Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 13:27
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Aky splynovac do Niva 1,7i (SPI) rv.98... 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 19.08.2012, 13:31
Príspevky: 6
Bydlisko: Horňany
Odpoveď s citáciou
Zdravim prosim o radu. Zhanam slpynovac do nivy 1,7 SPI. Hladal som aj na lada fore kaje taje ale realnu odpoved aky splynovac tam dat som nenasiel. Keby som mal 1,6 karbec tak vas neobtazujem, ale toto zasrane jednobodove nivacke vstrekovanie je na LPG vraj dost haklive. Pytal som sa na to aj u firmy kde montuju LPG a tam mi povedali ze je to problem lebo SPI odpaja sviecky pri jazde z kopca a este nieco splietal. Mohlo by tam fungovat klasicke LPG na jednobodovy vstrek, alebo tam treba nieco naviac??? Dakujem za Vasu radu. (Bez urazky prosim piste kto sa konkretnemu 1,7SPI+LPG problemu rozumie) dakujem. Karcis :)

mohlo by tam ist napr toto?
Obrázok


Ned, 19.08.2012, 13:45
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 19.08.2012, 13:31
Príspevky: 6
Bydlisko: Horňany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to mi nikto nevie poradit?


Pon, 20.08.2012, 21:05
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No a co ked odpaja ? Tak ako namontujes LPG do lubovolneho noveho auta, ktory ma pc a odpaja palivo (namatkovo nejaka fabia), preco by to neslo do nivy ? Skus si zavolat niekde, kde tomu rozumeju (napr. hlohovec), co ti povedia ... Na 99% mas z pohladu montaze seriove 4 valcove vozidlo ...

Mozni by sa vedel vyjadrit napr. Palo Chero, ale ak je radena nejaka elektronika za hlavnu riadiacku, a berie si z nej nejak impulzy, vie, kedy mal ist benzin (a ma strieknut lpg), alebo tam nie je nic, a nevstriekne ani on ... (len spekulacia z mojej strany, hodne som to zjednodusil).


Uto, 21.08.2012, 7:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Keď odpojí sviečky, po pridaní plynu ich pripojí a nebude súhra RJ so splynovačom, môže to urobiť veľké bum. Minimálne to roztrhne výfuk.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Uto, 21.08.2012, 8:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.06.2011, 9:58
Príspevky: 1210
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chces vediet splynovac ? nie ten strhavac ?

_________________
Uaz 2,5 gurtňe 33X10.5R15 Silverstone,samoser vpredu vzadu opät 100% mechanicka uzavierka,prekopane na strunach,naviják-2x . Tel:0904136171 keby,niečo
OFFROAD CLUB LÚKY


Uto, 21.08.2012, 9:24
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A preco by nemala byt suhra na sekvencnom plyne, ktory robi clovek, ktory vie co robi ? Ide mi impulz z RJ, dam plyn, nejde mi impulz (dolu kopcom), nedam plyn. Nechapem, preco by to konstruktur lpg vymyslel inac. Pripojim sa na elektroniku a monitorujem. Simply and easy.


Uto, 21.08.2012, 9:29
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 19.08.2012, 13:31
Príspevky: 6
Bydlisko: Horňany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fabia a ine auta neodpajaju sviecky, ale palivo!... Neviem ci toto nejak vyriesime :). Dnes som volal do Nitry ohladom montaze LPG a opat problem...


Uto, 21.08.2012, 15:45
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Moment, hehe. Takze ak niva neodpaja dole kopcom palivo ale sviecky, tak nastane udalost co pise Pejo ... ak je palivo davkovane dalej, nutne po zapale musi nastat mensie bada-bum, nie ? (auto bude prechlastane atd ...)
To sa mi nezda s tymi svieckami ...


Uto, 21.08.2012, 16:59
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 19.08.2012, 13:31
Príspevky: 6
Bydlisko: Horňany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder: Niva okrem paliva odpaja "AJ" sviecky!!! Preto je problem u LPG u 1,7SPI ze plyn pojde ale iskra nie. Treba ta nieco co zastavi elektronicky plyn(LPG). Mozno nejaky krokovy motorcek alebo nieco take...

Neviem, ale spytam sa takto..poznate niekoho co ma LPG na SPI vstrekovani?..
Diky


Uto, 21.08.2012, 19:33
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
LPG zo zmiesavacom nie, LPG so vstrekovanim ano
To co mas na tej foto je zmiesavac (venturi)

auto nevie ze ide na LPG, auto si stale mysli ze ide na benzin. Takze na riadenie plynoveho vstreku sa pouziva TEN ISTY SIGNAL ktorym sa riadi vstrekovac benzinu. Ak riadiacka auta odpoji benz. vstrek, tak logicky riadiacka LPG odpoji vstrek(y) plynu. Вот как просто. :-)

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 22.08.2012, 11:15
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Palo - diky, myslel som si, ze je to takto.
Karcis - mas slovo ... Niekto ta vodi za nos.


Str, 22.08.2012, 13:06
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 19.08.2012, 13:31
Príspevky: 6
Bydlisko: Horňany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fuu Palo ak mas pravdu tak by si asi mal dat skolenie niektorym strediskam na montaz LPG :o
Ale obavam sa toho ze to co hovoris plati pri sekvencnom vstreku. Ale ja hovorim o jednobodovom SPI a ta foto splynovaca je na jednobodovy podtlakovy vstrek montovany cez sanie!!
Napr daewo espero jednobodovy vstrek ma tento isty system. Mal som kedysi to auto s tymto LPG cez sanie. Na tych foto su dva tie prstence na vstrekovanie plynu, ten uzsi spinavy od toho cierneho silikonu je na to jednobodove vstrekovanie...
Co ty na to? hmmm


Str, 22.08.2012, 20:29
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
..... jednobodovy podtlakovy vstrek


Toto je prosim co za terminus technikus? Ked nieco niekam vstrekujem, tak to tam vstrekujem tlakom. Nech je to cokolvek. Pokial to tam sajem (taham podtlakom) tak nemozeme hovorit o vstrekovani.

takze ja na tej fotke NEVIDIM ziadne vstrekovanie LPG

vidim tam reduktor (vyparovac)
nejake medene trubky, kolienka na vodu, nieco co vyzera ako ventil na uzavretie privodu benzinu , jeden uzatvaraci ventil a difuzor
to je vsetko. Toto je KLASICKE LPG "DO SANIA " dobre do akehokolvek karburatora.
ALE NIKDE TAM NEVIDIM VSTREKOVAC PLYNU A NIC CO BY HO MALO RIADIT !!!!!

Samozrejme sa to da namontovat aj do motora so vstrekovanim (a je jedno ci SPI alebo MPI) , ale je to degradacia motora na uroven karburatora.


Niva 1,7SPI je v podstate ten isty system ako ma Opel alebo stare VW- stale je to Bosh Monomotronic ci ako sa to vola. Pri jazde z kopca to odpaja zapalovanie.

Da sa to urobit s klasickym mixom (lovtec, lovato, brc...skratka to co je na foto) ale tam je riziko, ze ak nie je uplne vporiadku zapalovanie, sviecky- cokolvek, alebo je iny (na benzine kludne aj nepostrehnutelny) problem, tak to moze "strielat" do sania.


Da sa to urobit aj tak, ze sa pouzije nejake 4valcove sekvencne LPG a zapoji sa v rezime fullgroup alebo halfgroup (vsetky vstreky naraz alebo 2+2). Nie kazdy LPG system toto umoznuje a tiez nie z kazdym to funguje. Ale napriklad STAG to vie. Dalsi problem je, ze benzinovy vstrekovac u SPI ma na volnobehu velmi kratky cas vstreku (cca 1,7 ms) a toto plynove vstreky nezvladaju. Da sa to "odrbat" mensimi tryskami a predlzenim casu vstreku LPG, ale je to hranie a laboracia. Takze nie je to uplne standardna montaz a vyzaduje to urcite hranie a doladovanie. Preto to nikto nechce robit. Ale technicky to mozne je.


Alebo skusit zohnat sanie vstreky riadacku a zvysok z 1,7 MPI, prerobit na MPI a potom klasicky sekvencny LPG

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 23.08.2012, 13:09
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Pon, 02.01.2012, 14:49
Príspevky: 9
Bydlisko: žiar
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mamnamontované BRC v nive rok výroby 2OO9 montovali to vo zvolene a mam to oficialne aj s nadržou pod autom , bolo to si ce trošku draksie ale mam to od decembra a zatial neni rozdiel či ide benzin alebo LPG


Pia, 24.08.2012, 22:55
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
radorado: Lenže niva r.v. 2009 je MPi, a to je s Spi dosť zásadný rozdiel.

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Sob, 25.08.2012, 9:29
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: