Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 9:44
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 Motor nema tah (LPG) 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pia, 08.03.2013, 0:08
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Ahojte, potreboval by som od Vas radu. Nivu som kupil asi pred 2 rokmi, ma najazdene okolo 140 000 ale predchadzajuci majitel mal problem s riadiacou jednotkou a celkovo elektrikou motora tak auto prerobil so vstrekovacky na karburator a dal do nivky LPG mixer a nad karburator prirubu cez ktoru ide plyn do karb. On to auto vyuzival iba pole ku kombajnom a traktorom tak mu asi nevadilo ze auto netaha. Na nive ked idem na LPG mam problem vytiahnut na 90km/h a pri najmensom kopci auto ihned straca rychlost a ked podradim tlacim na plyn tak zrychluje iba uplne pomalicky. Na benzin je to o trocha lepsie ale ziadna slava. Mozete mi poradit v com by mohol byt problem? LPG bolo nastavovane v servise, motor ma pekny volnobeh ale nema vobec tah. A este som zabudol dodat ze spotreba na LPG je podla mna dost vysoka, na 40L urobim asi 250 km.


Uto, 07.05.2013, 17:42
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
tos ta spotreba je sice podla prepoctu fakt vysoka,, budes mat problem v nastaveni bohatosti paliva,,dostava vela plynu a malo vzduchu,, kedze vozidlo bolo prerobene na karburator, predpokladam ze lpg ide do sania, bo pises ze je tam aj mixer,, otazkla je aky je aj mixer, , ci je tovarensky, alebo madein home,, ale kazdopadne mas spatne zoradeny motor--vela plynu k pomeru vzduchu...spotrebu bys mal mat kolom 10litrov,+-autobus :smt017 1-2litre na LPG. mas tam skrtic, na tom treba vtocit smerom dovnutra a taktiež aj na splynovaci nastavit davkovanie...ked sa dotoho nerozumies, radsej odbornikovy to zanes,, neviem kde byvas, kebys bol nablizku neni problem to spravit-nastavit :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 07.05.2013, 17:51
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 08.03.2013, 0:08
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Splynovac je tam original Lovato a ta spotreba je fakt vysoka a motor sa rychlo zacne prehrievat, ale ked pridam zmes na splynovaci motor zacne ist ovela lepsie ale uz je to asi dost rozstelovane, a az tak dobre sa tomu nerozumiem :-D. ale ked na prepinaci medzi benzinom a plynom uplne zaskrtim plyn tak na benzin zacne ist celkom dobre. Dik za radu skusim s tym odbehnut za mechanikmi co robia s LPG a pravdepodobne bude treba ponastavovat aj komplet motor lebo ten co to prerabal na karbec tak sa stym asi nehral vobec a nenastavil vobec nic. Inac som z vychodu :)


Uto, 07.05.2013, 18:47
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 26.09.2012, 16:35
Príspevky: 124
Bydlisko: Východ
Odpoveď s citáciou
píšeš, že si z východu, ale neviem kde presne, tak skúsim poradiť :-) my sme dali do fabky splynovač tiež lovato ( sa mi zdá) vo Flavií v KE. autom v určitých otáčkach trhalo, tam mi stále vraveli, že 1.2HTP sa nedá úplne nastaviť. Napokon som to odniesol do Trebišova a tam mi to pekne nastavili a ide ako na benzín. Viem, že nie je to tá istá závada, ale chlapík tomu rozumie a ak to nemáš ďaleko, skoč tam :wink:


Uto, 07.05.2013, 19:38
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Dusko-ak mas blizsie do Kosic-tak do Niznej Mysle,ak Presov tak k Foltinovi pri Presove-Lubotice alebo p.Francak v Korejovciach pri Svidniku-myslim,ze uz asi ma pobocku aj v Snine-hovoril,ze ju tam chce otvorit-ale nie som si isty ci ju otvoril a este jeden manik z Popradu-tiez ho chvalia ale pri tom som este nebol-tak si vyber


Uto, 07.05.2013, 22:38
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 06.07.2013, 16:27
Príspevky: 21
Bydlisko: cold mountain
Odpoveď s citáciou
Moja niva (1.6) je tiez na LPG- ked ho namontovali, prakticky som nepoznal rozdiel medzi benzinom a LPG (co sa vykonu tyka). Casom mi odisla tryska v karburatore a musel som to dat vymenit. Mechanik mi to opravil a smial sa, ze asi kvoly spotrebe som mal v druhej komore karbu korkovu zatku. VYhodil ju a auto mi vratil. Uz po ceste domov som zistil, ze na plyn nema ziadny vykon, 5 tku neudrzla ani na rovine. Hral som sa s bohatostou zmesy LPG, nic nepomahalo. Tak som zasiel do servisu kde mi robili LPG, vratili tam ten stupel a nivka opat frci na 5 tke do kopca... Rozdiel medzi plynom/benzinom nepostrehnutelny. Spotreba 10-11l LPG. (prevazne cesta,lesna cesta). Vyskusaj to. Splynovac je tiez lovato. Keby nieco, fotku mozem dohodit. Ale najdes to jednoducho- ked zhodis dekel z karbu, das prec filter tak je to ta komora blizzsie k hlave motora. Normalne tam natlac korkovy stupel (aby okolo neho nesla zmes) a daj vediet ci to pomohlo. Vela zdaru!


Uto, 09.07.2013, 22:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: