Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 12:39
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 698 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 47  Ďalší
 Aku CB do auta na zaciatok ? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jeepinka len to namontuj,budem mat s kym pokecat v Nitre.V stredu som isiel do Topolcian a v Risnovciach som bral na CB chlapika co prechadzal most nad Vahom v Hlohovci.Cca 9 km.Bol som prekvapkany :shock:

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 17.11.2006, 11:34
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no a? Ja som sa na CB bavil zo Zobora do Vyškova. Na PMR zo Zobora (ale nie s kóty ale spomedzi domov) do Šale a na HAM frekvenciách direkt prízemnou vlnou Nitra (mesto) Horná Králová (loď na jazere) jak gula, report 9/5. Prevádzače sa nerátajú, ale pokec z kopaníc pri Myjave (z auta) do Nitry via Javorina bol tiež pekný.

Milan, keď pôjdeš cez Rišnovce, volaj na CB 1 "Falko Rišnovce"..... už je hádam aj dôchodca.... mal by počúvat na pásme :lol:


Pia, 17.11.2006, 12:12
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na tej lodi som kedysi driemal ale o vysielacke sa im ani nesnivalo.Malo to aj vyhodu,nikto z velkomoznych neotravoval.A na bager to bolo 1 km.A da sa tak dovolat aj z ALLAMAT 296 ky?V Risnovciach byvam a skusim sa ozvat na 1.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 17.11.2006, 12:35
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
CB pásmo je práve v potratovej medzere medzi KV a VKV, takže má dosť mizerné vlastnosti. Preto ho aj dali zadara na hranie pospolitému ľudu. Ale z auta na velkú anténu to aj z mizernej pozície musí ísť aspoň 4 až 5 km. Z dobrej pozície trebárs aj desiatky km. Kedysi bol na Zobore opakovač a z neho išlo CB v pohode až do čiech.

Inak.... offrouďáci sú náročný.... začína sa mocne presadzovať aj iné pásmo - PMR. To sú tie maličké vysielačky ktoré chodia v 70 cm pásme.

CB je dobré na pokec z auta do auta na dlhšiu vzdialenosť za náročných okolností. Ale na pobehovanie po okolí v kolóne sa ručná CB moc nehodí. Je velká a drahá. Na také účely sa práve osvedčujú maličké PMR ktoré sa dajú zohnať aj po 1000 Sk,- Potom to vyzerá tak, že v každom aute je CB, ale každý člen posádky má na krku zavesenú aj PMR. Hovorí sa do toho, čo je práve poruke. Niečo poviem do CB a kludne dostanem odpoveď cez PMR. Vždy sa v kolóne nájde niekto, kto jeden systém nemá počúva iba na jednom. Vtedy ho ostatný na tom ktorý nemá výdatne ohovárajú :lol:

edit : idem aj tu robiť propagandu... ludia, spravte si ešte niekto radioamatérsku licenciu.... HAM radio je výrazne iná sranda ako CB. Aj pri spojení na direkt a hlavne cez prevádzače. A aj pri najnižšej kvalifikácii (trieda "D") je povolený výkon 50W pri frekvenciách okolo 145 a 433 MHz. A to je iné kafe ako 4W pri 27 MHz.


Pia, 17.11.2006, 12:48
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Prave na PMR sme nabehli v robote.Uz som lovil rucku z Dunaja o 2.00.Nastastie to bolo v lete.A nenasiel som zo 6 bateriek len jednu.Rozobrali sme ju,dva tyzdne susily a hrkotala dalej.Stalo to 12 000 sk.Ma dosah 5 km,pouzivame ich vynimocne.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 17.11.2006, 14:01
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kolkooooooooooooo :shock:

Super drahé PMR Motorola sú za vyše 2000Sk/ks

Normálna cena je okolo 1000Sk/ks

A občas sa dá napr. v Metre (extra pred vianocami a tak) nájsť akcia kde sú za 1000Sk/dva kusy....

Na vode musí ísť PMR jedna radosť...


Pia, 17.11.2006, 14:11
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tie vysielacky su IKOM a su podobne ako v AWASE na RDST HAM-RUCNE,IKOM IC-E7.Akurat v nasich je 6 akumulatorovych bateriek.Potrebujes na ne licenciu a parovali sa s lodnymi SPERY na kormidelni.Urcite kanaly sa odpocuvaju a nahravaju,nemoze sa tam kecat hocico,ked tak na volnom kanaly.PMR kupujeme po 1000 sk.Ked sa to obucha,otrieska zahodime a kupime nove.Ten dosah na vode uplne staci.Ked dalej berem IKOM.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 17.11.2006, 14:38
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jasnééé... Icom je veledrahá superprofi značka. A tie vaše chodia na námorných pásmach na ktorých sa smie fungovať len na vode.


Pia, 17.11.2006, 17:57
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PMR su dobre,len tie baterie ma niekedy seru.Ked to najviac potrebujes tak zdochne.Inak su stale na nabijackach.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 17.11.2006, 19:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
RADOFFROAD píše:
tieto mam v predaji ja

Obrázok

3800 s DPH

tiez maju vsetky pasma (teda aj polske)


Vratim sa opat k teme ,,vysielacky,, Rado ak by som si objednal u teba tuto vysielacku urcite potrebujem antenu,takze teraz otazka aka je najvhodnejsia resp. co by stala? popripade ak mozte niekto doplnit co vlastne vsetko potrebujem?Prepacte ,ale co sa tyka elektriky a vysielaciek som uplny laik,akurat som prisiel s nimi do styku na vojne v Martine ked som bol u ,,pipakov-spojarov,, mali sme tam radiovoz ZIL s tusim S40 tak nejak sa to volalo.Takze zatial pekne dakujem.

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Ned, 10.12.2006, 23:34
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kamos pise
---
Čau,
chcem Ťa poprosiť o pomoc pri hľadaní batérií do vysielačky BINATONE
ADVENTURER 100. Je to klasická VKV vysielačka na tri tužkové batérie, ale tie sú zalepené spolu do jednej zelenej fólie tak, že vyčnieva len jeden plus pól a jeden mínus pól. Po rozlepení to nejde nijako nabiť a klasické tužkové batérie vo vysielačke sa dobiť nedajú. Mám len nabíjačku na 2 a 4 baterky. Tri nabiť neviem. Skús niečo nájsť.
---
Ma niekto ideu, kde sa k tomu dopracovat ?
Dakujem.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 11.12.2006, 11:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No moc nevymyslíš jedine kupiť novu bateriu alebo si urobiť nejaké puzdro a tam sukať len tuškové članky ked to ide na 3. Hold nemodelari to maju ťažke ja nabijem aj 30 člankov a prúdom akým si zvolím.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 11.12.2006, 11:19
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Kamos pise
---
Čau,
chcem Ťa poprosiť o pomoc pri hľadaní batérií do vysielačky BINATONE
ADVENTURER 100. Je to klasická VKV vysielačka na tri tužkové batérie, ale tie sú zalepené spolu do jednej zelenej fólie tak, že vyčnieva len jeden plus pól a jeden mínus pól. Po rozlepení to nejde nijako nabiť a klasické tužkové batérie vo vysielačke sa dobiť nedajú. Mám len nabíjačku na 2 a 4 baterky. Tri nabiť neviem. Skús niečo nájsť.
---
Ma niekto ideu, kde sa k tomu dopracovat ?
Dakujem.

Prečo to rozliepal, už bola na odpis? Binatony som mal, tie sa nabíjali vo vysielačke.
Nie som sim istý kde, v Přaze isto (Fulgur Batman?), ale myslím, že aj v BA je firma, čo ti poskladá z bežných článkov akumulátor aký chceš.


Pon, 11.12.2006, 11:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
[quote="rado ndNie som sim istý kde, v Přaze isto (Fulgur Batman?), ale myslím, že aj v BA je firma, čo ti poskladá z bežných článkov akumulátor aký chceš.[/quote]

Počuvaj každy trochu zručný si ten pak urobí aj sam a nepotrebuje to davať robiť pokial nechce mať super vyberane članky ale to nerobia tu na sr určite a v čechách len niekde. Nie je to veda zmaknute za pol hodku aj z kavou a upratovaním :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 11.12.2006, 11:23
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
Počuvaj každy trochu zručný si ten pak urobí aj sam a nepotrebuje to davať robiť pokial nechce mať super vyberane članky ale to nerobia tu na sr určite a v čechách len niekde. Nie je to veda zmaknute za pol hodku aj z kavou a upratovaním :-D


...presne ako hovoríš - ono len jednotlivé póly sú pospájkované a takisto prispájkované dráty s príslušným konektorom, články dokopy zlepené autoizolačkou a je to... -jediný problém je, že na póly batérií sa nie vždy dobre pájkuje - nepomáha kolofónia či kalafónia či jak to ešte kto volá... a nie je dobre dlho to prehrievať, aby sa batéria nepoškodila...
...ale ide to, už som si robil...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 11.12.2006, 11:45
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 698 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 47  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: