Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 23:05
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 63 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Lada Niva stretnutie,pojazdenie,testovanie a pod... 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahojte,
dlhšie som nebol na fóre a vidím že mi unikla táto debata. Ja keď mám čas tak prídem na akúkoľvek akciu a kamkoľvek. Ak na tú akciu chcem ísť tak mi je jedno či idem 10 alebo 300 km. Mne osobne by viac vyhovovala druhá polovica júla alebo august. No účasť nemôžem slúbiť na sto percent pretože som mal úraz a nakopilo sa mi strašne veľa roboty. "Keď nebude hotová robota tak nebudú peniaze a keď nebudú peniaze nebude offroad-enie atď." Už druhý rok som mal pozvanie do čiech na niva zraz no nikdy mi to nevyšlo a tento rok sme to rozoberali s ondrejom 4 že by sme hádam aj išli takže ak budem vedieť dám info môžeme ísť viacerí. Ale späť k tomuto stretnutiu. Miesto bude asi najväčší problém. Ja navrhujem nasledovný postup. Každý zo zainteresovaných nech zistí aké má možnosti jazdenia, ak má, dá návrh a uvidíme kde bude miesto.
Je jasné, že niekto to bude mať bližšie niekto ďalej a pod. Kto bude chcieť prísť príde kto nebude chcieť ísť nepôjde ani keď mu to zorganizujete v záhrade za domom.

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Pon, 18.06.2007, 14:24
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 27.05.2007, 20:52
Príspevky: 1
Bydlisko: Hnúšťa
Odpoveď s citáciou
Paťo Zvolen píše:
SFX píše:
OK tak ak dobre ratam je nas 8 ktory by sli urcite este som poslal PM PetoK a blato-lubo no neviem Peto mal zlomenu ruku uvidime.....
Ked budete teraz spolu dajte hlavy dokopy,mne osobne vyhovuje aj buduci weekend 23-24 kludne to mozme pojat aj ako 2dnovku.
Milos ako to vidis v tvojom okoli?


SXF - Bratislava
Majo - Očová
Chalupár - Zvolen
Paťo - Zvolen
Milos - Jalovec (PD - Handlová)
Maros - Bratislava
Ondrej4 - Tornaľa
blato-Ľubo - Liptovský Hrádok
erik -hnusta

Takže ak dobre rátam, tak k dnešnému dňu nás je 8, z toho 7 s autom. Čo sa termínu týka, uff , tam by som zas nebol až tak hrr. Jednak, každý z nás by si mal na takúto akciu poriadne pripaviť auto a musíme sa nejak zladiť - napr. pre mňa to nie je zrovna jednoduché, keďže mam progr. na cca 2 mesiace dopredu naplánovaný(ale pokúsim sa čo-to vypustiť kvoli tomuto z kalendára). Tému miesta zatiaľ nechám otvorenú - viac budeme múdrejší po víkende.


Str, 10.10.2007, 21:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Hi All,

Spočiatku mi akosi nedopaľovalo a nechápal som o čo v predch. príspevku šlo, ale ak som to (dúfam že) správne pochopil do zoznamu na koniec sa pridal Erik z Hnúšte. Neviem či mi niečo ušlo (ak áno uveďte ma do obrazu), alebo som zas nejak mimo OFF diania, ale (pre Erika) toto bolo vzhľadom k akcii ktorá sa už uskutočnila niekedy v lete, takže nateraz je to už irelevantné. Bola to akcia prevažne NIVA fandov, alebo bývalých Niva majiteľov. Ako je to vlastne s tebou Erik? Taktiež máaš Nivu, alebo ? Podľa bydliska nie si ďaleko, tak by sme niekedy aj pojazdit snáď mohli.
V súčastnosti, ak ma pamäť neklame a nezmenili sa okolnosti je nás tu na fóre s týmto (Niva) ruským zázrakom pomenej(je to nakoniec pochopiteľné, keďže človek má len jedny nervy :-D :-D :-D ). Stav by mal byť takýto (ak sa niečo pomenilo, opravte, doplňte)

SXF - Bratislava
Majo - Očová
Paťo - Zvolen
Peťo - Prievidza (nechodí doposiaľ na fórum)
Ondrej4 - Tornaľa
blato-Ľubo - Liptovský Hrádok
erik - Hnúšťa

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Štv, 11.10.2007, 9:48
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no jo.. tak ja jazdim uz za nissan

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Štv, 11.10.2007, 18:27
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.03.2011, 14:05
Príspevky: 44
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahojte, neviem či na tento príspevok ešte vôbec niekto zareaguje kedže sa tu tri roky nič nepísalo. Čítal som si vaše príspevky a je tu dosť písané že sa vám často na nivke niečo "doje..lo" a je stále čo upravovať a vylepšovať. To myslíte vážne že sa nivky tak často kazia? Ja nivku ešte nemám, ale rozhodol som sa pre nivu práve kvôli tomu že není prepchaná elektronikou a zbytočnými hovadinkami čo sa kazia a sú relatívne drahé na opravu.
Kazia sa nivky aj pri normalnom jazdení po cestách a obyčajných polných cestách pri normalnej kludnej jazde. Nemyslím žiadne rýchle rallye :lol:

A k tym zrazom, bývajú ešte nejaké zrazy nivkárov? Plánovali ste tunak pred troma rokmi tak neviem ako táto komunita funguje a či teda ešte pretrváva. Ďakujem :-)


Uto, 08.03.2011, 10:03
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 09.09.2007, 10:31
Príspevky: 481
Bydlisko: Partizanske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja mám nivu a nechala ma len raz aj to kvoli nedbalej udržbe dobry stroj


Uto, 08.03.2011, 12:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Weini píše:
Čítal som si vaše príspevky a je tu dosť písané že sa vám často na nivke niečo "doje..lo" a je stále čo upravovať a vylepšovať. To myslíte vážne že sa nivky tak často kazia?

Ja nivku ešte nemám, ale rozhodol som sa pre nivu práve kvôli tomu že není prepchaná elektronikou a zbytočnými hovadinkami čo sa kazia a sú relatívne drahé na opravu.

Kazia sa nivky aj pri normalnom jazdení po cestách a obyčajných polných cestách pri normalnej kludnej jazde. Nemyslím žiadne rýchle rallye :lol:

A k tym zrazom, bývajú ešte nejaké zrazy nivkárov? Plánovali ste tunak pred troma rokmi tak neviem ako táto komunita funguje a či teda ešte pretrváva. Ďakujem :-)


Takže asi takto k poruchám : Drvivá väčšina z nich je dôsledkom zanedbanej údržby, ale to asi bude rovnaké u každej značky.
Platí asi nasledovné : pokiaľ to nie je nevyhnutné snaž sa čo najviac vyvarovať výmene dielov z prvovýroby. Ak už, tak určite z ďaleka obchádzaj diely pôvodom China, HU, PL, UA, RU ..... my síce chodíme na diely na UA, ALE : D only !!!
A je pravdou taktiež, že nezaškodí polovicu toho čo tam Rus naládoval s dobrým úmyslom vyhodiť a nahradiť komponentamiznačne zosilnenými a upravenými.
Nás naše (moja 1.6 , Majova 1.7 a Josseho Chevy) v Romanii nenechali, takže toľko k spoľahlivosti.

Ak sa xceš teda rozhodnúť pre 1.6 bez elektroniky, tak to bude náročné nájsť niečo v slušnom stave po karosárskej stránke, ale po stránke elektroniky v pohode - mám také a plná spokojnosť.

Kazia, nekazia : vieš veľa závisí od prístupu usera za volantom : vo všeobecnom povedomí je vžité že : však je to ruské, tak to musí vydržať - ono je pravda, že dosť prejde a vydrží, otázne je však za akú cenu - subtílne prevedenie ktorejkoľvek časti tohoto povozu sa predsa len niekde musí prejaviť.

Zrazy - asi najväčšia plánovaná koncentrácia Nív bude na Niva Románia 2011

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Uto, 08.03.2011, 17:36
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.03.2011, 14:05
Príspevky: 44
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vďaka za reakcie, nečakal som že budú tak skoro :-)

Pato, 1,6 by som nechcel asi kvôli spotrebe a obťiažnemu zháňaniu, skôr tú 1,7 ale až po roku 2000 tie prvé vraj dostali po krížoch...
Alebo 1,9 D ale to sa ťažko zoženie v dobrom stave a za rozumnú cenu, hrozne sú predražené.
Myslel som že auto bez zbytočnej elektroniky skôr toho typu že elektrické, okná, zrkadlá, klíma, ABS, ASR, parkovací asistenti a blbostičky ktoré dnes majú autá štandartne no ešte že sú autá ktoré to nemajú ako niva :-)

Inak ako je to s otáčaním volantu? Dá sa s nivou parkovať v meste bez posilňovača riadenia? Čo som zatial pozeral inzeráty tak málo ktorá ho má, dedo mal starého žiguliho ešte z tých úplne prvých a prirovnával otáčanie volantu k ťahaniu lana :D Nivka má pohon 4x4 a nápravy blízko u seba tak by to nemuselo ísť tak ťažko bez posilňovača, ale skúsenosti s tym nemám tak račej sa nato popýtam.


Uto, 08.03.2011, 23:26
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 09.09.2007, 10:31
Príspevky: 481
Bydlisko: Partizanske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
[ASR, parkovací asistenti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
niva je stroj nepotrebuje asistentov ale dobreho vodiča a mechanika najlepšie v jednej osobe aby pochopil jak to vlastne funguje znalosť ruštiny vítana 8-) :lol: 8-)


Str, 09.03.2011, 2:01
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
znalosť ruštiny veľmi vítaná - 90% info, všelijaké vychytávky, tipy, rady, návody na nivu je na ruských stránkach.

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Str, 09.03.2011, 8:43
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.03.2011, 14:05
Príspevky: 44
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem ako vy ale ja už som mladá generácia, my sme nemali už na základke ruštinu ako tomu bolo volakedy. Mal som ruštinu na strednej dva roky takže dosť málo :(

Chalani ako to je s tým otáčaním toho volantu bez posilňovača? Je to v pohode alebo račej kúpiť už s posilňovačom?


Str, 09.03.2011, 9:36
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Noo asi takto : Posilovač je určite každopádne prínosom. Odjazdil som Romaniu (ja viem, že opakované odvolávanie sa na RO je možno už otravné, ale to len preto aby nedošlo k omylu že popisované skúsenosti sú LEN z motania sa po meste a blízkom okolí) na Nive s posilovačom a aj bez a : nie je to ááááž tak dramatické - je to LEN otázka pohodlia a komfortu. Ale ak by bola možnosť tak samozrejme posilovač poteší. Ja mám svoju 1.6 aj ako denné auto a : vyriešil som to "guľou" na volante, čo výrazne prispelo k pohodliu aj bez posilovača.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Str, 09.03.2011, 9:59
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Weini píše:
Pato, 1,6 by som nechcel asi kvôli spotrebe a obťiažnemu zháňaniu, skôr tú 1,7 ale až po roku 2000 tie prvé vraj dostali po krížoch...
Alebo 1,9 D ale to sa ťažko zoženie v dobrom stave a za rozumnú cenu, hrozne sú predražené.


Ono zas ten rozdiel v spotrebe nie je až tak priepastný medzi 1.6 a 1.7 vzhľadom k nadobúdacím cenám jednotivých modelov a ak tak by som pouvažoval o LPG - ja viem že nám čo sme to už mali pri kúpe, alebo zriešili hneď po nadobnutí nového povozu, prípadne jazdíme na UA benzín sa to ľahko vraví, ale ja som to ped kúpov neriešil. A 1.9D tam asi najfundovanejšie sa vyjadrí ladanivapepe.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Str, 09.03.2011, 10:14
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.03.2011, 14:05
Príspevky: 44
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tiež som myslel nato že keby riadenie išlo tak ťažko, tak by som zohnal gulu na volant.
Na 1.7 sa dá jazdiť okolo 10 litrov, možno aj menej, ja mám lahkú nohu si myslím. Nejazdil by som denne takže ani tých kilometrov by nebolo až tolko, na LPG by sa to oplatilo asi až pri väčšom množstve kilometrov, a zasa nedalo by sa parkovať v podzemných garážiach čo žial niekedy treba kedže bývam pri BA.
Diesel ťažko zoženiem, musí stačiť 1.7 po roku 2000, najlepšie aj s posilňovačom, ešte treba nájsť nejaký vydarený kúsok v okolí :-)


Str, 09.03.2011, 10:36
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať LPG
Noo keď na 1.7 za 10l/100km tak na 1.6 za 12-13l/100km zajazdis ... čo pri tom že nemieniš veľa jazdiť je zanedbateľné, ale samozrejme ak bude dobrý kus a cena som za 1.7 MPI prioritne .
Neviem ci by som sa pri volbe LPG "riadil" podzemými garážami - takéto prevádzky poväčšine aj na toto myslia - teda toť aspoň moja skúsenosť.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Str, 09.03.2011, 11:11
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 63 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: