Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 15:01
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 Spokojnost s nivou 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Prispejem aj ja. Nivu 1,6 mam od r. 06/2004, je to rok vyroby 1985, este stara poctiva robota. Podarilo sa mi na nej urvat 2x satelitne kolecka v zadnom dife a raz jeden zubok na tanierovom kole v prednom dife. Ostatne bolo vsetko standardtna vymena za opotrebovane suciastky + nejake prerabky, tych je uz pomerne dost. GO karoserie, uzavierky vpredu i vzadu, 3cm podlozky, snorchel, disky zo samuraja, pneu 195 r15 maxi cross, narazniky z U profilu.
V plane je este zdvihnutie cca 18 cm, pneu maxi cross 215 r15, kotucove brzdy do zadu.

Nivu 1,9 td mam od r. 2007, je to rok vyroby 2001. Ne nej sa mi podarilo urvat PP poloos, LP vonkajsi homokinetak.

Prerabky: disky zo samuraja, pneu T3 195 r15, vysielacka, zdvihnutie 3 cm podlozky, samosvor 80% vpredu aj vzadu, snorchel, vpredu pevnostny naraznik, predny obal diferaku vymena zelezo za hlinik.
V plane je este vymena homokinetickych vonkajsich klbov za krize.

Inak s obidvomi Nivami max. spokojnost a vazne mi robia velku radost.


Štv, 04.11.2010, 9:00
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.10.2009, 20:47
Príspevky: 18
Bydlisko: Výčapy- Opatovce
Odpoveď s citáciou
No a pridam sa aj ja, mam nivu rok, zatial ma nikde nesklamala, opravujem drobnosti(ide aj bez nich) Jeden cas som premyslal o predaji a kupe niecoho vacsieho, ale ked som bol pozerat auta co som chcel, tak boli v dezolatnom stave. Pri nive aspon viem co mam, uz mam vacsinu odstranenu a pravdepodobne zostanem pri nej. Je to dobra volba, hlavne co sa financii tyka- neupravene auto ta dovezie aj do dost narocneho terenu ak je slusne obute. Este som zabudol dodat, ze mam 1,7i rocnik 1997 a vozim sa stredne narocnym terenom- na ryby. :-D


Štv, 04.11.2010, 12:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tiez vlastnime nivu samodomo uprava a je to cisto 100% pracovny stroj to znamena ze s nou tahame zasebou 10metrove stroma a vozime drevo v kufri a na streche vzhladom nato ze mam aj pajero ktore je tiez super ale nedovezie ma az do takych terenom ako niva na šipakoch inak je to diesel 1,7 r.v XXXX :D neetusim ale ide zatial okej a pajero jej nema paru na ceste ano ale v blate nie co nepoukazujem nato ze pajeero je zle je super ale NIVA je raz len NIVA :)

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Štv, 04.11.2010, 16:16
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Keby mala NIVA šasy... a keby jej základ stále nebol len "prerobený" Fiat 124 z roku 1965...


Štv, 04.11.2010, 16:42
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.10.2010, 23:15
Príspevky: 4
Bydlisko: Gelnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dakujem za odpovede :-) Chcel by som sa este spytat co by bolo lepsie si vybrat 1,7i alebo 1.9 diesel? Vyraba sa a su aj k predaju nove nivy s dieslovym motorom ?

_________________
Lada Niva 1.9D - auto pre život, auto s dušou


Štv, 04.11.2010, 16:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jao sobne nedam na dieselove motory dopustit doteraz sme mal ivsetko diesle aj ked v nive co mame je diesel z fiatu ale klape suprovo a ma super ťah :)

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Štv, 04.11.2010, 16:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
mrazik píše:
Vyraba sa a su aj k predaju nove nivy s dieslovym motorom ?


1.9D sa zrejme ešte stále vyrába ale na SK asi len ako individual dovoz ...
U nás leda tak toto ti doveze importér .....
http://www.lada-auto.sk/?menuID=21214-0&catID=21214-2

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Štv, 04.11.2010, 18:10
Profil ICQ
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mrazik- tu mas jednu 1,9 diesel http://www.autovia.sk/features/gallery? ... 50&image=2

Neviem vsak ci ma aj spz, ale vyzera celkom dobre.


Pia, 05.11.2010, 17:06
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak ma spz , a aj je plne funkcna a da dole cca 500 €, tak sa oplati ju kupit.


Pia, 05.11.2010, 17:09
Profil WWW
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.10.2010, 23:15
Príspevky: 4
Bydlisko: Gelnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ladanivapepe píše:
Mrazik- tu mas jednu 1,9 diesel http://www.autovia.sk/features/gallery? ... 50&image=2

Neviem vsak ci ma aj spz, ale vyzera celkom dobre.



Dakujem , je fakt celkom pekna ale momentalne mi to nedovoluje financna situacia :( Uz som sa rozhodol ked by som v buducnosti neaku zhanal tak 1,9 D .



Dakujem aj ostatnym ktori sa vyjadrili . :wink:

_________________
Lada Niva 1.9D - auto pre život, auto s dušou


Pia, 05.11.2010, 23:42
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.03.2011, 14:05
Príspevky: 44
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahojte, som tu nový, Nivu nemám, ale zo všetkých tereňákov ma zaujala asi najviac. Páči sa mi na nej že nieje celá oplastovaná ako väčšina iných automobilov. Ďalej cena nahradných dielov. Čítal som si vaše odkazy, ja chcem ju na bežné používané, skôr víkendové sa ísť dakam previesť a podobne. Aj ked je sneh. Máme feliciu combi, zapadnúť není problém hlavne v zime a to auto nieje moje. Obzerám sa po niečom vlastnom, a hlavne auto s ktorým nezapadnem v snehu na ceste aj na polnej ceste.
Najviac píšete že najspolahlivejšie sú 1,6tky. Mne prídu až príliž staré a ten zadok sa mi páči pri nových. Ale vraj prvé 1,7 s jednobodovým vstrekovaním nejsú dobré, ked 1,7 tak s viacbodovým vstrekovaním od roku 2000. Chcem sa opýtať čo je na tom pravdy. A tiež že nivy hrozne hrdzavujú, treba ošetrovať podvozok a dutiny poprípade až vyvárať, ako často striekate podvozok a dutiny aká je cena toho?

Ako to bolo s kúpou vašej Nivky? Zrejme väčšina sa tu áut vyzná a pracuje s nimi, no ak nie mali ste so sebou nejakého automechanika alebo ste kúpili ked sa vám pozdávala a že však potom sa uvidí aká je?
Ďakujem za akúkolvek odpoveď. Trochu som sa rozpísal, tak sorry :-)


Ned, 06.03.2011, 14:21
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To že nie je celá oplastovaná sa páči aj mne, aj pre ten "look" ju mám. Skrátka vyčnieva z radu.

Moje poznatky k motrom:
1.6 - zrejme najspoľahliveší, najjednoduchší na údržbu, ale vysoká spotreba, budú najlacnešie, ale najstaršie, myslím že sa robili do roku 1993, a nájsť nezhnilu a relatívne zachovalú je mission impossible. Ale keby som ju mal čisto len na off-road a minimum ciest tak jasná voľba.
1.7 SPI - jednodbodový vstrek - nič moc, nie žeby to bolo nejak extremne kazivé, ale MPi je spoľahlivešje. Skrátka tento motor bol u nivy trocha oničom. A so spotrebou to tiež nebude žiadna sláva. Nevidím jediný dôvod prečo ísť do tohoto motora.
1.7 MPi - 4-bodový vstrek, vstrekovače a RJ BOSH, spotrebou sa na ceste dá v pohode vojsť do 10L, dlhé trasy (1000km/deň) sa podarilo aj tesne pod 9, ale so superľahkou nohou a odpojeným predkom (4x2).
Podľa mňa najlepší motor na univerzálne použitie.
1.9 TD - dízlový motor z Peugeota, spotrebou sa vraj hýbe okolo 7l, ale nafta do nivy mi nejako nepasuje. Takúto Nivu v schopnom stave bude problém zohnať, robila sa asi len 2 roky. Myslím že Ladanivapepe má takúto nivu.

Podľa mňa, ak nivu, tak rovno uvažovať aj o LPG.

Hrzda:
Podľa manuálu a ďalších knižiek o Ladách, by sa dutiny mali striekať každé 2 roky. Dnes sú už dostupné plastové "vložky" podbehov, tak v tejto časti auta by som tú hrdzu tak kriticky nevidel. Ale aj ostatku sa treba povenovať, inak to hnije ako každé iné nepozinkované auto. Skrátka treba si pod to občas ľahnúť a popozerať čo a ako. Jasné že keď ošúchaš v teréne z podvozku gumoasfalt až na železo a necháš tak, tak si ti to rozpadne....
Ja sa chystám striekať dutiny a podvozok Dinitrolom. Síce je to drahšia sranda, ale vraj sa oplatí. Nie žeby mi to hnilo, ale prevencia neuškodí.

Diely jednoznačne z UA, lepšie ceny a hlavnej aj lepšej kvality ako u nás, a zohnať sa tam dá úplne všetko do poslednej šruby.

Ku kúpe sa veľmi nevyjadtujem, my sme brali Nivu novú, ale v podstate pokiaľ nie je durch hnilá, a pokiaľ je motor, prevodovka OK, funguje redukcia a dify, svieti, brzdi a trubi tak by malo byť to najpodstatnejšie OK.

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Ned, 06.03.2011, 20:46
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.03.2011, 14:05
Príspevky: 44
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ďakujem za reakciu, ja mám UA ďaleko, bývam na Záhorí pri Bratislave, to cestujete do Ukrajiny pre náhradné diely?
Ja mám cca 20 km od domu predajnu SlovLADA, vraj na ladu sú najlacnejšie diely, tak snad ich nepredražujú.
Čo to tak zruba stojí Dinitrol?
Ten motor 1,9 diesel sa mi pozdáva najviac, no je ich tu málo, aj tie čo sú si myslím že sú predražené. Rozmýšlal som aj o LPG ale s tym nemožem parkovať v garáži a niva si myslím že má maličký kufor aj sama o sebe nieto tam ešte dávať flašu, ale zasa ho dávať pod kufor neviem či nieje nebezpečné pri jazdení v teréne. Možno že nájdem nejakých nivkárov z aj okolia čo oblubujú nivky, vedeli by poradiť s kúpou a s opravami.


Ned, 06.03.2011, 21:22
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Predražujú :-D a o dosť.

LPG bomby pod kufrom by som sa nebál, okrem mojej viem o 2 nivách čo majú LPG pod kuform a v poho. Okrem toho po MI jazdí jedna čo mápod kufrom nádrž na CNG.

Ten Dinitrol si kukni napríklad tu: http://www.a-c.cz/cz/sortiment/f111.htm

Z UA ti zoženiem nd, stačí povedať čo treba.

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Ned, 06.03.2011, 22:07
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.03.2011, 14:05
Príspevky: 44
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
LPG by mi asi nebolo treba, tak vela neplánujem jazdiť.
Tie ceny vyzerajú byť v pohode. Na kolko vystačí jeden kus? na vystriekanie na tie dva roky alebo na viac vystriekaní či dávaš ich viac na jedno vystriekanie?
Máš na nivke rámy a dalšie svetlá? to treba všetko zapisovať do TP?


Ned, 06.03.2011, 22:36
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: