Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 11:46
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 podvozok a pneu lada niva 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pia, 23.10.2015, 22:58
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Zdravim, Vas pani.
Na fore je uz toho popisane, ale chcel by som sa opytat na konkretnu upravu nivy. Chcel by som ju dvihnut o nejake 3-4 cm, akym sposobom je to najlepsie urobit, Len podlozky alebo nove pruziny a tlmice? A pneu by som chcel kumho kl71 zrejme 215/75 r 15, disky Zo samuraja alebo nieco ET okolo 0. Lemy by som nechcel rezat. Nebude ta pneu robit problemy poloosiam resp. diferaku? Nebude suchat ? Auto bude jazdit 50/50 ziadny tazky teren , ziadne hlboke blato.
Dik


Pia, 23.10.2015, 23:12
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
ferko88 píše:
Zdravim, Vas pani.
Na fore je uz toho popisane, ale chcel by som sa opytat na konkretnu upravu nivy. Chcel by som ju dvihnut o nejake 3-4 cm, akym sposobom je to najlepsie urobit, Len podlozky alebo nove pruziny a tlmice? A pneu by som chcel kumho kl71 zrejme 215/75 r 15, disky Zo samuraja alebo nieco ET okolo 0. Lemy by som nechcel rezat. Nebude ta pneu robit problemy poloosiam resp. diferaku? Nebude suchat ? Auto bude jazdit 50/50 ziadny tazky teren , ziadne hlboke blato.


Dik

potrebujes to niak takto?? :smt017 Obrázok no Nivka sa da tiez pekne porobit,, ono na prednej naprave mas ramena, ktore pri pruzeni kreslia polkruh,rozsirovanie ich nepripada k uvahu,, takze disky s ET nula nebo -10 mm., mozes dat kludne alebo ak ti mozem odporucit, pasuju tam disky z Volga GAZ 24, a maju kurefsky dobre ET, mali sme to raz na jednej sluzobnej nivke a vypadala bomba!!,,tot o rozsireni napravy, a k nadvyhnutiu?? bud dlchsie struny alebo podlozky zo silamitu,, vzdy lepsie ako tazke kovove,, a lacnejsie :smt139 ato rozsierenie nebude to velmi ani zatazovat poloosky a ani difak, a zadna naprava je uchytena na ramenach-tyciach, +panhardke, tak že ties kresly polkruh pry krizeni a nemalo by ti suchat o blatnik s uvedenym ET :smt139

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 25.10.2015, 10:28
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 23.10.2015, 22:58
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Ta na foto , vyzera super, ale tam su uz myslim aj ine napravy a rozsirena plastovymi blatnikmi ake ma wrangler.
Ja by som chcel na zaciatok Len mensie upravy, podobne by som to chcel ako ta zelena, len s 215/75 R15. Tak ze teda pri danom zdvihnuti a rozmere pneu, to bude v poriadku?
Dik
Obrázok 


Ned, 25.10.2015, 18:55
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Podla mna v pohode, ale skus si zohnat disky z volgy GAZ 24, a uvidis ake budu fajne,,budes milo prekvapeny..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 25.10.2015, 19:22
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 03.11.2015, 22:17
Príspevky: 13
Odpoveď s citáciou
Ahoj ja mam Dotz pharao R 15 a pneu Track 2000 som spokojný skus si topozriet


Uto, 03.11.2015, 22:24
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 16.02.2016, 22:24
Príspevky: 26
Bydlisko: Vranov N/T
Odpoveď s citáciou
ahoj ludia mam ladu niv 1.7 praktik potrebujem vymenut zadne pruziny a tlmice chcem ju zvyhnut tak o 10Cm ako nato som v tom zaciatocnik no potrebujem ju do prece do hory tazky teren potrebujem velku svetlu visku viac ako je povodna

_________________
jeep cherokee xj 2,5td vm teraz druhe jeep grand cherokee zj 2,5 td vm v offroad uoprave


Uto, 16.02.2016, 22:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
10 cm je na Nivu moc, vpredu to ramená nedajú, zadok možno, ale bude to za cenu zníženia životnosti niektorých dielov.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Str, 17.02.2016, 8:00
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.01.2015, 13:55
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
majki4189 píše:
ahoj ludia mam ladu niv 1.7 praktik potrebujem vymenut zadne pruziny a tlmice chcem ju zvyhnut tak o 10Cm ako nato som v tom zaciatocnik no potrebujem ju do prece do hory tazky teren potrebujem velku svetlu visku viac ako je povodna

V prípade takéhoto liftu by si musel prekopať celý predok. Teda znížiť nosníky,znížiť diferák,upraviť držiaky motora,predĺžiť stabilizačné tyčky,...
V zadu predĺžiť panhardku,tlmiče,vystužiť stabilizátory...a strašne veľa veľa iného.
Je toho hrozne moc, čo by si musel prerobiť. A aj tak pridvyhneš len karosériu. Svetlú výšku dosiahneš len vyššími pneu,alebo portálové nápravy.
Ak by si tieto úpravy nespravil priprav sa na to,že nebudeš stíhať meniť poloosi homokyneťáky,čapy...
Ja som hore popísané všetko prerábal a ver mi už by som to nikdy nikdy NEROBIL!!!!
Ten čas a robota je neskutočná.


Pia, 25.03.2016, 13:36
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 16.02.2016, 22:24
Príspevky: 26
Bydlisko: Vranov N/T
Odpoveď s citáciou
dakujem za pomoc nivu som predal a obratom som kupil suzuki samurai 1.3 47kw na listoch a hned to je ono

_________________
jeep cherokee xj 2,5td vm teraz druhe jeep grand cherokee zj 2,5 td vm v offroad uoprave


Ned, 12.06.2016, 16:56
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron