Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 23:31
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 Spokojnost s nivou 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem na koľko vystačí, zatiaľ som s tým nerobil.
Rámy zákon káže mať zapísané v TP. Ja mám predný rám a stúpačky, svetlá prídané nemám. V papieroch mám len LPGčko, ale zatiaľ s tým problém nebol, a to pravidelne chodím cez hranice policajtom popod ruky a nikto nič. Pri nive je to tak, že veľa policajtov či colníkov Nivy malo alebo má, takže tie autá poznajú, a na rámy sú "zvyknutý". Ale keby sa objavil nejaký iniciatívny príslušník čo potrebuje niečo nájsť za každú cenu tak neviem no....ale ešte sa mi to nestalo, a to som s nivou s rámom prešiel niekoľkokrát celú sr.
Pokiaľ rám vyzerá nejak kultúrne tak veľmi neverím žeby za to drbali u nivy. Skôr pôjdu po rozmeroch pneu.

Prídavné svetlá nemám ani nebudem dávať. Maximálne LED na denné svietenie (možno raz), dal som paraboly Wesem (z UA) , k tomu Osram Nightbreaker a svieti to super v porovnaní s originálnymi

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Ned, 06.03.2011, 22:51
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.03.2011, 14:05
Príspevky: 44
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dakde som čítal že na prídavné svetlá musí byť akurát spravené zvlášť tlačítko kvôli STK, či musí byť umiestnené na konkretnom mieste a nejako označené neviem. To by sa zistilo potom.
Ja asi ako prvé by som menil tie zrkadlá, sú hrozne malé a esteticky to tiež vyzerá ovela lepšie s takými velkými neviem či zo Samuraja alebo od kial to tam montujú. Vyzerá to parádne a hlavne výhlad musí byť super.
Rámy by som si zapísať asi dal, hlavne pri nejakej búračke by s tým mohol byť problém.


Pon, 07.03.2011, 0:21
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Čo povieš na takéto? Originál na Nivu.
Obrázok

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Pon, 07.03.2011, 9:24
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.03.2011, 14:05
Príspevky: 44
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak toto vyzerá fajne :-)
Na tej fotke to je tvoja mašinka či len tak z netu?


Pon, 07.03.2011, 10:00
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Moja. Po "odsoľovacej" kúre.
Inak tie speťáky sa mi ľubia zato, že netreba vlastne nič vrtať. Síce tá pätka je robená na 3 diery - 3 šruby. Dva zvrchu na miesto pôvodných, a jedna zboku do dverí, ale pohode mi to drží len na tých horných dvoch šrubách.
No a mám ešte na každom speťáku nalepené kruhové vypukle zrkadielko na mrtve uhly.

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Pon, 07.03.2011, 12:52
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Weini píše:
Dakde som čítal že na prídavné svetlá musí byť akurát spravené zvlášť tlačítko kvôli STK, či musí byť umiestnené na konkretnom mieste a nejako označené neviem. To by sa zistilo potom.
Ja asi ako prvé by som menil tie zrkadlá, sú hrozne malé a esteticky to tiež vyzerá ovela lepšie s takými velkými neviem či zo Samuraja alebo od kial to tam montujú. Vyzerá to parádne a hlavne výhlad musí byť super.
Rámy by som si zapísať asi dal, hlavne pri nejakej búračke by s tým mohol byť problém.


Zdravím kolego, nebol som tu chvíľu a koľko sa tu toho nakopilo .... takže začnem postupne reagovať :

"Prídavné svetlá" - zrejme myslíš pracovné svetlá na rampe / záhradke povedzme - tam ani tak nejde o STK , ale o to, čo litera zákona káže / píše a tá "píše" že: takéto svetlá by mali mať samostatný vypínač s oranžovou kontrolkou. Ja to mám na podsvetlený oranžový vypínač. Na mieste nezáleží. Čo sa týka prídavných diaľkových tam sa to nejak extra nerieši v súvislosti s nejakou extra kontrolkou.
Keď si budeš dávať zapisovať rámy ako "bežný smrteľník z ulice" tak, ako by som to stručne a slušne bez obkecávania zhrnul : veľa šťastia želám ...

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 07.03.2011, 16:12
Profil ICQ
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Michael_4x4 píše:
Pokiaľ rám vyzerá nejak kultúrne tak veľmi neverím žeby za to drbali u nivy. Skôr pôjdu po rozmeroch pneu.



Na jazdu nosím so sebou tzv. "osvedčenie o TP" - to terajšie novodobé, plastové ako kreditka. Tam nemám napísaný rozmer pneu. Ako "bežní" policajti zisťujú, či kolesa, ktoré mám namontované na vozidle mám zapísané aj v techničáku?


Pon, 07.03.2011, 19:11
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ked tú kartičku strčia do čítačky tak vidia všetko.

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Pon, 07.03.2011, 19:22
Profil ICQ
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.10.2010, 18:04
Príspevky: 204
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mali by mať na to takú čítačku ako v obchode ked platíš kartou :D neskoro :twisted:


Pon, 07.03.2011, 19:23
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To viem, ale majú tie čítačky už všetky hliadky? V poslednom období ma už i parkrát kontrolovali, ale nevšimol som si, žeby boli niekde skenovali môj "čípový" techničák. Alebo som mal iba šťastie, že sa im nechcelo?


Pon, 07.03.2011, 19:36
Profil
Koumák

Registrovaný: Uto, 07.09.2010, 11:42
Príspevky: 178
Bydlisko: Košice-okolie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
sorry za offtopic:
to staci nosit len tu cipovu karticku?

_________________
Nissan patrol 2,8D (1998) Španiel
Dinli DL-802 (2010)


Pon, 07.03.2011, 20:36
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.03.2011, 14:05
Príspevky: 44
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Michael fajnú nivku máš :-)

Paťo čiže je problém zapísať rámy do TP z dôvody nejakych našich banánových zákonov či v cene?

Inak neviete ako je na tom niva v crashtestoch, hladal som na youtube a original testy mi to našlo iba Chevrolet Niva.
Keby ste našli link tak sem s ním prosím.

Ja by som chcel rámy v podstate len kvôli sprostým vodičom čo sa lepia a podobne, možeš jazdiť bezpečne ako sa len dá a najde sa debil čo do teba napakuje svoju Thaliu :o
Myslím že rámy by mali tiež spraviť svoje pri náraze.


Pon, 07.03.2011, 21:11
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 27.12.2009, 20:08
Príspevky: 583
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tie leštenkárske rámy podľa mňa viacej ublížia ako pomôžu :lol:

_________________
Suzuki vitara OME


Pon, 07.03.2011, 21:17
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 22.12.2008, 10:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Weini - diki :) v podstate je to zatiaľ sériovka s pár úpravami aby to nebol taký traktor.

Rám pri náraze záleží ako trafíš, v akej rýchlosti a pod. Nejaké ťukesi zadrží, ale pri poriadnej búračke ti nepomôže.

Video crashtestu som nenašiel, ale na odstrašenie pár foto.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

S nivou netreba búrať. :!:
Myslím si že vodič by dopadol lepšie nebyť rezervy umiestnenej vpredu v motorovom priestore pred vodičom. Zrejme by sa neposunula tyč riadenia s volantom, alebo nie až o toľko, a to by mohlo trocha zmierniť zásah na hlavu/hrudník/ brucho vodiča.

_________________
Lada Niva 1,7i - 4x2/ 4x4 LOCK / 4x4 - UA95 / LPG


Pon, 07.03.2011, 21:36
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Weini píše:
Paťo čiže je problém zapísať rámy do TP z dôvody nejakych našich banánových zákonov či v cene?


Skôr ide o to ako a kde budeš hľadať a presviedčať junákov na OU, že rám je homologovaný ...

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 07.03.2011, 22:28
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: