Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 21:09
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 vymena manziet na prednej poloosi na Nive 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 07.01.2008, 18:27
Príspevky: 141
Bydlisko: Cana-KE
Odpoveď s citáciou
vie mi niekto poradit ako vymenit manzety na poloosi? (najjednoduchsie) Menil uz niekto manzety? Poloos z prevodovky mi nechce vist.Je tam poistka? (na mazde ked som si menil tak mi pekne vysla poloos z prevodovky) mam strach povytiahnut trhnutim aby som tam nieco nepoj....l. Poradte. pls.


Štv, 14.02.2008, 15:08
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak ma pamat neklame tak poloos je proti vysunutie z difu zaistene len takym kruzkom. Skoro ho nevidno. Vyberies ho zapacenim srobovakom.
Poloos vyberies a cast polohomokinetaku, ktoru si mal v dife musis stiahnut stahovakom dole je tam tiez taky zaistovaci kruzok. Potom das dole staru manzetu, natiahnes novu... Kup kvalitne manzety, ja som kupil lacne (150 Sk/ks) a vydrzali 200 km.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 14.02.2008, 16:34
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak tak, ako by Teba mohla pamat klamat dado 8)

len doplnim, ze stahovak ani neni nevyhnutny staci kladivo a cit(aby sa nieco nerozbilo). Par krat sa mi podarilo zlomit prave ten zaistovaci kruzok co sa objavi po stiahnuti vonkajsej casti homoklbu a myslim ze pasoval z felicie :)

A na vnutornu stranu davam od urcitej doby tiez manzety urcene na vonkajsok, kedze tie origo vnutorne robia iba rusi(pokial viem) a moc nevydrzia, hlavne ak je niva zdvihnuta a maju zvladat permanentne naklonenie.

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pia, 15.02.2008, 11:34
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo píše:
staci kladivo a cit(aby sa nieco nerozbilo)


ale nie zas velka pucka. take normovane na primerane klepnutia :)

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Sob, 16.02.2008, 13:17
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 07.01.2008, 18:27
Príspevky: 141
Bydlisko: Cana-KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dik za radu. musim cakat na manzety,vonkajsie maju a vnutorne nie. -este nedosli do predajne.


Uto, 19.02.2008, 19:48
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Všetko hore uvedené chalani píšu správne len by som ťa upozornil, že ak rozoberieš homokinetický kĺb musíš si dať pozor, aby si guličky vrátil na pôvodné miesto a samozrejme aj celý vnútorný kĺbik pretože každá gulička má vybehanú svoju dráhu. Ja som to robil niekoľko krát a keď som si nedal na to pozor vždý mi začalo v homokyneťákoch lupkať.

Niekde na starom fóre sa na tom ktosi pozastavoval že kĺby má vymité z novými náplňami vazelíny, novými manžetami a lupkajú viac ako pred opravou.

Ten poisťovací krúžok najlepšie nahmatáš prstom v drážke guličky asi centimeter od okraja.

Ako píše Majo dá sa kĺb zraziť aj z kladivom ale ak by som ja vymieňal iba manžetu vôbec by som kĺb nerozoberal. Nechal ho vo vnútri a sťahovákom by som vytiahol iba spojovaciu tyč, vymenil manžetu a naspäť narazil. Tým predídeš problému čo som písal vyššie.

Tiež keď mením iba manžety používam radšej vonkajšie aj na vnútorný kĺb ako píše Majo.

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Str, 20.02.2008, 22:30
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: