Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 22:37
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 prva 4x4 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
skus Nivku a potom skus kratkeho galopa. Velkosť nieje velmi rozdielna, aj keď pohladovo možno ano, a funkčnosť je neporovnatelná. Mám na mysli blbuvzdornosť. Naplieskaš km že ani nespočítaš a meniť nebudeš nič okrem objemu nádrže a oleja v motore-a už vobec nie čapy a podobné kraviny. referencie u thundera - už mu dal čo preto a v iných terénoch tam kde sme drali wrany. spotreba identická ako niva v teréne polovičná ako Niva a osoh uplne inde. Ja si myslím že som v teréne celkom cvok ale ked zoberiem do uvahy čo všetko som videl dokázať s galopíkom tak klobúk dole-podotíkam na údržbu sa max sralo a tá krátka curva stále ide . Keby sa tak zanedbával iný car tak je asi pochovaný-to platí aj v prípade micky v danom ročníku cca 98-2000. Pokial sa nechceš stále vŕtať v motore a pod autom je to na začiatok jednoznačná volba aj ako kompromis na cestu -na AT pneu je to celkom pohodlný cesťák.
Nemám dôvod tu prezentovať akékolvek značky, ale ak by som dnes začínal ja tak to by bola moja cesta.

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Str, 08.02.2012, 0:57
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.05.2011, 19:44
Príspevky: 1067
Bydlisko: Nove Mesto n/V
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Presne tak ako Simba som pred rokmi uvazoval aj ja s tym, ze este som nepoznal forum takze mi prakticky nemal kto poradit a presne tak ako on som si isiel za svojim a kupil som si novu Nivu, lebo som ju chcel len na obcasne polovacky a bezne jazdenie do roboty cca 15 km denne. Ale teraz s odstupom casu vzhladom na skusenosti co som mal s obomi Nivami som toho nazoru, ze na ten ucel co Simba popisuje Nivu jednoznacne neoporucam. Treba mat na tie opravy najma cas, zivotnost niektroch dielov je ozaj velmi chaba a opravy sa vyzaduju dost casto. Ked som ju potom predal a kupil som si kratky Patrol Y61, dlho sa mi nechcelo verit, ze sa nic nekazi a stvaral som s nim ovela drsnejsie kusky.
Nikoho od kupy neodhovaram, ani netvrdim, ze to je zle auto, ale robia to proste rusi a vela veci na Nive je systemu DO-DO(dorob doma), co nemusi kazdemu vyhovovat. Teraz s odstupom casu by som na ucel co popisuje Simba jednoznacne volil ine auto.

_________________
Nissan Patrol GR Y61 Wagon 4,2 TD intercooled
Toyota Landcruiser 100, 4,2 TDi
ex.: Jeep Commander 3,0 CRD
ex. Mitsubishi Pajero sport 2,5 TD
ex. Lada niva 1,7i r. v. 2005
ex. Lada Niva 1,7i r. v. 2002
ex. Uaz 469
ex. Praga V3S


Str, 08.02.2012, 18:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ide o to, že za tie prachy sa dá kúpiť viac ako len blbá niva. ono ani tá niva neni zlá, ale k nej musí byť majitel určitej krvnej skupiny, mať na to priestory držať dalšiu nivu na náhradné diely, cez zimu nejaku garáž a vkuse sa v nej šprtať, laborovať, nemiť, zháňať... a nikdy to nebude na tej urovni čo píše YJ KAO Pajero/Galloper. fakt, pouvažoval by som, si v tej istej cenovej relácii cca, na rok tam nepozeraj, ale na stav.

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Str, 08.02.2012, 23:47
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.10.2009, 20:47
Príspevky: 18
Bydlisko: Výčapy- Opatovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale zas ho neplaste :-) ja som mal nivu 2roky, hned po kupe nejake drobne opravy a potom som sa uz len vozil na ryby, na drevo atd. A 2,5m cln som vozil na streche. Preco isla z domu? Vadili mi na nej cesty nad 50km, na dlhe vypravy bola mala a s vozikom nad 500 kg slaby vykon. Teraz mam pajo wagon, komfort neporovnatelny, ale nakupna cena, ceny dielov a ceny udrzby uplne inde. Kazde auto ma plusy aj minusy. Ja som nivu predal za 2000 a terajsi majitel si doteraz pochvaluje-pouziva ju na polovacky. Ale to co hovorili ostatni je pravda- na nivu musis byt domaci majster :-)


Sob, 31.03.2012, 22:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janco, ale za tie prachy... cena dielov, cena údržby...porovnal si aj cenu prevádzky, myslím paliva? A cena dielov ani údržby, myslím, nie je u Pajera o moc rozdielna. Tých áut sa navozilo dosť, ak sa aj niečo pototo, tak sa dá zohnať za rozumnú cenu.
Proti Nive nič nemám :-D ale za 2 a pol si viem predstaviť Pajo diesel v slušnom stave a tú loďku si môže voziť možno aj v aute :lol:
A rybársky vercajk tiež.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Sob, 31.03.2012, 22:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 03.06.2008, 20:42
Príspevky: 521
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja osobne by som sa nive vyhol celkom ako autu

_________________
R-servis Nitra Levická 7 +421 915 405 549 roland@r-servis.sk http://www.r-servis.sk OPRAVY AT PREVODOVIEK, MOTOROV, AUTOSERVIS


Ned, 01.04.2012, 0:47
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: