Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 17:39
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Konečne už aj ja 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 10.09.2010, 16:10
Príspevky: 36
Bydlisko: Modra nad Cirochou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
v pohode, na tie hranice najme na Vyš.Nemecké treba mat poriadne nervy , náladu a neaké to Eur. je to aj o zvyku ,chystám sa tam zase potreboval by som prednú kardan lebo má úplne vybité drážky a dost to vibruje, ale hlavne chcem 2ks pneu Voltyre , uvidím aká bude cena . :evil:


Ned, 05.12.2010, 18:09
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na šťastie si zabudol, aby nebolo veľmi veľa áut, a zvlášť takých čo robia bordeľ, obehujú sa , púšťajú "kamaratov" a tak....kto prešiel, veľmi dobre vie o čom hovorím ....inak pozerám že si miestny, mne sa nejlepšie oplatilo chodiť v nedelu. Ale teraz pred vianocami tak bude asi nátresk na hraniciach...

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Pon, 06.12.2010, 23:45
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Str, 01.12.2010, 0:39
Príspevky: 7
Bydlisko: TT
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Len tak pre zaujimavost a inspiraciu: na co vsetko pouzivate Vase Nivky, len cisto na jazdu po terene, alebo aj do prace, prip. Vase sluzobne auto? My napriklad na obcasne jazdy v terene - polne cesty, lesiky, strniska... , ale vsetko s vozickom, zvazanie dreva na zimu,strku k stavbe apod. V podstate na roboty, sem- tam do prace. Cisto jazdu len terenom malo.


Uto, 14.12.2010, 3:06
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja na všetko možné - od pendlovania po meste cez "výlety" cez celú republiku až po občasné jazdy v terene len tak pre radosť....

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Uto, 14.12.2010, 9:29
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Ja svoju vzhľadom k LPG a celkovým nákladom používam ako primárny povoz. Od ciest po meste, okolí, cez celú SK, OFF akcie (samozrejme light pojazdenie, keďže sa musím po "svojich" aj domov dopraviť) až po expedície(RO napr.).
Iné vozítko LEN ako sa niečo "vylepšuje", upravuje, prípadne domýšľa na čo súdruhovia z východu pozabudli.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Uto, 14.12.2010, 13:29
Profil ICQ
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja moje Nivy vyuzivam tiez na vsetko, dokonca som pred par rokmi vyskusal aj prednu kapotu- super. Vrelo doporucujem. S jednou chodim cisto teren do prace a na nase akcie,+ bola po vlastnej osi bez spz v RS v 2006 roku. To bolo vzruso, ale uz by som si to netrufol. Inak spotrebu vtedy mala aj s dvomi specialkami nieco cez 10l. S tou druhou na oficialne akcie " zatial iba 2x Tisovec" a raz Bukova. Dalej ma obcas vozi na Oravu, Kysuce, na zakazky, chodim s nou vsade.


Uto, 14.12.2010, 17:29
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 10.09.2010, 16:10
Príspevky: 36
Bydlisko: Modra nad Cirochou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja som ju kúpil pre potešenie kedže sa musím stále s niečim hrat ,je to taká moja velká hračka na benzín :lol: :lol: kúpil som ju namiesto motorky s ktorými už chcem skončit ale mám ešte Hondu xr600 tú si asi nechám bolo by mi jej lúto :cry: neviem.
Nivu plánujem využívat v relatívne lahkom teréne,na cestu do lesa,na prevoz materiálu po dedine, na stavbu atd. kedže je bez PP.
A čo Vy boli ste už vyskúšat tohoročný sneh ? Ja áno a bolo , super .


Uto, 14.12.2010, 17:42
Profil
Čumil

Registrovaný: Str, 01.12.2010, 0:39
Príspevky: 7
Bydlisko: TT
Odpoveď s citáciou
Poslať 
este dodam, ze som polovnik, tak okrem rozhanania 4-kolkarov, aj na vsetky mozne transporty cez teren. Sme sukromna spolocnost a vsetka cinnost sa vykonava na cca 4 terennych vozidlach, tak ma ani moc netrapi vyssia spotreba, zaraba si na nu to auto same. Ale aj tak skoda, ze nemame LPG, vyuzival by som ju aj do prace castejsie. Ked vyradime osobak, zozenie sa Niva (uvidi sa ci aj fungl nova), da sa plyn .
Myslim, ze je lepsie mat jedno univerzalne auto ako napr dve, jeden osobak + nejaka terenka. Hoci aj s vedomim ze jazdim drahsie, ale v pripade potreby mam transporter, nakladak aj malotraktor v jednom.


Str, 15.12.2010, 1:43
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to brock- a vsetky tie 4 auta su nivy?


Str, 15.12.2010, 6:22
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Str, 01.12.2010, 0:39
Príspevky: 7
Bydlisko: TT
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bohuzial nie (co by bola pre mna vyhoda), je to zavisle od financnych moznosti kazdeho z nas. Su to nisany, suzuky jimmy a samuraj, , jeep. Urcite niektorych by ste aj z tohoto fora prislusnej kategorie poznali, mozno aj osobne. Zucasnuju sa aj na pretekoch.


Str, 15.12.2010, 23:13
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to brock- myslim ze na Slovensku sa da kupit fungl Niva aj s lpg. Popytaj sa na to v slovlade.


Štv, 16.12.2010, 17:22
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
to ladanivapepe: Nie som až tak celkom úplne si istý či je zrovna nejaký predajca schopný dodať ti fungl Nivu s LPG povedzme tak ako to "umí" konkurence.
A ešte zásadnejší problém a obmedzenie bude v tom, koľkí z tých čo na to pristúpia budú v stave dodať LPG s nádržou mimo interiér. Tu platí staré známe ako pri zápise/dopise "fajnôt" do TP - čo monážna dielňa to iné "pravidlá hry".

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Štv, 16.12.2010, 19:48
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pokiaľ viem, nová Niva sa na SK s LPG nepredáva. Áno, predávala sa, ale to už je pár rokov dozadu, a ak dobre pamätám, tak príplatok za plyn bol asi 50.tis sk, čo je skoro 2x toľko za koľko by to spravili dodatočne niekde inde.
No a podľa ochoty predajcou slovlady a celého toho ich prístupu by som nebol optimistický, že to spravia individuálne....ale kto vie, kšeft je kšeft....
A čo takto dotiahnuť takú nivu z dojčlandu? tam som videl nové (príp. zánovné) aj s LPG pod kufrom, a výfukom tiež vyvedeným dozadu, ale ako presne to majú spravené neviem....
napr dačo takéto http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=2

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Štv, 16.12.2010, 20:26
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Str, 01.12.2010, 0:39
Príspevky: 7
Bydlisko: TT
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bol som este pred sviatkami na ,, obhliadku,, v slovlade a tie nivy s LPG nedodavaju, podobne aj dieselove. Prestavba auta na LPG bude treba v nejakej inej dielni.
Neviete nahodou ako je to teraz, ci je lada niva mod 2010 ( 21214 kat) v zozname hromadne schvalenym typom na prestavbu LPG, alebo je treba poziadat o individualnu prestavbu? Na internete je to pomerne nezrozmitelne. Myslim, ze Lovato je schvaleny, BRC tusim iba model 210.. a ostatne vobec. Dik


Uto, 28.12.2010, 2:39
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pozri si toto, a rozklikni si tam detail. http://www.doauta.sk/index.php?option=c ... 35&lang=sk
podľa toho, typ 21214 kat je schválený.
Ja mám r.v. 08, a išlo to v pohode ako hromadná prestavba, ani sa nikto nepozastavoval nad tým že nádrž je pod kufrom, v protokole o montáži LPG uvedené mám toto:
Typ vozidla/variant/verzia: 2121/40/U
Identifikačné čáslo motora (typ) 21214
Emisný systém: RKAT
no a lpg značky Lovato.
Tým chcem povedať asi toľko, že ak nie sú nejaké zmeny v označení, a to nepredpokladám, tak je to schválené.
Ale najlepšie bude keď sa spýtaš v nejakej dielni kde montujú LPGčko.

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Uto, 28.12.2010, 9:53
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: