Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 21:36
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 Čistenie splynovača na Nivke 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 10.09.2010, 16:10
Príspevky: 36
Bydlisko: Modra nad Cirochou
Odpoveď s citáciou
Zdravím všetkých ,dlhšie som tu nebol takže chcem napísat jednu zaujímavost . Nivka mi slúži podstivo už rok okolo domu na dedine,v lese a pod. A teraz k veci , rozhodol som sa rozobrat a vyčistit splynovač ktorý som pred rokom namontoval , po rozobratí som ostal prekvapený celý vnútrajšok bol zaolejovaný motorovým olejom neviem si to vysvetlit ako sa tam dostal, nivka jazdí na otočenú PB flašu do ktorej tankujem lpg a zčasu načas ju vymením, chcelo by to vymysliet ešte neký system merania množstva plynu vo flaši aby som nemusem prepínat na benzín ale včas dotlačit lpg :D má niekto neaký typ ??

zabudol som pridat foto :lol: http://www.upnito.sk/imggal.php?viewIma ... d4cdd2d6a5


Ned, 09.10.2011, 12:08
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To nie je motorovy olej, je to normalny bordel z LPG, na vyparovaci by si mal mat odkalovaciu skrutku. Ten bordel zavisi od kvality LPG, mne po 10 rokoch nevytieklo nic, ani ked som ho rozobral tak tam nic nebolo.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 09.10.2011, 19:01
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 09.02.2010, 0:01
Príspevky: 222
Bydlisko: Mojmírovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To bude tym ze otacas flasu. Je to bordel s LPG. Tym ze to mas take zaspinene dostava na frak aj membrana. Treba ju potom castejsie menit.
Na favorite po 8 rokoch jazdenia na LPG vytieklo z odkalovacieho orvoru splynovaca asi 5 kvapiek. Za tych 8 rokov som 1x menil plynovy filter. Nejazdil som z flase, mal som nadrz namiesto rezervy.
Skus este zmenit dodavatela LPG. Mozno sa to trochu zlepsi.

_________________
Tajomstvo pohody spočíva v umení neznepokojovať sa hluposťami.
Zatial sa ucim, citam, sledujem.
Tak po marnom hladani Pajera3,5V6 som skoncil pri Patrole Y61 3,0DDTi


Ned, 09.10.2011, 20:28
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 10.09.2010, 16:10
Príspevky: 36
Bydlisko: Modra nad Cirochou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ono práve stým dodávatelom lpg je trochu problém kedže v okolí a hlavne v meste kde pracujem a som denne je ochotný tankovat do lpg flaše iba jediný :twisted: však vieme ako to je s tým , ináč membrány som dal nové a splynovač či odparovač či ako sa to prezýva som dostal skoro zadarmo je to Kargas T90 zo škody 120 ale pre 1600 obsah vo vyšších točkách už nestíha nad 3000 to už nechce ist nech to štelujem ako chcem,ale pre moju kludnu jazdu vetšinou na reduk. 1,2,3 okolo tých 2000-2500 ot . ešte stačí . ked som mal flašu nastojato alebo naboku tak dost to mrzlo ,musí tam ist kvapalný lpg až po odparovač. filter čistím cca po každej 3 flaši a bordelu sa tam nazbiera stále


Pon, 10.10.2011, 16:06
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aku mas flasu ? Abcajnu alebo na VZV s pohonom na LPG ? Mas flasu so zltou farbou na drzadlach ?

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 10.10.2011, 17:42
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: