Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 17:18
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Homokynetak 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Uto, 09.01.2007, 22:17
Príspevky: 3
Bydlisko: Třebíč CZ
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Italský,GLO

_________________
Wrangler 4.0 I6 33MT


Štv, 08.11.2007, 21:10
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.03.2011, 14:05
Príspevky: 44
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Ahojte, pri jazde ked zabáčam doprava idú buchoty také pukanie alebo búchanie. Ťažko to opísať, ale robí to aj ked mám kolesá rovno pri rozbiehaní, ale vtedy nie vždy, na jednotke dvojke to zabuchoce. Pri rozbiehaní s redukciou mi to však nespraví pri rozbiehaní. Nejsom si úplne istý čím to je, ono ja som si myslel že to ide od zadu, dnes sme boli s otcom jazdiť, znie to ako od zadu ale zrejme to ide z klbov od prednej nápravy. Pozeral som príspevky na tomto fóre aj na fore lady, a vyzerá to na vymlátený homokyneťák, aj ked úplne istý si tym nejsom. Vydrží mi to takto s búchaním ešte nejaký čas, alebo treba to čo najrýchlejšie dať spraviť? Aké môžu byť následky?

_________________
Lada Niva 1,9 D


Sob, 23.07.2011, 19:23
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Čau, následky môžu byť v lepšom prípade také, že pôjdeš na uzávierke domov, alebo ti to môže poškodiť predný diferenciál..mne tak pukajú aj nové kĺby, ale to je daň za to že som moc zdvihnutý, treba jazdiť opatrne a snažiť sa nepridávať prudko v zatáčke a pri rozbiehaní.

Máš Nivu aj zdvihnutú? Ak je to sériovka tak odporúčam kĺby vymeniť.

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Pia, 21.10.2011, 22:47
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.03.2011, 14:05
Príspevky: 44
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Problem bol vyrieseny, s klbmi to nakoniec nemalo nic, aj ked som si myslel ze to bude klb lebo to robilo ked som tocil tuším do lava tak išiel rachot od predného pravého kolesa, inak to nerobilo.
Nakoniec to búchal výfuk ktorý zotrvačnosťou ešte pokračoval v smere jazdy aj ked auto už išlo do lava :lol:
Najlepšia bola tá oprava, vyriešila to pridaná naťahovacia pružina a kus drátu ktorá drží z boku výfuk a nepustí ho až tam kde by buchotal. Oprava bola pár minutová záležitosť, len to zisťovanie že to nerobí klb ale výfuk bolo zdlhavejšie

Inak je to seriovka, zdvihaná není, len tlmiče tam mám nejaké iné tuším Made in Brasil tam je vyryté.

_________________
Lada Niva 1,9 D


Sob, 22.10.2011, 8:43
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: