Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 11:53
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 Spokojnost s nivou 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ide cez skusobnu, lenze 1,7 je pre nas trch schvalena len Slovlada to nevozi. Preto individualne sa da.

O tej priechodnosti je to bez debaty. S tym by som hocikde uz ostal visiet...


Str, 20.12.2006, 22:36
Profil ICQ WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pokiaľ viem, tak 5 dverová Niva sa normálne dá kúpiť, resp. objednať. A je ešte aj verzia Pickup, tuším som to videl kdesi v Rusku, ale to sa asi nevozí.
A inak tej 5 dverovej sa krúti búdka - počas jazdy sa otvárajú dvere :-)


Štv, 21.12.2006, 9:39
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Lenze ked s tym musim ist ja osobne do skusobne, tak to uz normalna kupa nie je. Aj ked to vozi oficialny dovozca. Takto ste to mysleli ?

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 21.12.2006, 12:13
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 13:12
Príspevky: 1104
Bydlisko: Lipt.Hrádok /LM/ Dohňany /PU/ Brezno - práca
Odpoveď s citáciou
:D :D :) :) :o :o :( :( až takto to nie je.Moja nivka je r.v.1996 má nabehané 90000km som 3 majiteľ,mám ju od apríla 2006.Zatiaľ lejem benzín,olej a vodu.Závady:zlomená klučka na okno,vyhodených pár poistiek z dôvodu predratých káblov ktoré idú do zad.dverí.Vyjadrenie ku spotrebe:Mesto 9-10,daleká cesta už bolo aj 7,5, Terén pri rozumnom pline 2000-3500 ot. 10-13 litr,extrém 13 - až neviem koľko, raz som s nou tahal drevo a to teda zralo asi 15...Pre mňa je to auto za super cenu,lacné náhrad.dieli. Čo sa týka elektroniky tak mi to auto pripadá naozaj ako originál.Neodporúčam sa v tom vŕtať iba sa modliť aby to vždy fungovalo :wink: :wink: :wink:

_________________
Niva1,6 Niva1,7i Galloper2,5 TDi Patrol2,8-3,0 LR Disco1 300Tdi Honda CRV2,0 LR Disco1 200Tdi Nissan Terrano2W2,7tdi LR DiscoIITD5

autodolesa.sk
Land Rover Club Liptov
LandOFF service
Offroad Club Luky

offroadclubliptov@gmail.com
0908 384 826


Str, 24.01.2007, 17:44
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj lubo-blato
som rád že si tu aj ty, tá spotreba je až neuveriteľná. Ja som tiež spotrebu upravil novým karburátorom ale až tak nie. Kompenzujem to LPG. Nevedel som, že máš nivu keď sme naposledy spolu hovorili(to už je sakra dávno) spomínal si, že sa chystáš kupovať. Napíš čo úpravy. Pôjdeš do Tisovca?

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Štv, 25.01.2007, 22:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PetoK píše:
Ahoj lubo-blato
som rád že si tu aj ty, tá spotreba je až neuveriteľná. Ja som tiež spotrebu upravil novým karburátorom ale až tak nie. Kompenzujem to LPG. Nevedel som, že máš nivu keď sme naposledy spolu hovorili(to už je sakra dávno) spomínal si, že sa chystáš kupovať. Napíš čo úpravy. Pôjdeš do Tisovca?


Ahojte ...

Nie som nejak motoricky zdatný, tak sa opýtam. Ako a akým karburátorom a z coho sa dá upraviť spotreba ?? Diq za vysvetlenie ..

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Štv, 25.01.2007, 22:50
Profil ICQ
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mám nivu r.v.95 a na nej je namontovaný taký zaujímavý karburátor ktorému nerozumie nikto asi ani rusi sami. Koho som sa pýtal každý kto videl ten karbec dával ruky preč aj v slovlade. Tak som ho vyhodil namontoval som nový z lady 2107 povyhadzoval som všetko riadenie katalizátora a ide to omnoho lepšie benzín aj LPG.

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Štv, 25.01.2007, 23:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hmm, prečo mám taký blbý pocit, že naše autá robili asi v jednej smene ?? :-D Tiež mám r.v. 95 - a maník čo sa tomu rozumie tiež len zíral keď to videl, toto ešte asi budeme musieť prebrať via tel. Ináč taky mám LPG

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Štv, 25.01.2007, 23:42
Profil ICQ
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
čo sa týka karburátora2107 to je jednoduché robil som to sebe aj bráchovi. To ti urobí každý automechanik.

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Pia, 26.01.2007, 0:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 13:12
Príspevky: 1104
Bydlisko: Lipt.Hrádok /LM/ Dohňany /PU/ Brezno - práca
Odpoveď s citáciou
Ahoj,moju nivku som odprezentoval v sekcii Môj Offroad/Lada Niva 1,7i/.Auto má od apríla 2006,Úpravi zatial neplánujem stačí klasika.Do Tisovca sa chystám na 100% v Nedelu na triál uvidím či si zajazdím,všetko podľa nálady a hlavne odvahy...

_________________
Niva1,6 Niva1,7i Galloper2,5 TDi Patrol2,8-3,0 LR Disco1 300Tdi Honda CRV2,0 LR Disco1 200Tdi Nissan Terrano2W2,7tdi LR DiscoIITD5

autodolesa.sk
Land Rover Club Liptov
LandOFF service
Offroad Club Luky

offroadclubliptov@gmail.com
0908 384 826


Pia, 26.01.2007, 12:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Elektronicky riadeny karburator(rozumej, ze bohatost zmesi urcuje lambda sonda), je zaujimava vec. Pokial funguje tak ako ma. Do Lady ako takej a teda aj Nivy sa pouzivali dva typy takychto karburatorov. Boli to AXTEC a Solex. To, co ma PatoZV je Solex, zrejme to bude pripad celeho roku 95. Je to este ten lepsi pripad, pretoze AXTEC je omnoho poruchovejsi. Vymena za karburator z 2107 je dobra volba(na osobnej Lade sa s nim da jazdit pod 7 litrov). Ovsem to je cele postavene na benzin.
Pokial sa teda auto prerobi na plyn, je takmer jedno, aky karburator je v aute. LPG potrebuje iba skrtiacu klapku(-y), ziadna ina sustava karburatora je pren nepodstatna. Dalsou vecou je, ze pri riadenom karburatore bol pouzity katalyzator. Katalyzator, ako vsetci(dufam) vieme, je vo vyfukovom potrubi a ak pouzijeme neriadenu(podtlakovu) sustavu LPGcka, ktora sa pouziva pri karburatorovych verziach(nehladiac na to, ci je dany karburator riadeny), hrozi, ze nespravne nastavena bohatost zmesi katalyzator znici! A zniceny katalyzator velmi nepriaznivo vplyva na spotrebu. Problem je zabezpecit pri neriadenom systeme aby bola v kazdej vzniknutej situaci(teply/studeny motor, nizke/vysoke otacky, rucne ovladana sustava sytica - presnejsie povedane vzduchovej privery, plny plyn....) idealna zmes.
Vyhodenie katalyzatora je sice riesenim, lenze take auto legalne cez STK neprejde...

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pia, 26.01.2007, 14:29
Profil ICQ WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ja som mal Axtek (v regáli ho ešte mám) a auto mi išlo super napríklad mesiac niekedy týždeň. keď som to však najmenej potreboval napr v teréne alebo pri nejakom tvrdšom prejazde tak mi samozrejme nepravidelne motor išiel do maximálnych otáčiek alebo mi zdochýnal alebo nemal ťah. Keď sa mi to stalo v Tornali na akcií a asi v polovici trophy som v noci z rodinou ostal visieť a pozeral som sa ako ma všetci obiehajú tak som si povedal dosť. Vtedy len vďaka Ondrejovi ktorý mi pomohol a zavolal mechanika sme asi po hodine a pol prišli do kempu. Karburátor potom išiel z auta pá-pá. 2107 karbec mi ide dobre prerobil som ovládanie sitiča na ručné a som spokojný.

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Pia, 26.01.2007, 21:21
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.10.2010, 23:15
Príspevky: 4
Bydlisko: Gelnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak by som sa mohol spytat ako je to so spotrebou medzi nivou 1,9 diesel a medzi 1,7i ? Pocul som aj take verzie ze sa to da obmedzit aj riadiacou jednotkou alebo vyvazenim kardanov. Co je na tom pravdy ? Za odpovede dakujem.

_________________
Lada Niva 1.9D - auto pre život, auto s dušou


Str, 03.11.2010, 22:56
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mrazik píše:
Ak by som sa mohol spytat ako je to so spotrebou medzi nivou 1,9 diesel a medzi 1,7i ? Pocul som aj take verzie ze sa to da obmedzit aj riadiacou jednotkou alebo vyvazenim kardanov. Co je na tom pravdy ? Za odpovede dakujem.


Vies si predstavit ze by bol co len jeden kardan nevyvazeny ? V praci mse mali dlhodobu spotrebu na 1,7i 13l. Na svojej doma 15l.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 03.11.2010, 23:31
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak sa budeme bavit o spotrebe na ceste a pri rychlostiach cca 80 km/h tak asi takyto: Diesel 1,9 td 55kw- 7l /100km a Benzin 1,7i cca 9l/100km, su majstri ktori vedia urobit este o nieco mensiu spotrebu.


Štv, 04.11.2010, 8:11
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: