 11:36
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: