Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 12:45
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Konečne už aj ja 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 10.09.2010, 16:10
Príspevky: 36
Bydlisko: Modra nad Cirochou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nechcem zakladat novú tému, nevie niekto kde sa dá pozhánat nová kluka na 1600 a vačka ? popr. piestne krúžky,hlavné a ojničné šálky a iné do motora ? len nové veci , na SR som nenašiel žiaden eshop ako majú napr. česi (ladadily). Potom už len fakt na UA. V jari plánujem menšiu GO motora tak už aby som pomali zháňal veci :)


Str, 29.12.2010, 21:34
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
http://www.lada.sk/lada/profil.html
http://www.lada-auto.sk/?menuID=nd-0
http://www.autobazar.eu/sk/nahradne-die ... 56259.html
http://www.bestforcar.sk/z_lada.php

Nikto z vyssie uvedenych nevie nic poskytnut ? :shock:

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 29.12.2010, 21:49
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vidím že si z východu, si aj na LadaFóre, či? na sk/cz e-shopoch ani nehľadaj, skoč na UA a nerieš....

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Str, 29.12.2010, 22:52
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Pia, 10.09.2010, 16:10
Príspevky: 36
Bydlisko: Modra nad Cirochou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hej som aj tu aj tam, určite niekedy skočím na UA len teraz mi to nevychádza najradšej by som nakúpil orig. ruské diely nie čínske náhrady. motor chcem spravit tip-top najlepšie aj s výbrusom ak to bude nutné, jeden taký sme už robili dávnejšie na bratovej Nive a oplatilo sa :wink: išiel ako hodinky.


Štv, 30.12.2010, 9:14
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
veď práve, tu skôr natrafíš na čínsky šmejd ako tam, a okrem toho, čo sa dá ber značky MasterSport. Je to nemecká druhovýroba, majú asi najlepší pomer kvalita/cena.

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Štv, 30.12.2010, 10:24
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať UA
" najradšej by som nakúpil orig. ruské diely " - sedím síce pri radiátore, ALE !!!!! : až ma zamrazilo :cry: :cry: :cry: Toto nemyslíš vážne chodiť na UA po ruské diely. Ako Michael4x4 napísal. Ak niečo z UA tak JEDINE !!! nemecké !!! - najvhodnejšie už vyššie popísané MASTERSPORT. Nie je o čom : mne už na aute jedine znak Niva a predná maska ruské ostali. Dovtedy, kým tam boli RU "komponenty" platilo : poobedie jazdy v teréne = 3 dni pod autom v garáži. Našťastie som čaro dostupnosti UA aj napriek vzdialenosti objavil pomerne včas. Od vtedy mám pocit, že po motorickej stránke mám snáď Toyotu čo sa spoľahlivosti týka.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 03.01.2011, 21:55
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Problém je v tom, že kvalita ruských dielov išla podstatne dole oproti dielom CCCP.
Naukážku, toto je vodná pumpa na motory 1,7 od nemeckého mastersportu Obrázok
škoda že nemám po ruke aj foto origo ruskej pumpy. Ale kto niekedy videl origo vodnú pumpu, nepotrebuje k tomu už nič dodať.
A druhý príklad, motorčeky stieračov - sú 3 druhy - ukrajinské, ruské a maďarské.
Sám predavač /ukrajinec/ na ukrajinské a ruské nadával, a strčil mi do rúk ten maďarský. Po namontovaní stierače po skle už nechodia - oni lietajú. Proste takú rýchlosť stierania som ešte nevidel.
Toľko moje skúsenosti s dielmi z UA.
Paťo a Majo by o tom mohli napísať román.

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Uto, 04.01.2011, 10:56
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Pia, 10.09.2010, 16:10
Príspevky: 36
Bydlisko: Modra nad Cirochou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no od MS mám na Nivke nové všetky tlmiče a čapy ,kríže , tými ruskými dielami som myslel kluku,všetky šálky,piestne krúžky,prípadne aj neaké tie guferá ventilov na kluku atd. teda základné veci do motora.ale povedzme si pravdu čo sa dnes nevyrába v číne,má tam fabriku takmer každá značka


Uto, 11.01.2011, 20:36
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 10.09.2010, 16:10
Príspevky: 36
Bydlisko: Modra nad Cirochou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale kto niekedy videl origo vodnú pumpu, nepotrebuje k tomu už nič dodať.
to je pravda, orig.liatinové koleso je nalisované ako besné,nemohli to plastové neako zaisti ? napr. dutým kolíkom . podám patent :lol:


Uto, 11.01.2011, 20:44
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
až na to, že to čo sa ti vidí že je plastové koleso, je v skutočnosti lakovaný hliník, tiež fajne zalisovaný :wink:

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Uto, 11.01.2011, 21:24
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.11.2012, 13:17
Príspevky: 15
Bydlisko: Puchov
Odpoveď s citáciou
Pozdravujem.
Tak som sa uspesne zaregistroval podla pokynov a na uvod vas chcem oboznamit so skutocnostou : kupil som si Nivu r.1989 1,6. na SPZ. CHcel som ju preto lebo som mal moznost par krat sa na nej previest pred kupou.Dalsie vyhody, boly: garazovana a pravidelne servisovana absolutne bez korozie aj ked je to uz starsi model , pozitivum su aj nahradne diely. A posledne comu som nakloneny DIZAJN a DOBA CENA!! Takze budem z vas tahat skusenosti a informacie.Samozrejme ked budem skusenejsi poradim aj ja. :wink:
Nivaci Zdar!


Uto, 27.11.2012, 15:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
everest píše:
Pozdravujem.
Tak som sa uspesne zaregistroval podla pokynov a na uvod vas chcem oboznamit so skutocnostou : kupil som si Nivu r.1989 1,6. na SPZ. CHcel som ju preto lebo som mal moznost par krat sa na nej previest pred kupou.Dalsie vyhody, boly: garazovana a pravidelne servisovana absolutne bez korozie aj ked je to uz starsi model , pozitivum su aj nahradne diely. A posledne comu som nakloneny DIZAJN a DOBA CENA!! Takze budem z vas tahat skusenosti a informacie.Samozrejme ked budem skusenejsi poradim aj ja. :wink:
Nivaci Zdar!


Tak veľa šťastia ale s Nivou by som sa az tak nechcalil prakticky prvé 4x4 auto ktoré som jazdil no povedal by som spartanske vozenie...tak ale ešte raz veľa šťastia a trpezlivosti na Leninovich saniach....(pohľadam ti fotku kamosovej nivy ako ju kúpil novú a uz v showroome bola hrdzava :) ) A ešte musím podotknut ze na polovacky je super ale to je fakt všetko....fandom sa ospravedlňujem nikoho nechcem urazit ani brat mu jeho názor toto je čisto môj názor....


Uto, 27.11.2012, 16:18
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.11.2012, 13:17
Príspevky: 15
Bydlisko: Puchov
Odpoveď s citáciou
jankarol píše:
everest píše:
Pozdravujem.
Tak som sa uspesne zaregistroval podla pokynov a na uvod vas chcem oboznamit so skutocnostou : kupil som si Nivu r.1989 1,6. na SPZ. CHcel som ju preto lebo som mal moznost par krat sa na nej previest pred kupou.Dalsie vyhody, boly: garazovana a pravidelne servisovana absolutne bez korozie aj ked je to uz starsi model , pozitivum su aj nahradne diely. A posledne comu som nakloneny DIZAJN a DOBA CENA!! Takze budem z vas tahat skusenosti a informacie.Samozrejme ked budem skusenejsi poradim aj ja. :wink:
Nivaci Zdar!


Tak veľa šťastia ale s Nivou by som sa az tak nechcalil prakticky prvé 4x4 auto ktoré som jazdil no povedal by som spartanske vozenie...tak ale ešte raz veľa šťastia a trpezlivosti na Leninovich saniach....(pohľadam ti fotku kamosovej nivy ako ju kúpil novú a uz v showroome bola hrdzava :) ) A ešte musím podotknut ze na polovacky je super ale to je fakt všetko....fandom sa ospravedlňujem nikoho nechcem urazit ani brat mu jeho názor toto je čisto môj názor....


To je v poriadku, kazdy ma svoje poziadavky na luxus a jazdne vlastnosti.Ja som zatial len CUMIL a od toho sa odvijaju aj moje jazdne potreby.Nebudem sa pustat do nicoho na co nemam. Kazdopadne pre zaciatok som spokojny a myslim ze ked ju po 2-3rokoch budem chciet predat a kupit patrola alebo nieco ine , tak sa mi aspon moja investicia vrati.Ale este neviem ake upravy podstupim. :lol: Inak minuly rok bola komplet vyvarena. Stary pan si dal asi zalezat. :)


Uto, 27.11.2012, 16:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak rok ta bude baviť...kolega to mne vysvetlil takto do ničoho nevrtaj ked sa niečo utrhne tak to rieš az potom... Lebo vrzganie piskanie vybrovanie odrstranis len tak ze ju vymenis za auto :D


Uto, 27.11.2012, 16:45
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.11.2012, 13:17
Príspevky: 15
Bydlisko: Puchov
Odpoveď s citáciou
Poslať RE:
Necham tomu volny priebeh, ked sa cosi utrhne tak to privarim a ak nie tak to vymenim ale az tak za 2r. :wink:


Uto, 27.11.2012, 17:06
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: