Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:00
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Spokojnost s nivou 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Štv, 01.10.2015, 9:56
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
takze tiez sa pripojim a napisem svoje skusenosti s Nivkou.Pred rokom a pol som sa rozhodoval nad kupou niečoho co ma bude vozit na chatu.opytal som sa asi 10tich ludi z okolia a 10 ludi mi povedalo,ze Nivu v ziadnom pripade.riskol som to a som velmi spokojny.nepouzivam ju na nejake terenne vyzitie,ale ozaj len ked potrebujem ist do lesa,alebo kazdy druhy vikend na chatu.dal som za nu 1000e a menil som len veci okolo riadenia,to vsetko stalo 25e,jedno lozisko za 10e a to bolo vsetko.takze zatial velka spokojnost.


Uto, 03.05.2016, 10:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Ja sa trochu rozpisem: mam Nivu uz 10ty rok. A nie len jednu a ani jednu blizko serioveho stavu.
Ked pocujem, aka je Niva najlepsi offroad na svete a vsetky offroady mozu ist proti nej do ri*i, tak mi vrie krv v zilach. Asi aj preto, ze vzdy je to z ust niekoho, kto sa viezol v susedovej seriovej Nive na zodratych gumach kazdej ineho rozmeru po rozmocenej polnej ceste a ten co s nimi nestihal drzat krok bol mantak v seriovom Patrole na rovnakych gumach nahustenych na 3atmosfery, nalozeneho po strechu.
Ano, Niva ma jednu obrovsku vyhodu, ktora je zaroven nevyhodou - nema ram - ale to jej dava neskutocne nizku hmotnost(1100~1300kg). Cize ked Nivu upravim tak v urcitych situaciach ziskam velke vyhody proti omnoho lepsim offroadom. Ovsem riziko, ze ak chcem fakt drzat krok s inymi upravenymi offmi, tak zlomim polos, alebo diferak je obrovske. Vsetko ostatne je v pohode, pokial teda uz nie je cela nasa niva poskladana s cinskych dielov. O kvalite novych dielov by sa dalo pisat vela. Nivy si vacsinou kupia ludia,ktori si myslia, ze je to lacne auto a tak sa k tomu spravaju. A to sa odzrkadlilo aj na ponukanom sortimente. Zohnat originalny diel je v nasich koncinach umenie, pretoze sa to 90% uzivatelom zda pridrahe. A pozor, to ze je nieco ruske este neznamena ze je to original. Chciet este nieco lepsie ako original, tak to je priam neslychane. Mali by ste vidiet vyrazy predavacov, ked si clovek na Nivu objednava tlmice Bilstein, ci diely na podvozok napriklad od Lemforderu, alebo podobnej firmy, ktora je u inych znaciek povazovana za lacnejsiu nahradu originalu. Neraz som pocul poznamky o tom ako som hadam zdvojnasobil hodnotu auta tymto nakupom. Takze potom tu mame stav aky mame a k dielom, ktore kupujeme sa musime spravat opatrne aby sa neposkodili uz pri montazi.
Cize ked si predstavime, ze nemame cinsku Nivu, co je napr moj pripad, kedze ju mam od nova a vsetky diely som si montoval sam. Niektore, a nebolo ich malo, som menil len preto, ze som chcel nieco lepsie nez origo(hlavne na podvozok). Za celu dobu som zlomil pridavnu prevodovku(este seriova vyska a nemal som pod nou dorobenu ochranu) jeden diferak modelu 2003+ pre hrubsie polosy a nasledne niekolko polosi pomerne rychlo v rade, nakolko som nezohnal narychlo novy dif, tak som tam dal stary s tenkymi polosami. Keby som nevyskusal, neveril by som, co spravia tie 2mm. Prakticky co akcia, to polos. Pneu 30/9,5 a jazda stylom musim ostatnym dokazat co zvladne Niva. Potom som dal rusky 4satelitovy dif pre hrube polosy a odvety nic(klopklop), teraz zhanam verziu s prednou uzavierkou(zadnu mam este od offrotecu). V Rumunsku som zlomil zadny kardan(pretazil som auto a tlacil ho v tazkom terene do slusneho vykonu a pri krizeni nevydrzal, pricom treba poznamenat, ze v pripade expedicie a teda nalozenej Nivy sa ta jedina vyhoda Nivy takmer uplne straca). Potom som si dal vyrobit kardan na mieru s vacsim vykyvom, ale myslim ze je nakoniec zhruba na stejnej urovni ako ten povodny. Pravidelne menim loziska kolies, Nivu som rozsiril o 12cm a vybavil o 3" vacsimi kolesami, takze to beriem ako normalku. Najkratsie mi vydrzalo 20tkm, niektore 40-50tkm. Kvoli krizeniu mi podobne casto odchadzaju aj silentbloky zadnej napravy, zatial som neobjavil dostatocne poddajnu gumu s vydrzou(polyuretanu sa zatial branim). Nejake dalsie zavady mi za tu dobu nenapadaju, to ze som to hned za nova kvoli vlastnej blbosti utopil v rieke a odisla RJ, ktoru mi vymenili asi nie je potrebne spominat, podobne ako to, ze som do toho postavil 2litrovy motor a po tom akonajazdil 30tkm ho len tak pre kontrolu rozobral aby som videl ako vyzera zvarana tuningova klukovka... asi vsetci pochopili,ze nie dobre a napriek tomu som kupil dalsiu a skusam to znovu...
Moj zaver je teda jednoznacna spokojnost, ale ja som nikdy necakal, ze je to "lacnucky offroad", pretoze v serii je to sice "lacne slusne suv", ale ak z toho chceme offroad, tak uz su cenu na rovnakej urovni ako pri kazdom inom offe... :-)

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Str, 24.08.2016, 23:22
Profil ICQ WWW
Koumák

Registrovaný: Štv, 03.12.2015, 20:52
Príspevky: 196
Odpoveď s citáciou
Majo to celkom dobre napísal a nedá sa stým nesúhlasiť. Ja mám k tomu málo čo povedať kedže máme Nivu len vyše roka. Je to čistokrvné SUV a ked to chce niekto používať na tvrdý terén tak si to musia upraviť ako Majo a počítať s tým, že občas niečo rupne.
Ale pre ludí, ktorý potrebujú zdolať ľahký terén a chcú nejaké SUV tak je to dobrá voľba aj ked vždy píšem to nie je auto pre každého :-D
Ale ako sa hovorí čo na aute nie je to sa nepokazí :D A aj v sériovom stave na dobrých pneumatikách a šikovným pilotom prejde dosť.
P.S. Ku kvalite dielov sa radšej vyjadrovať nebudem však skoro všetko je z Ukrajiny.


Štv, 25.08.2016, 19:05
Profil
Čumil

Registrovaný: Štv, 25.08.2016, 15:57
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Ahojte.
Som na tejto stranke novy, popravde nikdy som nepocitoval silnu tuzbu vlastnit SUV, skor mam rad klasiku a stare auta. Vynimkou z pravidla su Mercedes G (na novy uprimne nemam), a Lada niva ktora sa mi pacila od detstva a da sa realne kupit. Cize sa na to pozeram viacmenej ako na fungl noveho veterana :)
Co ma trochu mrzi je to ako vyzera ten interier, ja osobne niesom jeho velky fanusik... s nostalgiou pozeram na prve interiery z 1600ky lady... neviem co sa stalo kde spravili sudruhovia chybu ze ten novy vyzera o tolko horsie.
(vlastnim ladu 1500 vku a na nu nedam dopustit.. co sa tyka spolahlivosti aj spracovania. Samozrejme, auto na kazdodenne vyuzivanie to uz nieje, dnes uz skor oldtimer)
Cital som tieto diskusie a najprv ma trochu odstrasili, ked som videl zoznam poruch a opisy stale sa opakujucich oprav. Viackrat tu vsak zaznel nazor, ze na pricine je tvrde zaobchadzanie a divoka jazda v terene.
Ja som skor ten typ co jazdi 95 percent po ceste, tych zvysnych 5 percent sa rad preveziem po lesnej ceste ci niekam do kopca, ziadne extremy (i ked s nivou by sa ten pomer mozno zmenil).
Vzdy som jazdil na "nemeckych" autach, skody, vw, opel.. a teda som zvyknuty na urcitu kvalitu a do servisu nezavitat az tak casto (nejazdim vela, spravim tak 15 000 km rocne). Taktiez som tu videl nazor ze pri novych 1.7 je kvalita rozdielna kus od kusa.
Chcem sa spytat hlavne tych co maju novsie rocniky nivy, aky je vas nazor, ked si kupim funglovku a budem ju vyuzivat setrne, nemusim sa obavat opisovanych neustale sa opakujucich zavad, alebo je to skor loteria a ked vychytim zly kusok, budem aj pri opatrnom uzivani casty navstevnik servisu a stale sa s niecim trapit?
Nie je to lahka otazka, ale vidim ze niva je velmi specificke auto ktore mozno tazko porovnavat s inymi modernymi autami ..
Ide mi o to, nebojim sa az tak nakladov na opravu ani cien dielov (nie je to mercedes), keby som sa o nivu staral a ozaj ju setril, asi by ma dost znechutilo keby sa mi napriek tomu kazdu chvilu nieco kazilo a odchadzalo...nie som automechanik, teda by som bol vo vacsine pripadov asi odkazany na servis..


Pia, 26.08.2016, 19:36
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 03.12.2015, 20:52
Príspevky: 196
Odpoveď s citáciou
fidjin: Máš správu.


Pia, 26.08.2016, 21:15
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 03.12.2015, 20:52
Príspevky: 196
Odpoveď s citáciou
Správa mi nedošla píše že si ju zmazal.


Uto, 30.08.2016, 20:19
Profil
Čumil

Registrovaný: Štv, 25.08.2016, 15:57
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Caute,

kupoval niekto v nedavnej dobe 2016-15-14 uplne novu nivu?


Ned, 04.09.2016, 17:01
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: