Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 12:02
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 aky diesel motor pasuje do nivi ??? 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 07.01.2008, 18:27
Príspevky: 141
Bydlisko: Cana-KE
Odpoveď s citáciou
aky diesel motor pasuje do nivi ??? Len peugeot 1.9?


Pon, 11.01.2010, 13:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.09.2008, 16:29
Príspevky: 501
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no podla mna by sa tam dali napasovat aj ine moturky len to chce cas, dielnu a pevne nervy... myslim ze po istach zasahoch a upravach by tam sli aj ine moturky... teoreticky vsetko co je ulozene pozdlzne...

_________________
Ford Maverick 2.4i, T3, CB, winch 5t, svetla,hilift, pevnosťáky, dáka gurtňa a mnoho dalšieho... :D


Pon, 11.01.2010, 15:01
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 22:47
Príspevky: 287
Bydlisko: Martin, Sklene pri Handlovej
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj lacike,

preco chces riesit diesel do nivy?

Ak ti ide o naklady tak je urcite vyhodnejsie montovat LPG(legalne samozrejme sa da lebo niva je homologovana)

Ak ide o vykon, tak u nivy to prehanat s vykonom nemozes, neviem ci mas karbec, Icko, alebo MPIcko, ale ak prve dve tak by som urcite nedaval nic co ma viac ako 65KW a 180Nm a benziny sa da pekne porobit za par € na to aby narastol vykon a aby to bolo znesitelne pre auto.

Takze ak si spocitas naklady na vymenu motora a samotny motor, zoberes do uvahy ND a ich ceny pre benzin, zistis ze to nema vyznam.

Mozno sa mylim s tvojim umyslom preco diesel do nivy a mas zalubom volaku chutovku.....

_________________
www.4x4pneu.sk - offroad príslušenstvo, doplnky, úpravy a servis 4x4
Jeep Grand Cherokee ZJ 5,2 4" lift 34" MT
Jeep Grand Cherokee ZJ 4,0 5" lift 33" MT
ex. Chevy Niva 3" lift 30" MT


Pon, 11.01.2010, 15:41
Profil ICQ WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Suhlasim. Diesel do Nivy nie je stastne riesenie. Motor je tazky, Mk len o malo vacsi ako benzin, trpi viac predna naprava ...

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 11.01.2010, 16:04
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Lacike píše:
aky diesel motor pasuje do nivi ??? Len peugeot 1.9?

Ahoj Lacike, neda mi nezareagovat. Nakolko mam dve Nivy. Jednu 1,6 benzin a tu druhu 1,9td- original( motor Peugeot). Ci sa to tu bude chalanom pacit alebo nie, tak musim napisat diesel je lepsi, ale nemozes to prehanat s vykonom. Ale ta spotreba a krutiaci moment stoja zato a v nemalej miere aj redukovane rychlosti, je tam ta sila citit.


Pon, 11.01.2010, 16:17
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Hi All,

Skúsim asi takto: lacike by zrejme rád vedel (a tak aj otázka znela - teda aspoň tak som ju ja pochopil) aký motor do Nivy pasuje (predpokladám, že na základe reálnych skúseností niekoho kto sa s tým už stretol) a nie aký by tam hádam možno náhodou po xxx úpravách pasovať snáď potiažmo mohol. Teória je super, ale otázne je či výsledok a vynaložená námaha za to budú stáť.

Úvahy typu: " by sa tam dali napasovat aj ine moturky len to chce cas, dielnu a pevne nervy... myslim ze po istach zasahoch a upravach by tam sli aj ine moturky... teoreticky vsetko co je ulozene pozdlzne..." sú skôr pre technicky a aj mechanicky lepšie vybavených si myslím. Ale mýliť sa samozrejme môžem.

To Josse:

Homologácia LPG - Mám taký dojem, že lacike má 1.6 karb. a tam to asi s homologáciou bude poťažšie. U 1.7i no problem ale 1.6 ee.
Myslím, že toto sa už aj na Lada fóre riešilo, ale ako už bolo napísané vyššie : Prerábka a s tým spojené problémy - dosť dielov je odlišných, je v konečnom dôsledku na zváženie minimálne čo sa výslednej ekonomickej stránky týka. Však nakoniec máš aj tu na fóre usera (termi4x4) s D nivou, tak kto iný ti lepšie poradí ako on. Já osobne bych to nechtel ani ako darované. Ono už život s nivou samotnou nie je prechádzka ružovou záhradou (povedzme voči Toyote aby to zas až tak dramaticky neznelo :-D :-D ), ale Niva a diesel k tomu navyše, no neviem .... skús napísať "hlbší" zámer prerábky na D a snáď to nabere logiku, lebo ak je to LEN kvoli PHM, tak to nemdopadne dobre.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 11.01.2010, 16:21
Profil ICQ
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Lacike píše:
aky diesel motor pasuje do nivi ??? Len peugeot 1.9?
Inak v sucasnej dobe sa da kupit td niva v Nemecku alebo Taliansku bezne za 3000 eur. Vacsinou r.v. 2001. Tak ak to chces prerabat, porozmyslaj nad tym, ci sa ti neoplati tu tvoju predat a kupit inu uz s origo motorom. Este na jeden problem som si predsa len spomenul, ak chces jazdit nejaky vacsi teren, je nutne vymenit vpredu obal diferaku hlinikovy za ten zelezny ci aky to je. V Ceskej Lipe to robia chalani z Niva clubu.


Pon, 11.01.2010, 16:22
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pato a ty mas alebo si jazdil na dieselovej Nive ked tak mudrujes o tom?


Pon, 11.01.2010, 16:26
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať ...
Ahoj pepe

"Mudrujem" a vyjadrujem sa k ekonomickej , nie technickej !!! (tomu rozumiem len okrajovo) náročnosti D (stačí mi úúplne sledovať s akými problemami sa "borí" (viď turbo napr.) termi4x4) Myslíš, že treba ešte niečo viac dodať?
Keď už si maliteľom D aj ty zrejme asi skôr sa vyjadríš k možnej prerábke a s tým spojenými súvislosťami ....

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 11.01.2010, 16:36
Profil ICQ
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak mozem zareagovaat, tak ja by som v tvojom pripade nedaval diesel do nivky,, jednak preto ako to dado pisal, a stalo by to vela prace, ale tym nechcem povedat ze sa to neda,,, da ale treba vela prace -spekulacie okolo toho,, dobra dielna vybava a trpezlivost, a najma presna praca . Ale ak chces aby tvoj nivacky motor mal dobry vykon, tak aj tomu sa da pomoct,,a cele spociva v tom ze sa preroby konstrukcia motora,tak ako to robia v madarsku nasi kolegovia, ak mas zaujem napis v pm a ostatne sa dozvies ..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 11.01.2010, 16:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 13:12
Príspevky: 1104
Bydlisko: Lipt.Hrádok /LM/ Dohňany /PU/ Brezno - práca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
moja a kamosova skusenost :

za prve ak nie si velky fanda škoda prerabať, strata času a penazí...

za druhe su tažke motory na ten predok, niva praska vpredu uz aj na benzinovom svojom motore...

pasuje audi 1,9 TD a golf 1,9 TD 1,6 D a samozrejme peugeot 1,9 D

my sme mali skusenost z 1,9 TD audi a poviem ti par poloosi tam odislo stacolo sa smiknut zo spojky... :twisted: :twisted: :twisted: , samozrejme boli tam velke kolesa z toyoty, a rezane blatniky bol to taky hibrid, ale nezmar...

rozhodne by som sa ja osobne uz do takejto prestavby nepustal lebo tie peniaze a cas za to kupis uz starsi patrol,pajero,alebo nieco iné...

_________________
Niva1,6 Niva1,7i Galloper2,5 TDi Patrol2,8-3,0 LR Disco1 300Tdi Honda CRV2,0 LR Disco1 200Tdi Nissan Terrano2W2,7tdi LR DiscoIITD5

autodolesa.sk
Land Rover Club Liptov
LandOFF service
Offroad Club Luky

offroadclubliptov@gmail.com
0908 384 826


Pon, 11.01.2010, 16:41
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pato ja som spokojny s mojou td Nivou a dokonca tam chcem domontovat samosvorne diferaky.Co mas ty nove?


Pon, 11.01.2010, 16:55
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 22:47
Príspevky: 287
Bydlisko: Martin, Sklene pri Handlovej
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To pato: nedavno som studoval jednych co robia lpg tusim z vychodu dakde aj komunikoval s nimi a dokazu, aspon myslim ze to maju dost vychytane co sa tyka navrhov na montaze LPG do nehomologovanych aut, ze nemaju problem ti zapis na hoc co.

To pepe: ano verim krutak odspodu perfektna vec, ale to sa da riesit redsej prevodmi co je u nivy zalezitost par €, a navyse cim viac Nm tak tym viac ti trpia polosi, sak sam uznaj ake mas kolesa, mat vacsie mas problem. To je u nivy zakon, cim viac vykonu a vacsie kola a hrubsi dezen=znicis polosi alebo hlinikovy obal, pripadne oboje. Neberem to vysostne ze diesel je zly, to nie ale nieje podla mna vhodny na dodatocnu prestavbu.

Ja osobne by som benzin z nivy nedal, najma po vymene prevodov a uprave motora :lol: :lol:

PS: pepe, stale nemam od teba kontakt na tie pevnostne polosi :cry: . Cakam do PM :-D .

_________________
www.4x4pneu.sk - offroad príslušenstvo, doplnky, úpravy a servis 4x4
Jeep Grand Cherokee ZJ 5,2 4" lift 34" MT
Jeep Grand Cherokee ZJ 4,0 5" lift 33" MT
ex. Chevy Niva 3" lift 30" MT


Pon, 11.01.2010, 18:01
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.09.2009, 20:11
Príspevky: 67
Bydlisko: dolna micina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Len by som doplnil pasuje to čo napísal Lubo a ešte z vlastnej skusenosti, prevodovku z nivky ľahko spojíš s fiat ritmo 1,7D. Je to totožny blok. Mali sme to montovať, no jednoduché spojiť, ale dosť pracná montáž do nivy. Tak z toho zišlo. Moja rada, ak chceš dieslovú nivku radšej origo máš to bez starosti a kopy času strávenom v garáži. To je len môj názor.

_________________
Kde končí asfalt, začíname my.


Pon, 11.01.2010, 23:28
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 07.01.2008, 18:27
Príspevky: 141
Bydlisko: Cana-KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dik. Ja len ze aky mate nazor na D-motor do Nivi. D Maju mensiu spotrebu p.h. . Mam 1.6 karbec. Nivu vyuzivam vecsinou ak idem na ryby.Som znou spokojny, dostanem sa vsade. Len keby menej papala. :)


Uto, 12.01.2010, 11:08
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: