Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 14:57
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 prva 4x4 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 05.02.2012, 21:43
Príspevky: 4
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
zdravicko
rozmyslam o kupe mojho prveho auta s pohonom 4x4, a pokukujem hlavne po Nive. nechcem ju vyslovene do terenu, ale na prilezitostne jazdenie, a tahanie clnu (ktory teraz taham s peugeotom 807, 2.0HDi bezproblemov, takze s nivou by tiez problem byt nemusel)
comu by som sa mal vyvarovat pri jej kupe, kedze rozmyslam nad jazdenou? ako som behal po internete tak som nasiel recenziu kde neodporucaju nivi od 90-2000 kvoli zlemu vstrekovaniu paliva, a inak by im mala vraj len stacit bezna udrzba.


Ned, 05.02.2012, 21:59
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
pekne to prehodnoť s tou Nivou... Ľahké auto nieje na ťahanie člnu a budeš plávať už na brehu. Na ťahanie člnu treba mať auto ktoré je dlhšie a ťažšie s väčším rázvorom, preto ten tvoj peugeot je ok . No a na začiatok by som ti navrhol trochu iné autíčko v dieseli, aby si to rozchodoil po servisnej a aj cenovej a hlavne spotrebovej stránke niečo ako terankoo , alebo 260, 261 trolka, prípadne galopíka. určite sa ti to vráti na servise.
Nivka je dobré auto akurát to trochu náročnejšie na serv. jo a taky v benzíne žere fšetkoooo čo vidí.

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Pon, 06.02.2012, 8:56
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 10.09.2010, 16:10
Príspevky: 36
Bydlisko: Modra nad Cirochou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak ako píše YJ KAO krátke autá niesu až tak vhodné na tahanie prívesu a Niva už vobec nie ,ono funglovka bude celkom živá ale s prívesom no neviem :roll: radšej by som volil neaké 2,5 D / TD , Niva je auto skôr tak na cestu do lesa pre 2 lesníkov a pod . Na tahanie skôr MB W124 300D


Pon, 06.02.2012, 16:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 13:12
Príspevky: 1104
Bydlisko: Lipt.Hrádok /LM/ Dohňany /PU/ Brezno - práca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
možno by bolo si povedat tvoju predstavu :

kolko chceš dat za auto ?
chceš to nejako upravit ?
aký tažký ten čln je ? je malý motorový pre dvoch alebo nejaká opacha pre rodinu aj z obývakom :D ?
benzín alebo diesel ?
km ktoré plánuješ najazdit ročne ?
kolko ludí budeš vozit ?

a podobné otázky si treba zodpovedat a potom sa ti aj lahšie bude radit
:D

_________________
Niva1,6 Niva1,7i Galloper2,5 TDi Patrol2,8-3,0 LR Disco1 300Tdi Honda CRV2,0 LR Disco1 200Tdi Nissan Terrano2W2,7tdi LR DiscoIITD5

autodolesa.sk
Land Rover Club Liptov
LandOFF service
Offroad Club Luky

offroadclubliptov@gmail.com
0908 384 826


Pon, 06.02.2012, 16:57
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
K tým vstrekovačom v Nive asi toľko, že sa vyhni typu SPi - jednobodové vstrekovanie a elektronicky riadenému karburátoru, to je najhoršie čo môže byť.
Klasický karbec alebo 4-bodové vstrekovanie MPi je v pohode.

Nemyslím si, žeby niva nepotiahla čln (pokiaľ to nie je zaoceánsky parník :D ) ale počítaj že s člnom bude žrať pokojne aj 15 a viac. Síce dalo by sa zriešiť LPG, ale aj tak je to na uváženie.

Prečo vlastne chceš nivu? Ak si doteraz ťahal čln Peugeotom, tak off-road nepotrebuješ kvôli tomu nepotrebuješ, keď už, tak čo takto Hondu HR-V, , Vitaru....?

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Pon, 06.02.2012, 17:00
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Ned, 05.02.2012, 21:43
Príspevky: 4
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
o nive rozmyslam preto lebo sa mi aj paci, diely su lacne ako som pozeral, a pride mi ako sikovne auto, a obsahuje minimum elektroniky ktoru velmi nemusim (vdaka peugeotovi)
chcel by som ju na asfalt, a sem tam potiahnut ten cln, ale aby ste ma chapali preco chcem 4x4- spustam lod na strku a uz som neraz zapadol tam, a ma vitahovali (raz aj nivou :) ). presun k vode je asi 4km. taktiez by som si ju "prisposobil" na rybarske auto s ktorym sa dostanem vsade kam teraz neviem ist.
co sa tyka mojej "lode" je na klasickom pongratz 2*2m privese, a vazi 50kg+motor, cize nieje to ziadna lod, ale klasicka mala rybarska. na nete som aj nasiel video ako niekto taha z vody s nivou vyslovene obrovsku lod, trocha prehrabovalo ale islo to. preto som si aj myslel ze by mi niva stacila na moje ucely.
a cena? mno tak najradsej by som sa zmestil do 2000/2500 E. upravy na motore/podvozku by som nerobil, jedine opravy.


Pon, 06.02.2012, 17:30
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.05.2011, 19:44
Príspevky: 1067
Bydlisko: Nove Mesto n/V
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Z vlastnej skusenosti Ti radim, dobre nad nivou porozmyslat, mal som dve, kupoval som ich ako nove a hovorim, ze uz viac taky omyl nespravim. Vlastne tu druhu som kupil v domneni, ze uz bude lepsie na tom so spolahlivostou, ale zazrak sa nekonal a bolo to presne to iste, akurat mala tichsie dify, To som mal rocnik 2005 a tu pred tym r. 2002, teda jednym slovom- katastrofa. Co sa tyka dielov su sice lacnejsie ale rataj, ze o to skor odchadzaju a v konecnom dosledku das do toho ovela viac ako sa zda. Ja som ich obe pouzival ako bezne auto, sem-tam nejaka polovacka a nejaky soft teren, takze ziadny extrem. Tot moja skusenost s nivou. Nesmie mi to ani do garaze. :evil:

_________________
Nissan Patrol GR Y61 Wagon 4,2 TD intercooled
Toyota Landcruiser 100, 4,2 TDi
ex.: Jeep Commander 3,0 CRD
ex. Mitsubishi Pajero sport 2,5 TD
ex. Lada niva 1,7i r. v. 2005
ex. Lada Niva 1,7i r. v. 2002
ex. Uaz 469
ex. Praga V3S


Pon, 06.02.2012, 18:11
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak si poriadne prečítaj čo najviac v Niva sekcii. Ja tvrdím že Niva je dobré auto, ale chce to majsta, človeka čo sa s tým vie a chce pohrať a berie to nielen ako premiestňovadlo z bodu A do B, ale aj trošku ako hobby.
Cena dielov je jedna vec, no ich kvalita je diskutabilná. Samozrejme nie všetkých. Ešteže je UA blízko :-D

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Pon, 06.02.2012, 18:34
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Michael_4x4 píše:
Tak si poriadne prečítaj čo najviac v Niva sekcii. Ja tvrdím že Niva je dobré auto, ale chce to majsta, človeka čo sa s tým vie a chce pohrať a berie to nielen ako premiestňovadlo z bodu A do B, ale aj trošku ako hobby.
Cena dielov je jedna vec, no ich kvalita je diskutabilná. Samozrejme nie všetkých. Ešteže je UA blízko :-D


to Michael_4x4:
Mimochodom pozrel si si Simbove bydlisko? Tá UA bude trochu problém..........

Simba kúp si Nivku najskôr si to premyslel po tvojej úvahe a potom nám povieš ako to dopadlo! Teším sa na novú skúsenosť.

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Uto, 07.02.2012, 2:42
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
YJ KAO: Áno pozrel som si Simbove bydlisko. Keď sa chce, tak sa dá, pár členov tohto fóra z okolia BA chcú, a riešenie vzdialenosti sa našlo. :wink: Ale to je už mimo témy.

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Uto, 07.02.2012, 12:34
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Ned, 05.02.2012, 21:43
Príspevky: 4
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mno, pozeral som aj ine auta, konkretne pajero a galloper, tie by urcite boli vhodnejsie na tahanie clnu. ibaze mi pridu "privelke" (hovori to ten co ma van :D ), skusim popozerat este aj insie stroje. kupu planujem pred letom, takze casu je este dost

ale moja hlavna otazka ostala nezodpovedana :) naco si mam davat pozor pri kupe ojazdenej nivy ( a v podstate aj inych 4x4)?
dakujem za reakcie!


Uto, 07.02.2012, 15:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kao pise pravdu ked tak premyslalm myslim ze dost pohodlne a bezpecne by bolo neic otake niel ne na tahanie toho clnu co mas ale aj na ine aby t malo medzinapravovi dif a mohol si na 4x4 aj po ceste ...niva je okej tusim ma aj medzidif no je to male auto a lahke....

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Uto, 07.02.2012, 16:05
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
simba píše:

ale moja hlavna otazka ostala nezodpovedana :) naco si mam davat pozor pri kupe ojazdenej nivy ( a v podstate aj inych 4x4)?


písal som akým typom sa vyhnúť, a potom také tradičné veci - hrdza, funkčnosť redukcie, uzávierky medzidifu.

Každá niva je olejnička (také "slzenie" je v norme), čapy a kardanové kríže sa dajú považovať za spotrebný tovar, ale v zásede platí, že všetko sa dá spraviť.

Ešte by som mal jednu, dosť podstatnú otázku, dobre si zváž odpoveď - vieš si väčšinu servisných prác spraviť svojpomocne, alebo máš známeho na ktorého sa v tomto môžeš obrátiť? Alebo všetko plánuješ dávať robiť do servisov?

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Uto, 07.02.2012, 17:11
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.05.2011, 19:44
Príspevky: 1067
Bydlisko: Nove Mesto n/V
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tiez by som si dal pozor na prasknute sanie, co som mal u oboch uz po 15-20.000 km, ono to niekedy nie je az tak poznat a zacne sa to prejavovat takym jemnym sykotavym zvukom bez straty vykonu a konci to az pri pistani a uplnej strate vykonu. Ak to nebudes riesit dost zavcasu, nasledky byvaju nemile. Zakazdym oprava cez 20.000,- Sk.

_________________
Nissan Patrol GR Y61 Wagon 4,2 TD intercooled
Toyota Landcruiser 100, 4,2 TDi
ex.: Jeep Commander 3,0 CRD
ex. Mitsubishi Pajero sport 2,5 TD
ex. Lada niva 1,7i r. v. 2005
ex. Lada Niva 1,7i r. v. 2002
ex. Uaz 469
ex. Praga V3S


Uto, 07.02.2012, 18:10
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 05.02.2012, 21:43
Príspevky: 4
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mno, pokrocil som k tomu ze som dohodnuty zo znamym co ma Nivu ze ma povozi pripadne da vysksuat, takze uvidim ako to je snou ( a rovno by som ju aj skusil zapriahnut)
a niesom mechanik, iba "domaci kutil" ale poznam par ludi co sa venuje autam. pokial by to vyslovene neboli tazke vady (prasknuty valec ktory som uz raz mal) tak by sa to dalo zvladnut snad.
dakujem vsetkym za rady a ochotu ma usmernovat! :)


Uto, 07.02.2012, 20:08
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: