Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 9:42
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 aky diesel motor pasuje do nivi ??? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Laci,

Ja detto 1,6 karbec. Čo znamená: "len keby menej papala ??" Koľko sa ti zdá veľa?
Ak dobre spomínam, tak D Niva žere (bavíme sa o ceste samozrejme ) tak 8-9L (prípadne ma Pepe, Termi4x4 opravia) a B Niva keď máš ľahkú nohu tak aj 11-12 cca.
Ja ti u mňa neviem povedť spotrebu na B lebo jazdím LPG only za cca 12L takže to je už o niečom inom ....

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Uto, 12.01.2010, 11:35
Profil ICQ
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To ze maly off auto s malym motorom bude zrat malo je velky omyl. Jednoducho treba ratat spotrebu nad 10 l.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 12.01.2010, 11:38
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
To ze maly off auto s malym motorom bude zrat malo je velky omyl. Jednoducho treba ratat spotrebu nad 10 l.

Dado mylis sa ak myslis td Nivu na origo kolesach tam je spotreba okolo 7-8l
a zaroven sa nemylis ak su na nej obute pneumatiky mt s vacsim rozmerom ako byva standardt a samozrejme ak je Niva jazdena v terene.

Lacike: Nestazuj sa na velku spotrebu tvojej 1,6. Ja ak sme naozaj v terene mam spotrebu niekedy aj 40 l na 100km. Jednoducho je rozdiel medzi jazdou v terene a terene. Cize ak mas bezne okolo 20 l bud rad. Na ceste mam na mysli dlhe trasy sa aj na Nive 1,6 da spravit spotreba asi 9l na 100 km.


Uto, 12.01.2010, 14:47
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mal som 1,6 typ 21217 s katalizatorom.(ano tato Niva mala najvacsiu spotrebu so vsetkych typov, u MPi 1,7 to moze byt menej) So seriovymi kolesami som sa dostal na hranicu cca. 9 l samozrejme na dialnici. Ale hovorme o realnej spotrebe. V meste to bolo 11 - 13 l. Pri kolesach MT 195/80 R16 bola spotreba v meste 16 l. Naco mi je Niva na seriovych uzovkach ? Z Nivou som po dialnici siel len raz.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 12.01.2010, 15:25
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: