Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 11:35
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 Predný diferenciál 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Takže takto som dopadol.. :cry:


Zlomená poloos v diferáku..

Obrázok


Obrázok

Zvyšky ložiska..

Obrázok

Zvyšok poloosi ešte tam..

Obrázok

Obrázok

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Štv, 15.01.2009, 0:32
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ešte otázka č.1: Vadia tie trochu odlomené zúbky?

Obrázok

Otázka č.2: Pasuje vnútro aj z klasickej starej Lady zo zadného difu? Niečo mi hovorí že áno, ale nie som si istý :oops:
Či tam náhodou nieje nejaký malý nepatrný rozdielik :-D

Ďakujem :D

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Štv, 15.01.2009, 0:55
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 01.05.2008, 22:19
Príspevky: 431
Bydlisko: Modra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pasuje ale podla toho aky mas rocnik,tie novsie rocniky tusim od roku2000 neviem kolko maly hrubsie poloosi,to sa na nivkach stava :-D :-D inak spoj sa z Majom on je v nivkach prebornik


Štv, 15.01.2009, 10:05
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
prebornik? :oops: nj s lamanim mam svoje skusenosti :-D

Podla fotiek to vyzera na tenke polosy, takze dif pasuje zo starej Lady - teda vnutro. Ale ten hlinikovy drziak loziska nie, to neviem kde splasis....
Odporucam zohnat druhy predny diferak s rovnakym prevodom a vymenit kus za kus. Nudzovo by to slo spravit aj tak ze by si pouzil ten poskodeny staly prevod ale velmi by som to nedoporucoval....

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Štv, 15.01.2009, 11:46
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Ďakujem za odpovede :!: Je to ročník 2003.

Tie hrubšie poloosi sú aj "hrubšie" nejak viac, alebo je to len silnejší materiál? Resp. tisíchran je rovnaký?

Plánujem tam dať vnútro z klasickej Lady zo zadného difu, nakoľko mám tento dif v podstate zdarma :!: k dispozícii, takže dúfam že tam nebude problém poloosi napchať.

Majo, veď ty máš nový ročník, mali by sme to mať rovnaké, pochybujem, že by rusi za pár rokov niečo zmenili :lol: Prevody sú rovnaké, nie? Jasné, že najlepšie je to vymeniť celé, ja len neviem nikde (lacnejšie) zohnať predný dif z Nivi, môžem pri najhoršom poobjednávať všetky kolečká samostatne, tak vtedy by som rád ušetril na tom veľkom koliesku :-D Tie zuby sú len trochu chytené, takže by to možno nevadilo, ale radšej sa tomu vyhnem ak budem môcť. Horšie je, že je poškodený aj ten zliatinový kôš diferenciálu (ak som to správne pomenoval :roll: ), takže až na tri kolečká to musím meniť celé. Dokonca ešte aj jednému (štvrtému) tomu maličkému chýba zúbok :cry:

Ten hliníkový držiak skúsim normálne objednať v mototechne, hovorili, že vedia zohnať celé vnútro difu po jednotlivých kolieskach :D takže ich otestujem, či to zoženú :-D

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Štv, 15.01.2009, 12:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Martin,

Na úvod : Ano, Majo má ročník 2006, ALE !!!!!!! pôvodné z toho ostal snáď už LEN názov (xcel som napísať na maske, ale ani tá tam už nie je) LADA NIVA .... :-D

Čo sa týka tvojho nákupu (teraz budem múdry, keďže som sa predmetného výleu už raz zúčastnil) a toho koľko toho potrebuješ, mi asi jednoduchšie a hlavne nepomerne a rádovo lacnejšie príde ísť po to na Ukrainu - Majo tam má pomaly už prechodný pobyt, tak sa už vie obracať a HLAVNE vie čo sa oplatí - však nech sa vyjadrí sám - ak xce.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Štv, 15.01.2009, 14:27
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 01.05.2008, 22:19
Príspevky: 431
Bydlisko: Modra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no martin tie poloosi su hrubsie a tisichran ma tusim o 1nu drasku viacej :-) takze ak mas hrubsie poloosi tak ti nebudu pasovat do planetovych kol zo zigula :!:


Štv, 15.01.2009, 15:45
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
az sa mi nechce verit ze by praskla hruba polos. No ony su to len pouhe 2mm navyse takze mozno aj hej. U mna nevydrzali satelity v diferaku.

Kazdopadne rok 2003 by mal na 99percent mat prave tie hrube polosy. Zmeraj priemer na ozubeni. Tenke 22mm hrube 24mm. Ak mas 22 tak si nepomozes so starym diferakom pokial nedokupis obe tensie polosy(minimalne vnutorne casti) mam to takisto pretoze zohnat diferak na hrube polosy je nemozne a novy stoji tolko co niva bez PP...

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Naposledy upravil Majo dňa Štv, 12.03.2015, 20:25, celkovo upravené 1



Štv, 15.01.2009, 18:10
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Pato Zvolen píše:
Martin,

Na úvod : Ano, Majo má ročník 2006, ALE !!!!!!! pôvodné z toho ostal snáď už LEN názov (xcel som napísať na maske, ale ani tá tam už nie je) LADA NIVA .... :-D

Čo sa týka tvojho nákupu (teraz budem múdry, keďže som sa predmetného výleu už raz zúčastnil) a toho koľko toho potrebuješ, mi asi jednoduchšie a hlavne nepomerne a rádovo lacnejšie príde ísť po to na Ukrainu - Majo tam má pomaly už prechodný pobyt, tak sa už vie obracať a HLAVNE vie čo sa oplatí - však nech sa vyjadrí sám - ak xce.


Ale nie, veď za 3 roky by určite nejaké veľké zmeny nespravili :D Veď ani za 20 sa moc nezmenilo :-D :lol:

Noo tomu nákupu sa chcem radšej vyhnúť, zajtra idem vymontovať vnútornosti zo zadného difu na starej Lade a uvidím čo to povie.. :roll:

Ale ďakujem za info :wink:

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Štv, 15.01.2009, 18:32
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Filipe píše:
no martin tie poloosi su hrubsie a tisichran ma tusim o 1nu drasku viacej :-) takze ak mas hrubsie poloosi tak ti nebudu pasovat do planetovych kol zo zigula :!:


noo na tom niečo bude :? veď uvidím čo z toho bude :roll:

Vďaka za pomoc :wink:

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Štv, 15.01.2009, 18:41
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo píše:
az sa mi nechce verit ze by praskla hruba polos. No ony su to len pouhe 2mm navyse takze mozno aj hej. U mna nevydrzali satelity v diferaku.

Kazdopadne rok 2003 by mal na 99percent mat prave tie hrube polosy. Zmeraj priemer na ozubeni. Tenke 22mm hrube 24mm. Ak mas 22 tak si nepomozes so starym diferakom pokial nedokupis obe tensie polosy(minimalne vnutorne casti) mam to takisto pretoze zohnat diferak na hrube polosy je nemozne a novy stoji tolko co niva bez PP...

ak mas icq napis 297851691
alebo brnkni 0905477743 nieco vymyslime...


Ináč ma práve napadlo, že mi kedysi dávno, keď som ešte do servisu chodil :roll: menili celú poloos. Ale nebola to origo na Nivu :!: A vlastne tá sa práve teraz pos**la :evil: Takže vlastne ktovie, čo tam napchali, musím to zmerať, akú to má hrúbku, či chyba nieje tam..lenže aj tak vtedy keď to menili to menili preto lebo vnútorný kĺb sa rozpadol a to vtedy nebola zdvyhnutá ani nič.

Celý dif stojí nejakých 15000 Sk..čo v konečnom dôsledku veľa nieje..oproti iným, ale je mi to nanič, keďže obal je OK..

Ďakujem za kontakt, uvidím ako sa to vykrištalizuje a keď bude zle tak sa ozvem :lol:

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Štv, 15.01.2009, 18:51
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
A ešte som zabudol, mám problém zohnať toto:

Obrázok

Majo, písal si že to nepasuje zo zadného difu??? :shock: Prečo? :cry:

Dokelu, čo to mám zalepiť? :evil:

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Štv, 15.01.2009, 18:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na Ukrajine vyjde komplet cely predny hlinikovy asi 8 tisic ;-)
Polos menej nez 2000

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Štv, 15.01.2009, 18:59
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
8 000,- € ? :-D Ale nie, to je super cena :shock: :D , aj na tú poloos :!:

Hmm, keby tá Ukrajina neni tak ďaleko :? Ale zas nejaká tá expedícia by nebola od veci :D a možno by sme aj nejaký plyn od nich pustili :-D

Každopádne keď zistím čo a ako tak dám vedieť :wink:

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Štv, 15.01.2009, 19:12
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať Dif
No tak už mám vnútro zadného difu zo starej Lady, je ako nové :!: čo ma teda prekvapilo, zdá sa že do predného difu pasuje, zaujímavé je, že bez problému som to nastrčil na orginál ruskú poloos :!: čo znamená že tam asi nemám tie hrubšie poloosi :roll: síce nechápem prečo, ale teraz mi to vyhovuje :D

Ten zlomený Al držiak nepasuje, ako si Majo aj písal, ale asi ho našróbujem tak ako je a trochu ho spevním..

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Pon, 19.01.2009, 3:34
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: