Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 13:52
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 Niva - predný náboj koles 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 21.07.2009, 23:06
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Ahojte, doteraz som auto daval do servisu na opravy, mam uz viac casu, tak co sa da vymenim sam.
Mam jeden problem, potreboval by som vediet aky je utahovaci moment na utiahnutie predneho naboja. Som to nejako moc utiahol a uvaril som dve sady lozisk. Tretiu sadu som utiahol s citom a po 1500km je to zatial v poriadku.
Dakujem za radu


Str, 22.07.2009, 21:43
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som to vzdy utahoval od oka. A na pocit ruky. Hladal som v mojich navodoch ale nevidim to tam.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 22.07.2009, 22:14
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Taktiež mám taký pocit, že : "od Oka, s citom a rozumom " je to najideálnejšie, tak to aj robím a zatim sa ništ nepototo. Taktiež som si nie som celkom istý, či pre túto maticu je definovaný nejaký moment. K tomuto by ti asi najfundovanejší názor poskytol Majo keď sa tu objaví.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Str, 22.07.2009, 22:27
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
myslim ze vacsina to robi od oka. ke dmas koleos vo vzduchu, dotiahni, decentne skus potocit, musi sa tocit a nesmie byt brzdene, viac menej by malo zastavit samotnou stratou energie.

ano je to navod ako pod ma one.. ale je, a funguje. :wink:

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Str, 22.07.2009, 22:45
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.12.2007, 21:49
Príspevky: 75
Bydlisko: Doupovsko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
taky jsem to delal od oka. zasadne s nasazenym kolem. vetsi paka, vetsi citlivost. utahovat dokud se kolo vyklá, a pak jeste malinko :)

tady je navod z knihy:

Obrázok


Štv, 23.07.2009, 7:11
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Asi tak od oka :smt142 ..v príručke nepíšu moment, pretože sa to očividne meria úchylkomerom..ale to som ešte nikde nevidel a asi ani neuvidím :smt123
Najlepšie ako píšu všetci..ja si nasadím koleso, utiahnem až kým nieje žiadna vertikálna vôľa, trošičku ešte dotiahnem..potom spravím testovaciu jazdu, najlepšie po nerovnejšom teréne..dám na zdvihák, a zase doťiahnem až kým nieje žiadna vôľa, ale koleso sa stále otáča bez väčšieho odporu..asi tak nejak :wink:
Považujem za dosť podsatné to druhé doťiahnutie, keďže vždy tam bola ešte trochu vôľa :!: Musí si to dobre sadnúť.

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Štv, 23.07.2009, 9:42
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: