Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 22:27
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 61 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Prestavba LADA NIVA a priprava na novu sezonu 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 20:30
Príspevky: 49
Bydlisko: TORNALA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
peto SB píše:
Pekna praca kolko centimetrové
podložky maš na zadnej naprave a aj pružiny su OME či len tlmiče a kolko cm podložky budeš davať dopredu koĺko by sa auto malo dvyhnuť


Spružiny sú tiež OLDMAN. Vzadu mam 35mm vpredu 25mm, ale uvidím po prvej jazde či náhodou nepôjdu von. No výšku bez podložiek píšu 2 až 4cm.


Štv, 08.02.2007, 20:46
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 20:30
Príspevky: 49
Bydlisko: TORNALA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo píše:
Yeahh !
urcite vies ako rychlo "vychladne" interier nivi
planujes ho kompletne zateplit zvnutra ?


drzim palce.. je to skvela robota


Materiál som použil AL-aralamino http://www.techsklo.sk/
Nebudem za teplovať dutiny. lebo vie čo ak niekedy ostanem v potôčiku aby to nezadržiavalo vlhkost. Tento materiál použijem aj na spodok ale nie samo lepiaci, aby som ho mohol vyberať a vysušiť. Prave naopak mám obavy nakoľko je farba matná tak v nej asi bude teplo. A na zimu plánujem WEBASTO pri ranných štartoch a potom už Ruska tajga kúri dobre.


Štv, 08.02.2007, 20:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fakt skvela praca :!:
vyzera skutocne super.

Inak namiesto nezavisleho kurenia mozem odporucit skor dvojcestny autoalarm s dialkovym startom, je to urcite lahsie(hmotnostou), lacnejsie a navyse chrani auto pred pripadnymi "zaujemcami". Mam to asi dva tyzdne a je to fakt skvele. Rano pri obliekani nastartujem a ked o 4 minuty sadam do auta, uz je motor na 80st a interier prijemne vykureny 8)

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pia, 09.02.2007, 11:30
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo nemozes porovnavat startovanie tepleho motora a startovanie studeneho motora za ucelom zohriatia :)

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 09.02.2007, 12:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja sa ani nesnazim porovnavat, ja len nie som ochotny vyhodit prachy za vahu, ktoru budem zbytocne vozit v aute. Motor v Lade je extremne odolny s extremne dlhou zivotnostou a navyse extremne lacny na opravu, ci dokonca vymenu. Takze to mozes riesit pri inom aute, nie pri Nive.

Navyse ak na tomto aute nieco funguje 100percentne za kazdych podmienok tak je to kurenie...

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pia, 09.02.2007, 12:27
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mam na 3 litrovom turbo diesli dialkovy start a je to naozaj cool vec. Zaroven si vsak myslim , ze start ohrievaneho motora a povedzme -20°C je UUPLNE o niecom inom ... Takze :
- dialkovy start pre pohodlie posadky a predohrev pre jazdou je OK
- webasto je OK pre zivotnost motora
Nakoniec je to o prachoch :evil: .

Ja sa to pokusam riesit tak , ze odpadne teplo z vetracej jednotky na mojom NED bude vyfukovane do priestoru stania auta (pod motor ) a takto ho budem chranit pred zamrznutim ( neviem vsak ci vlhkost, ktora bude asi kondenzovat na spodku nebude problem = nut o rok uvidim ...dufam , ze takto :-D a nie takto :shock: )

_________________
OFF the ROAD


Pia, 09.02.2007, 14:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
povedal by som, ze ked sa o tomto chceme bavit, chcelo by to zvlast temu...
To nezavisle kurenie nie je az uuplne taka vyhra. Samozrejme ciastocne to pomoze motoru, ale ozaj len ciastocne. Motor bude stale studeny, akurat voda v okruhu bude tepla. Ta vsak nedokaze dostatocne zahriat aj olej, spalovaci priestor a ostatne casti motora. Nehovorim, ze to nepomoze pri rychlejsom zohriati, to ano, nakolko voda nebude az natolko ochladzovat, ale nebude to nijak rapidne. Takmer rovnako posluzia 2-3 minuty bezania motora na volnobeh, zivotnost to ani neovplyvni. Ina vec je ked nastartujete a hned vyrazite, to ochladzuje vodu napor vzduchu a zohriatie trva ovela dlhsie...
Ja som s tym dialkovym startom uplne spokojny a moj motor tiez
8)

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pia, 09.02.2007, 15:15
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 20:30
Príspevky: 49
Bydlisko: TORNALA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pozdravujem skúsim niečo z mojich skúseností. jazdil som na MB VITO L ful malo WEBASTO, ráno ked som nastavil na čas potrebny začatia vykurovania spustil sa aj ventilátor kurenia tak ver MAJO že po 15min bolo v aute teplo a to nehovoriac o štartovaní čí o šetrení batérie a spotreba nezavislého kúrenia je 0,4l na hod. A dalšia vec keď som bol mladý a pekný tak som dosť prevolnobehoval moje auto pri zimných radovánkach a bol to cítit na opotrebení motora na volnobehu. Moja niva je 1600++ karburátor pri ktorom ak ho chceš naštartovať musíš dať sytič a vieš sy prestaviť chod motora po 1min? V mojom RENAULTE mam http://www.autoaudio.sk/popup_image.php?pID=359&osCsid=ae4ebce21070ec3ef0b6bf5b017b0d03 namontovaný už druhy rok a mam s ním veľmi dobré skúsenosti, zistenie stavu aku, vonkajšej teploty na poľovačkách ma môžu privolať k autu poklepaním na sklo a hlavne je tam dosach do 1000m podla terénu a tým som upozornený o narušení auta. Preto pôjde aj do nivy. To vebasto mám z havarovaného MB G za veľmi dobrú cenu len je tam zatial jeden háčik je na naftu ale ked sa rozhodnem o montáži tak verte že nájdem možnosť výmeny za benzín. Majo a ešte niečo váha WEBASTA je 2kg.


Pia, 09.02.2007, 22:55
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.10.2006, 16:48
Príspevky: 197
Bydlisko: Jablonica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ty kokso,tomu sa povie generalka :shock: taketo nieco planujem so skodovkou :-D

_________________
môj sen-ŠKODA 120 L :smt126-už je,síce spoločná,ale je!!!


Pia, 09.02.2007, 23:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo a mal si uz moznost niekedy vyskusat nezavisle kurenie?Aj to sa da nastavovat a zapinat dialkovo.Hm.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 09.02.2007, 23:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mam starsie webasto na benzin a potrebujem na naftu mozna by sme sa vedeli dohodnut

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Sob, 10.02.2007, 20:52
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
inu ten magicar je super mam ho v benzinovej frontere.
to ze mi odisiel starter nevravim :twisted: .
ono ked to startuje clovek je v tom asi viac citu....
inak ziadne vyhrady :)

velmi zvazujem ci ho dam aj do LCcka, lebo na webasto nemam...

webasto je urcite lepsia volba


Sob, 10.02.2007, 21:03
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 20:30
Príspevky: 49
Bydlisko: TORNALA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tomrs píše:
Mam starsie webasto na benzin a potrebujem na naftu mozna by sme sa vedeli dohodnut


Zajtra budem mat to naftové WEBASTO aj s elektronikou (displej, dám sem foto) pošlem ti typ a teba by som tiež poprosil o typové označenie a možná sa dohodneme


Sob, 10.02.2007, 23:30
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som mal nezávislé teplovodné kúrenie Eberspracher na nákladnom aute s programovatelným štartom. Znamená to, že som si nadstavil čas štartu a keď som prišiel do auta voda bola ohriata na 70 stupňov a kabína čiastočne rozkúrená. Od vody sa ohrieva aj blok motora a tým aj olej. Pri studenom štarte podľa mňa najviac vadí motoru stuhnutý olej. Suma sumárum- nezávislé kúrenie je super vec-každému schvalujem.

Ondrej držím palce pri skladaní tvojej nivy. Už teraz si urobil veľký kus práce ktorá bohužiaľ je nezaplatiteľná a už vôbec nie na nive. Dúfajme že sa ti bude odvďačovať poslušnosťou a spolahlivosťou.
Len nechápem prečo si dal na auto aj podložky aj podvozkovú sadu. Podla mna jedno alebo druhé pôjde von či nie?
Ďalej si myslím, že nejaký ťažký offroad s takto urobenou nivou robiť nebudeš - rád sa ale zmýlim. cez týždeň ti zavolám a pokecáme.

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Ned, 11.02.2007, 0:41
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 20:30
Príspevky: 49
Bydlisko: TORNALA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tomrs píše:
Mam starsie webasto na benzin a potrebujem na naftu mozna by sme sa vedeli dohodnut

Už je u mňa a tu je foto z toho WEBASTA. Len je v tom jeden problém, bolo vy montované a teraz potrebujem nájsť schému zapojenia aby som ho vyskúšal ale do poslednej chvíle fungovalo
Obrázok


Ned, 11.02.2007, 23:39
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 61 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: