Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 14:47
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 63 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Lada Niva stretnutie,pojazdenie,testovanie a pod... 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na UA benzín (v kombinácii s LPG) jazdím len ja :-D
Ako najlepšie riešenie sa mi vidí motor 1.7MPi, s posilovačom, LPG s bombou pod podlahou kufra. Aj keď pri 1.7MPi je pravda že po 11 tis. km mi odišiel vstrekovač benzínu, a teraz viem o ďalšej nive s podozrením že jej tiež odišli vstrekovače. Obe ročník 2008.

Aj keď nanajazdíš veľa km, pri tej spotrebe sa to podľa mňa oplatí. Návratnosť prestavby si vypočítaj napríklad tu: http://www.mpgas.sk/index.php/navratnos-prestavby

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Str, 09.03.2011, 11:12
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať LPG
Áno tak som to myslel ako Michal píše, ja zas jazdím LPG only ! a žiadne katastrofická scenáre sa vzľadom k motoru a jeho opotrebeniu nekonajú. 95 je len "železná rezerva" kdyby něco prípadne keď sú fakt kruté mrazy .... 95 z UA príležitostne po "nákupoch" ND ako "pridaná hodnota" výletu
Mimochodom ten kalkulátor efektivity je zaujímavý.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Str, 09.03.2011, 11:21
Profil ICQ
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Weini- ahoj , ak chces s Nivou jazdit aj po meste naozaj ti doporucujem Nivu so servom. Ja ho nemam sem tam idem s nivou do BA, jazdim na T3 a veru sa zapotim pri parkovani. Takze az budes kupovat Nivku tak myslim, ze po r. 2003 uz mali seriovo montovane servo.
Co sa tyka spolahlivosti- tam maju vsetci chalani co ti pisali pravdu, dokonca aj ti ktori ti hovorili ze sa stale doje..va. Ale ak prerobis seriove auto na special do terenu tak sa ani necuduj. Jednoducho je to konstruovane na pneu 175r16. Ak tam das nieco vacsie a nejaky dezen ako napr. T3 ci maxi cross tak urcite zacnu problemy.
Ja mam 2 Nivy max. spokojnost, ale narval som tam nemale financie a este je stale co vylepsovat.
Ak budes chciet nieco vediet kludne sa opytaj


Str, 09.03.2011, 18:38
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Ja ešte na margo spoľahlivosti dodám. Pepe má fakt pravdu. Pokiaľ začneš niečo / čokoľvek "vylepšovať fakt OFFroadovým smerom" tak sa to začne je.....kaziť častejšie ako bežne - navyše keď nielen upravuješ, ale aj testuješ v reále. A tu je už potom jedno či použiješ origo prestavbové sady, alebo samo-domo výrobu. Ako som už vyššie napísal Niva (teda jej majitelia) to má ťažké pri jej subtílnom prevedení. Nuž ale : KEĎ JU MILUJEŠ NIE JE ČO RIEŠIŤ :-D

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Str, 09.03.2011, 19:28
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.03.2011, 14:05
Príspevky: 44
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Teda pekne sa to tu rozbehlo :-)

Do BA chodím často, síce väčšinou busom kvôli problémom s parkovaním a kvôli cene, no cez víkendy by som určite autom a posilňovač by sa určite zišiel. Nivku by som nejako extra neupravoval, určite by som vymenil zrkadla čo sme už spomínali, možno nejaké rámy, poprípadne prídavné svetlá. Kebyže ju chcem len zdvihnúť s pridaním podložiek tuším maximálne o 3cm tak netreba nič prerábať? Pri rozmeroch diskov by som zostal asi pri klasickej velkosti, možno len lepšie gumy, inak úpravy by som robil až časom, keby som zistil čo a jak a čo by mi na danom autíčku vadilo. Určite by som ho nekúpil a že hned ho idem prerábať ked by som ešte nemal na nej najazdené a vedel čo by som chcel pozmeniť a upraviť. Inak nejaký ťažký offroad nechcem jazdiť, teda človek nikdy nevie, možno že ked to raz skúsim ma to chytí a nepustí :)


Str, 09.03.2011, 20:49
Profil ICQ
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Weini a uz je to tu. Zdvihnutie o 3cm, nejake lepsie gumy. Samozrejme to patri k tomu. Pokial Nivku zdvihnes o 3cm co tu uz maju hadam vsetci nivkari, tak uz vyosis poloosi a budu ti skor odchadzat homokinetaky, pokial das inu gumu a to urcite das, cize na Nivu v pohode 15 disk zo samuraja a pneu 195/80, a este ku tomu nejaky drsnejsi vzor ktory zrovna nie je primarne urceny na jazdu po cestach tak mozes ratat s pochrumanymi diferencialmi, ci urvanymi poloosami, popr. utrhnutymi vonkajsimi homokinetakmi. Ale vsetko sa da zvladnut. Neboj.


Štv, 10.03.2011, 18:00
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.03.2011, 14:05
Príspevky: 44
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Fíha, tak to som netušil že len kvôli takej malej úprave už treba tolko upravovať, no to by sa časom, najprv treba len auto a postupne trebars si ho upravovať podľa vlastných predstáv :-)


Štv, 10.03.2011, 19:59
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Ak chceš jazdiť neškodný terén a poľné cesty tak zdvíhať to vôbec nemusíš, na prípadné blato ti stačia len lepšie gumy, nejaké MTčka.

Ak to chceš zdvíhať, priprav sa na popisované problémy ale zas nieje to až také strašné ako píše pepe, aj keď pri jeho skúsenostiach sa mu skoro ani nečudujem :-D

A ak ju zdvihneš o 3 cm (myslím svetlú výšku) a nebudeš pchať podložku pod horný čap, tak v podstate nemusíš nič upravovať.

Prvé čo treba urobiť je vyhodiť predný stabilizátor :wink:

Asi toľko v skratke.

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Štv, 31.03.2011, 14:01
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 24.10.2009, 7:36
Príspevky: 55
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale aj keby si náhodu v tom neškodnom terene zapadol a nemal po ruke navijak, tak Hi-Lift určite pomôže :wink:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

_________________
Lada niva 1,6
pneu: 205/80 R16 T3
, cb, naklonomer - vyskomer, GPS, kompresor, gurtne, hi-lift...


Uto, 05.04.2011, 19:12
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Pon, 02.01.2012, 14:49
Príspevky: 9
Bydlisko: žiar
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Michael_4x4 píše:
na UA benzín (v kombinácii s LPG) jazdím len ja :-D
Ako najlepšie riešenie sa mi vidí motor 1.7MPi, s posilovačom, LPG s bombou pod podlahou kufra. Aj keď pri 1.7MPi je pravda že po 11 tis. km mi odišiel vstrekovač benzínu, a teraz viem o ďalšej nive s podozrením že jej tiež odišli vstrekovače. Obe ročník 2008.

Aj keď nanajazdíš veľa km, pri tej spotrebe sa to podľa mňa oplatí. Návratnosť prestavby si vypočítaj napríklad tu: http://www.mpgas.sk/index.php/navratnos-prestavby


Tie strekovače môžu odchádzať kôly staremu benzinu ked máš LPG tankuj benzín častejšie v emnších množstvách


Uto, 03.01.2012, 10:59
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 11.08.2013, 15:14
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Ahoj chalani. Som tu uplne novy clen a neviem ,ci mi po takej dlhej dobe vobec niekto odpovie.Takze k otazke.Uz dlhsiu dobu zvazujem kupu auta s pohonom na vsetky styri.Momentalne jazdim so zadokolkou ale mam zahradu ktora je dost vysoko polozena(ozaj velmi prudky kopec) a nechce sa mi tam chodit stale peso :-).Dalsia vec,mam ja psa(velky atlet),ktory je od malicka zviknuty behat popri aute. Takze by sa mi hodilo nieco aj na polne a lesne cesty.Auto by som chcel vyuzivat hlavne v zime.V lete len vynimocne.Mojim favoritom je LADA NIVA s LPG.A tu ja prave ten problem.V tejto sekcii som sa od vas docital toto auto je dost poruchove,ked su na nom robene rozne upravy.Zmeni sa na tom nieco ak by som auto pouzival len v zime,jazdil by som len cesty a niake lesne a polne cesticky a nic by som na nom neupravoval.Kedysi so vlastnil dve lady (1200 a 2107).Je ta poruchovost NIVY vyssia ako u tychto aut??? Dalsim adeptom je Suzuky Samuraj ale viac sa mi paci NIVA.Tak teraz neviem ktore auto je lacnejsie na udrzbu.Este raz zopakujem ze nechcem robit na aute ziadne uravy a nejazdit divoko.Na auto by som chcel pouzit sumu okolo 2500 mozno 3000eur.Velmi pekne vam dakujem za vase nazory.


Pon, 12.08.2013, 22:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Marcel 1 píše:
.Mojim favoritom je LADA NIVA s LPG.A tu ja prave ten problem.V tejto sekcii som sa od vas docital toto auto je dost poruchove,ked su na nom robene rozne upravy

Hmm,ukaz mi auto ktore sa nekazi.Len Niva ma vynimku ze k opravam potrebujes len 4 kluce,1 srobovak,1 kombinacky a kladivo.Jednoduchsie auto na udrzbu som este nevidel.A suciastky kupis na kazdom rohu.A never tomu ze my ostatny sa nehrabeme v autach.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 13.08.2013, 12:32
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Marcel 1 píše:
Ahoj chalani. Som tu uplne novy clen a neviem ,ci mi po takej dlhej dobe vobec niekto odpovie.Takze k otazke.Uz dlhsiu dobu zvazujem kupu auta s pohonom na vsetky styri.Momentalne jazdim so zadokolkou ale mam zahradu ktora je dost vysoko polozena(ozaj velmi prudky kopec) a nechce sa mi tam chodit stale peso :-).Dalsia vec,mam ja psa(velky atlet),ktory je od malicka zviknuty behat popri aute. Takze by sa mi hodilo nieco aj na polne a lesne cesty.Auto by som chcel vyuzivat hlavne v zime.V lete len vynimocne.Mojim favoritom je LADA NIVA s LPG.A tu ja prave ten problem.V tejto sekcii som sa od vas docital toto auto je dost poruchove,ked su na nom robene rozne upravy.Zmeni sa na tom nieco ak by som auto pouzival len v zime,jazdil by som len cesty a niake lesne a polne cesticky a nic by som na nom neupravoval.Kedysi so vlastnil dve lady (1200 a 2107).Je ta poruchovost NIVY vyssia ako u tychto aut??? Dalsim adeptom je Suzuky Samuraj ale viac sa mi paci NIVA.Tak teraz neviem ktore auto je lacnejsie na udrzbu.Este raz zopakujem ze nechcem robit na aute ziadne uravy a nejazdit divoko.Na auto by som chcel pouzit sumu okolo 2500 mozno 3000eur.Velmi pekne vam dakujem za vase nazory.


Ahoj Marcel 1. Ak sa ti Niva paci tak si ju kup. Ale chod si ju kupit s niekym kto sa v tom dobre vyzna. Lebo nie je Niva ako Niva. Na Bazosi.sk ich mas dost na vyber aj v tej cene ako uvadzas. Ja som s Nivami maximalne spokojny. Ak chces vediet nieco viac mozes mi aj zavolat na 0903462632. Peter.


Uto, 13.08.2013, 17:46
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 20:45
Príspevky: 62
Bydlisko: Liptovský Hrádok
Odpoveď s citáciou
Mam na predaj za 2000 euro 5dverovu raritku vo vynikajucom stave blizsie info na 0911 156 390:-)

_________________
OFFROAD Liptov


Uto, 13.08.2013, 21:09
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 11.08.2013, 15:14
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Dakujem pekne za odpovede.Este raz sa vas opytam,je to stou poruchovostou porovnatelne napr. s 2107ckou(na tej som si vedel vela veci spravit aj sam)?To na tej NIVE ten podvozok nie je iny(pevnejsi) ako na klasickych ladach? Na mojom aute som zvolil kolesa 16tky s vyssim profilovym cislom pneumatiky,co pri tomto type auta nieje az take "cool" :smt009 ale podvozok sa mi odvdacil vybornou zivotnostov(200tis km a vsetko povodne a odskusane v autorizovanom servise :-) ).Neplati to aj pri NIVE,ze ked dam mensie kolesa a vyssi profil pneumatiky, zvysim tym zivotnost podvozku? Budem velmi vdacny ak mi niekto odpovie na moje otazky. A chalani verte mi ,ze by som sa pytal bez toho aby som si nic neprecital s tohto aj z ostatnych FÓR.Sedim nad tym po nociach uz hadam aj mesiac :smt017 .Este raz dakujem.


Str, 14.08.2013, 21:03
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 63 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: