Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 23.05.2024, 9:23
Dnes je štvrtok 23. mája 2024, meniny má Želmíra a zajtra Ela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 698 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 47  Ďalší
 Aku CB do auta na zaciatok ? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
[quote="Jano JP]... -jediný problém je, že na póly batérií sa nie vždy dobre pájkuje - nepomáha kolofónia či kalafónia či jak to ešte kto volá... a nie je dobre dlho to prehrievať, aby sa batéria nepoškodila...
...ale ide to, už som si robil...[/quote]

Presne treba dobra pajka a nieje na zahodenie pasta smd super sa s nou pracuje akurat je kur.. draha

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 11.12.2006, 11:50
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
[quote="rado ndNie som sim istý kde, v Přaze isto (Fulgur Batman?), ale myslím, že aj v BA je firma, čo ti poskladá z bežných článkov akumulátor aký chceš.


Počuvaj každy trochu zručný si ten pak urobí aj sam a nepotrebuje to davať robiť pokial nechce mať super vyberane članky ale to nerobia tu na sr určite a v čechách len niekde. Nie je to veda zmaknute za pol hodku aj z kavou a upratovaním :-D[/quote]
Iste, ja som vychádzal z toho, že nemá nič a ani nevie, kde sa k tomu dostať.


Pon, 11.12.2006, 12:04
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... off topic ale o spájkovaní...

Neprehliadnite, že podla legislatívy EU už cín na spájkovanie nesmie obshovať olovo. Nový ekologický bezolovnatý cín má vyšší bod tavenia a velmi zle sa s ním robí. Musí byť silnejšia letovačka a všetko treba viac prehrievať = celé je to na milú kedveš :x

Preto som vybrakoval zásoby v elektroobchode a mám doživotné zásoby neekologického zdraviu škodlivého olovnatého cínu :twisted:


Pon, 11.12.2006, 12:10
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... off topic ale o spájkovaní...

Neprehliadnite, že podla legislatívy EU už cín na spájkovanie nesmie obshovať olovo. Nový ekologický bezolovnatý cín má vyšší bod tavenia a velmi zle sa s ním robí. Musí byť silnejšia letovačka a všetko treba viac prehrievať = celé je to na milú kedveš :x

Preto som vybrakoval zásoby v elektroobchode a mám doživotné zásoby neekologického zdraviu škodlivého olovnatého cínu :twisted:


Hej debilne predpisy toto nam bol čert dlžen. vyššia teplota a niektoré batéria spolahlivo odpravíš do večných lovíšť. Skveléééé niečo je doma ale spravia sa zásoby.

Apropo ako s tými vyvažujúcimi pseudo olovkami na kola tiež sranda ked maš kolo obuchané a už nieje kam dať a pritom by stačilo apr kuskov olova.

Heh ešte treba rybárom toto natlačiť že nemožu používať olovené zavažie ale len špeci samozrejme to bude nemecké alebo podobne kua

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 11.12.2006, 12:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:06
Príspevky: 775
Bydlisko: slovensky grob
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pekne sa tu popisalo za cb . ale prosim konkretnu radu aku kupit -uplny amater .

_________________
discovery td5


Štv, 14.12.2006, 21:48
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:06
Príspevky: 775
Bydlisko: slovensky grob
Odpoveď s citáciou
Poslať cb
uz som kupil :D a aj namontoval . a dokonca to funguje :-D

_________________
discovery td5


Naposledy upravil patrik dňa Pon, 18.12.2006, 22:30, celkovo upravené 1



Pon, 18.12.2006, 18:44
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
onééé... nie je to priamo CB ... ale dal by som do pozornosti, že v Tescu majú akciu - pár (dve) PMR vysielačky za 890,- Sk :o . A v kolóne alebo na akciách sa nezriedka tlápe na PMR viac ako na CB, pretože PéeMeRko ma v každý v ruke, kdežto CB ručku má málokto čiže po vystúpení z auta nevysiela....


Pon, 18.12.2006, 22:22
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 20:07
Príspevky: 291
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja som presvedčil ženu aby sme PMR kúpili synovy za vysvedčenie a teras nám ich požičiava :-D

_________________
offffffffffffff


Pon, 18.12.2006, 23:22
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin4 je toto to PMR co si myslel? to za 899 skk?

http://www.zlacnene.sk/letak/543/strana/42/

ked nemam CB bude mi to zatial na komunikaciu niekde pri spolocnom jazdeni stacit?

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Pon, 18.12.2006, 23:29
Profil ICQ WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
Martin4 je toto to PMR co si myslel? to za 899 skk?

http://www.zlacnene.sk/letak/543/strana/42/

ked nemam CB bude mi to zatial na komunikaciu niekde pri spolocnom jazdeni stacit?


jo jo jo ... to je presne vono... to uprostred dole.

Na jazdenie v kolóne to stačí a v teréne na pobehovanie a zmätkovanie je to ideálne.

CB to úplne nenahradí... skôr vhodne doplní.... ale pre začiatok je to technicky vyhovujúce. Ono zase... chvílami je PMR ovela šikovnejšia ako CB (napr ak sa vyskakuje z auta, niekto ide pešo dopredu na prieskum a pod).

Je dobrým zvykom že sa v kolóne stretnú autá ktoré majú CB, iné majú PMR a niektoré majú oboje. No a potom sú tý, čo nemajú jeden systém ohováraný v neprítomnosti ostanými. Kto nemá PMR je ohovorený na CB a opačne :lol:


Pon, 18.12.2006, 23:36
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 11:22
Príspevky: 92
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak presne taku PMR som kupil vcera :-D , ale uz su pouzivane...mal ich jeden kamos a vizna sa v tomto odbore tak ich upravil vymenil na jednej antenu a namomtoval tam konektor na BNC(bencak) tak som zvedavy co to dokaze este som ich ani nestihol poskusat, no vraj maju vatsi dosah

_________________
Toyota LandCruiser 80, Mitsubishi Pajero 3,5
Skype - chalupar6


Uto, 19.12.2006, 9:35
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
inaaac je to nepovolena uprava -ta montaz externej anteny na PMR, ale ucel svati prostriedky :lol:

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Uto, 19.12.2006, 10:53
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 11:22
Príspevky: 92
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no neviem tych nepovolenych veci mam viac, ci na aute ci na pmr, co je nepovolene je lepsie. A ktovie preco to neni povolene??? ved su drahsie pmr ktore maju vatsie dosahy a tie su povolene lebo stoja 5000. Ale kedze nemam na takuto hracku tak nenariesim nic ine. Na moje obcasne pouzitie :-D

_________________
Toyota LandCruiser 80, Mitsubishi Pajero 3,5
Skype - chalupar6


Uto, 19.12.2006, 13:02
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...jasné že s anténou mimo karosériu auta to pôjde veselšie... ale presne tak, je to porušenie všeobecných povolovacích podmienok a teoreticky celkom solídny prúser. Otázne je, či to niekto (telekomunikačný úrad SR) bude skúmať a prenasledovať.

Tie výkonnejšie (a drahšie) vysielačky majú skôr iný problém ako cenu... na ich používanie treba mať licenciu a pridelený volací znak.

V aute vozím 50 W a v ruke nosím 10W vysielačku pre VHF/UHF pásmo.


Uto, 19.12.2006, 13:34
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja by som Martinovi veril,ale to by ste museli tú jeho ÚSTREDŇU čo má v aute vidieť navlastné oči :shock: Verte mi viem očom hovorím-to ten FOTOSHOP :twisted:


Uto, 19.12.2006, 13:42
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 698 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 47  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: