Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 05.06.2024, 5:21
Dnes je streda 5. júna 2024, meniny má Laura a zajtra Norbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 698 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 47  Ďalší
 Aku CB do auta na zaciatok ? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No Martin,PMR ky sú už doma :twisted:


Str, 20.12.2006, 9:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chlapi dnes som namontoval CB do auta,ale ak možem poprosit ,skuste mi pomoct,čo kde ma byt prepnute a ako najdem trebars tych kamionistov na ,,10,, ako ste pisali. Dakujem za každu radu v tomto smere som uplny laik,ja som strojar ale nie elektrikar :oops: :smt102
inač čo sa tyka zapojenia od anteny až po koniec všetko mam OK montoval mi to elektrikar.Mam take niečo
Obrázok

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 27.12.2006, 18:51
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
Chlapi dnes som namontoval CB do auta,ale ak možem poprosit ,skuste mi pomoct,čo kde ma byt prepnute a ako najdem trebars tych kamionistov na ,,10,, ako ste pisali. Dakujem za každu radu v tomto smere som uplny laik,ja som strojar ale nie elektrikar :oops: :smt102
inač čo sa tyka zapojenia od anteny až po koniec všetko mam OK montoval mi to elektrikar.Mam take niečo
Obrázok


Zase nepocitaj ze kamionistov budes chytat vsade ... na normal ceste ich napriklad nechytam , ale ked vybehnem na dialnicu , tak mam postarane o zabavu :-D ale zalezi to aj od dosahu signalu ... a taktiez nemusia vzdy kecat ...
Aj na inych kanaloch chytis hocikoho ... niekedy ked das SCANOVAT kanaly , tak ti slaby signal nezachyti , ked to uz prezeras rucne , tak sa moze stat , ze uz nieco zacujes :-D


Str, 27.12.2006, 18:56
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader diky za info ja viem,že nemusi nikto vysielat ,ale teraz napr. chcem dat SCAN ,ale neviem či sa to na tomto da zvolit?Ja proste neviem ,čo dat napr. či AM alebo FM?Všetky prispevky v tejo sekcii som už čital min, 10krat a je tam spominane aj nejake ladenie anteny /Martin4/ to mi nie je jasne ako na to laicky pridem ,že to mam naladene. Musi prist nejaky profik ,aby to merakom nejak spojazdnil? Hej a antenu mam TURBO 2000.Prepačte ,že sa tolko pytam ,ale ked pani mi k tej vysielačke nedali slovensky manual ,tak prepačte. :oops:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 27.12.2006, 19:08
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
Xader diky za info ja viem,že nemusi nikto vysielat ,ale teraz napr. chcem dat SCAN ,ale neviem či sa to na tomto da zvolit?Ja proste neviem ,čo dat napr. či AM alebo FM?Všetky prispevky v tejo sekcii som už čital min, 10krat a je tam spominane aj nejake ladenie anteny /Martin4/ to mi nie je jasne ako na to laicky pridem ,že to mam naladene. Musi prist nejaky profik ,aby to merakom nejak spojazdnil? Hej a antenu mam TURBO 2000.Prepačte ,že sa tolko pytam ,ale ked pani mi k tej vysielačke nedali slovensky manual ,tak prepačte. :oops:


Martin, daj FM ... AM je nekvalitne ... takze vzdy maj FM ... a teraz ked ti vysielacka "susti" tak pretocis to jedno koliesko a prestane ... a potom kliknes na tlacitko SC - scann - ak ho mas ovsem a bude scanovat :-)


Str, 27.12.2006, 19:13
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader srdečna vdaka :smt147 :smt147 presne tak s tym kolieskom som to skušal,ale ked ja tam nikde nevidim žeby to malo SCAN tak tu asi bude problem ,ale budem skušat dalej.

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 27.12.2006, 19:19
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
Xader diky za info ja viem,že nemusi nikto vysielat ,ale teraz napr. chcem dat SCAN ,ale neviem či sa to na tomto da zvolit?Ja proste neviem ,čo dat napr. či AM alebo FM?Všetky prispevky v tejo sekcii som už čital min, 10krat a je tam spominane aj nejake ladenie anteny /Martin4/ to mi nie je jasne ako na to laicky pridem ,že to mam naladene. Musi prist nejaky profik ,aby to merakom nejak spojazdnil? Hej a antenu mam TURBO 2000.Prepačte ,že sa tolko pytam ,ale ked pani mi k tej vysielačke nedali slovensky manual ,tak prepačte. :oops:


Laicky na to neprídeš. Treba na to merák a podľa neho tými malími imbusmi nastaviť anténu. V krajnom prípade po 0,5 mm skracovť anténu. Ale odporúčem, dať si to spraviť niekomu, kto s tým má skúsenosti ( a samozrejme aj ten merák) A naladiť si ju daj, lebo po namontovaní to síce funguje ale po naladení je to oveľa lepšie.

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Str, 27.12.2006, 19:19
Profil WWW
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aha ... uz ju vidim. Scan nemas ... takze jedine rucne preklikavat ... ked budes s kamosmi kecat napriklad na kanaly 16 tak potom si daj to SQUALCH aby ti to nesustalo a nic ta nebude rusit ... len kecanie kamosov :-D heh.
Inak ako som pisal , ja to rucne niekedy preklikam a chytim sem-tam niekoho a potom mozes pocuvat co sa deje ... :-)


Str, 27.12.2006, 19:24
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
Aha ... uz ju vidim. Scan nemas ... takze jedine rucne preklikavat ... ked budes s kamosmi kecat napriklad na kanaly 16 tak potom si daj to SQUALCH aby ti to nesustalo a nic ta nebude rusit ... len kecanie kamosov :-D heh.
Inak ako som pisal , ja to rucne niekedy preklikam a chytim sem-tam niekoho a potom mozes pocuvat co sa deje ... :-)


Xader a Michi diky už som mudrejši ,ešte keby som vedel na čo je ten prepinač
9 CH 19 :oops: :oops: ?

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 27.12.2006, 19:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
9 JE NUDZOVY A NIEKDE AJ 19 NA 9 NEVYSIELAJ!!!!!

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Str, 27.12.2006, 19:34
Profil ICQ
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 10:35
Príspevky: 129
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takže:
SQUELCH je v podstate citlivosť
Idealne je nastavenie tesne vedla toho šumenia ,kedy sa snažiš nastavit čo najväčšiu citlivosť bez rušivého šumu.
FM je frekvenčná modulácia u nás sa použiva najčastejšie, prenos je kvalitnejší ako AM (amplitúdová modulácia)
AM amplitudová modulácia da sa ňou dosiahnuť väčšia vzdialenost ale horšou kvalitou signál býva často zarušený.
ON/OFF volume ti je jasné...
CHANNELom prepinaš kanály pri FM ich maš 40 , každý kanál ma svoju frekvenciu. pokial chceš s niekým nadviazať spojenie musíte mať obaja ten isty kanal.
Ten prepinač 9 CH 19 je len niečo ako rýchla volba
9pripadne 19 je to preto lebo vo svete je to nudzový kanal , Mal by sa používať len pre núdzové volania typu človek v núdzi.
Lepšie stanice maju funkciu ktorou akonáhle niekto na 9 kanaly zavysiela samé sa prepnu na príjem 9 kanála..

Som sa ale rozpisal, to snaď ani niesom ja


Str, 27.12.2006, 19:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dakujem dakujem Vam ! Wojto diky za vysvetlenie idem skušat či nechytim niečo. Možno ,,Majku z Gurunu ,, uvidim :lol: :lol:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 27.12.2006, 19:56
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 10:35
Príspevky: 129
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ešte taky drobný detail:
Každú antenu treba naladit k danej stanici. Buď ta antena ma nejaký ladiaci prvok alebo sa to robi tak že sa skracuje koaxialny kábel. Nevhodným nastavením môže dôjsť k poškodeniu koncového stupňa stanice. Na nastavenie sa použiva PSW meter.


Str, 27.12.2006, 20:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Squelch - je sumova brana - sluzi na nastavenie citlivosti sumoveho filtra resp brany

RF (popripade RF Gain) - je citlivost prijimaca

Ono sa to pre uzivatela sprava rovnako, ale ked si pri kecani nastavim SQ aby mi stanicka nesumela, lebo kecam z niekym kto je kusok odomna a citlivost prijimaca necham na maximum tak podla spravania S-metra (ukazovatel sily signalu na prijme) viem zistit ci podomnou niekto slabsi nahodou nevysiela.
Tot fsecko. :oops:

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Str, 27.12.2006, 21:30
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takže chlapi všetko je OK už som sa porozpraval na,, 10,, s ,,Truckermi,, Tak dufam,že už to pojde. :smt139 :smt129 :smt038

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 27.12.2006, 23:31
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 698 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 47  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: