Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:09
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalší
 Spokojnost s nivou 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Chlapi uz to bolo rozoberane na starom fore, tak este raz sem, bo musim riesit jeden problem, kedys a potencionalny kupec furt boji nazorov, ze na lade furt cosi opravovat a ja tvrdim opak ...

Pozera stale prispevky ohladom niv, a boji sa ze bude viac v servise ako v aute na ceste. Ja tvrdim, ze pri jeho style jazdy (98% asfalt ?) + nejaka luka, lesna cesta, sa mu tam nema co posr.t.
A inac len bezny servis. mam na mysli stary model 1.6.

Kto moze potvrdit moj nazor, resp. mi ho vyvratte. Dik.


Štv, 16.11.2006, 12:02
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pokial ju bude pouzivat tak ako pises tak sa neni coho bat.
Ono tie chyby nie su vazne, skor kozmeticke. Napr. co som mal pokazene ja : zlomena klucka stahovania okien, odlomene zapadky trojuholnikoveho okienka, ohnuta panhardska tyc a spodne rameno. Presakovanie oleja cez veko rozvodovej retaze, zlomeny hriadel nahonu tachometra, odlomene drziaky zadnych zasteriek, vybyte tisichrany na kardanoch a podobne prkotiny.
Nic vazne, len ked uz to zerie 10 - 15 l tak chcem mat pohodlie a bez nervou. Pokial to vie opravovat sam, alebo neni švorc tak nech ju kupi.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 16.11.2006, 12:18
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
Pokial ju bude pouzivat tak ako pises tak sa neni coho bat.
Ono tie chyby nie su vazne, skor kozmeticke. Napr. co som mal pokazene ja : zlomena klucka stahovania okien, odlomene zapadky trojuholnikoveho okienka, ohnuta panhardska tyc a spodne rameno. Presakovanie oleja cez veko rozvodovej retaze, zlomeny hriadel nahonu tachometra, odlomene drziaky zadnych zasteriek, vybyte tisichrany na kardanoch a podobne prkotiny.
Nic vazne, len ked uz to zerie 10 - 15 l tak chcem mat pohodlie a bez nervou. Pokial to vie opravovat sam, alebo neni švorc tak nech ju kupi.

Dobre, a co z toh sa stalo v terene, resp. mohol za to predchadzajuci majitel, ktory ju nesetril ? To co popisujes sa mi zda na ceste dost tazko uskutocnitelne ...


Štv, 16.11.2006, 12:33
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zlomena klucka stahovania okien : jednoducho sa opotrebovala, pricinou bolo nemazane ustrojenstvo stahovania okien.

odlomene zapadky trojuholnikoveho okienka: v horucich dnoch to jednoducho odpadlo
ohnuta panhardska tyc a spodne rameno : spravil som to ja v terene
Presakovanie oleja cez veko rozvodovej retaze: menil som gufero klukoveho hriadela
zlomeny hriadel nahonu tachometra : opotrebovany
odlomene drziaky zadnych zasteriek : odtrhol som v terene
vybyte tisichrany na kardanoch : predchadzajuci majitel ich nemazal

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 16.11.2006, 12:39
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No vidis. to je odpoved. Takze zaver - niva je relativne spolahlive auto, ak robis zakladny servis, drobnosti sposobene unavou materialu nepocitam ..


Štv, 16.11.2006, 12:51
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 11:52
Príspevky: 22
Bydlisko: Považská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ten potencionalny kupec ktoreho mal finder na mysli som ja. Dakujem Dadovi za odpovede (aj na starom fore) a Finderovi za to, ze tuto temu nadhodil.
Tie skusenosti s nivami su niekedy naozaj odstrasujuce. Napriklad tu: http://autorecenze.cz/recenze-auta-lada ... -off-0.htm alebo skusenosti Martyho na fore offroad.cz s jeho tusim uplne novou nivou.

Je mi jasne, ze na kazdom aute semtam cosi odide, ale nie kazdy ma moznosti, cas a schopnosti sa casto doma rypat v aute, pokial by boli poruchy priliz caste. Ak by auto stravilo vela casu v servise miesto jazdenia, tak to tiez nieje dobre.

Auto potrebujem ako kazdodenne premiestnovadlo na dost rozbitu cestu, ktora sa navyse v zime moc neudrziava. Cesta je naozaj v zlom stave, a keby moje terajsie auto vedelo rozpravat, tak mi poriadne vynada zato ze tadial musi jazdit.

_________________
Najlepšie terénne auto je služobné auto.


Štv, 16.11.2006, 13:14
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak to ti vydrzi. Neboj. Ale radsej zozen 1,6 pripadne 1,6 s katalyzatorom. 1,7i bol vlastne co kus to original. Alebo fakt natrafit na nejaku vychytanu. Ale toto uz vlasten vies. :D

Mimo temy: pozeram ze ste obidvaja z PB a moj Jeep som kupoval prave tam. Od nejakeho chlapa co ma na benzinke bar, a robi okolo motoriek

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 16.11.2006, 13:50
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
Mimo temy: pozeram ze ste obidvaja z PB a moj Jeep som kupoval prave tam. Od nejakeho chlapa co ma na benzinke bar, a robi okolo motoriek

Keby len z PB (okres), este aj bydlisko mame rovnake :-D


Štv, 16.11.2006, 14:07
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 9:42
Príspevky: 62
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
dado píše:
Mimo temy: pozeram ze ste obidvaja z PB a moj Jeep som kupoval prave tam. Od nejakeho chlapa co ma na benzinke bar, a robi okolo motoriek

Keby len z PB (okres), este aj bydlisko mame rovnake :-D


Ono aj poniektori tuna v BA sme z PX, teda pardon, PB po novom :wink:
Niekedy by sme sa mali dohodnut a dat si jazdu niekde po okoli ak su vhodne trasy.


Pia, 17.11.2006, 13:15
Profil ICQ
Ťažký Profík

Registrovaný: Uto, 10.10.2006, 22:26
Príspevky: 322
Bydlisko: Benešovsko CZ
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nivu 1.6, jsem měl dva roky, žádné problémy , měl jsečm poslední verzi s řízeným karburátorom, oplastovanů se stěrači světel a td. Kdyby byla větší tak bych si jí nechal. Díky trvalému náhonu 4x4 s mezinápravovým difom má dobré jízdní vlastnosti na sněhu, ledu atd. Co mě vadilo byla malá nádrž a kufr.

_________________
Když auto tak 4x4, teď si pujčuju Patrol GRY61 4.2TD, Mondeo II, 1.8TD janskrceny@seznam.cz tel. +420 723 485 738


Pia, 17.11.2006, 14:00
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 01.11.2006, 12:26
Príspevky: 424
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na ruske auta nedan dopustit ..mal som GAZ 69 kazdu zimu stal v garazi-nevykurovanej ...viac ako 5 mesiacov ...nic som nerobil iba nalial vodu do chladica ,natiahol AC pumpou benzin a brnk...nastartoval..nikdy sa nestazoval a doviezol kam bolo treba.....podotykam baterku som nikdy nevybral a nedobijal...asi tak

_________________
Grand Cherokee V8 4,7 WJ
Jeep Wrangler 2,5 YJ


Pia, 17.11.2006, 15:08
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
whiskey píše:
finder píše:
dado píše:
Mimo temy: pozeram ze ste obidvaja z PB a moj Jeep som kupoval prave tam. Od nejakeho chlapa co ma na benzinke bar, a robi okolo motoriek

Keby len z PB (okres), este aj bydlisko mame rovnake :-D


Ono aj poniektori tuna v BA sme z PX, teda pardon, PB po novom :wink:
Niekedy by sme sa mali dohodnut a dat si jazdu niekde po okoli ak su vhodne trasy.

Mno, mame tu miestami dost aktivnu lesnu straz ... Ale mozno (ked sa konecne stretneme :oops: ) by radond mohol nieco poukazovat vo svojom "reviry"...

Rado sorry, skusim sa polepsit, nejako teraz nestiham sa ani ozvat ... :(


Pia, 17.11.2006, 18:10
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
whiskey píše:
finder píše:
dado píše:
Mimo temy: pozeram ze ste obidvaja z PB a moj Jeep som kupoval prave tam. Od nejakeho chlapa co ma na benzinke bar, a robi okolo motoriek

Keby len z PB (okres), este aj bydlisko mame rovnake :-D


Ono aj poniektori tuna v BA sme z PX, teda pardon, PB po novom :wink:
Niekedy by sme sa mali dohodnut a dat si jazdu niekde po okoli ak su vhodne trasy.

Mno, mame tu miestami dost aktivnu lesnu straz ... Ale mozno (ked sa konecne stretneme :oops: ) by radond mohol nieco poukazovat vo svojom "reviry"...

Rado sorry, skusim sa polepsit, nejako teraz nestiham sa ani ozvat ... :(

Vôbec ti to nemám za zlé, sám rachotím aj dnes a cez víkend.Hovoril som dnes s Radom offroad, spomínal zajtrajší kopec, až ma tak ruky zasvrbeli, som totiž momentálne s autom úplne fpy..i, ani sa mi hovoriť nechce. Až to povolí, tak si to vynahradíme.


Sob, 18.11.2006, 0:58
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 11:52
Príspevky: 22
Bydlisko: Považská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
Ale radsej zozen 1,6 pripadne 1,6 s katalyzatorom. 1,7i bol vlastne co kus to original. Alebo fakt natrafit na nejaku vychytanu. Ale toto uz vlasten vies. :D


Skoda tej nespolahlivosti 1,7. Nizsia spotreba tohto motora je dost lakava.

_________________
Najlepšie terénne auto je služobné auto.


Pon, 20.11.2006, 9:30
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
celbos píše:
Skoda tej nespolahlivosti 1,7. Nizsia spotreba tohto motora je dost lakava.


Az taka nizsia nie je.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 20.11.2006, 9:47
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: