Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 23.04.2024, 21:19
Dnes je utorok 23. apríla 2024, meniny má Vojtech a zajtra Juraj




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 73 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 CB antena 
Autor Správa
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Blika poznáááááme ... :P

Zlomený kábel od mikrofónu je bežná vec... najmä tvrdé káble sú k tomu náchylné. Onehdá na Danitke som skracoval drát ob týždeň :x . Nakoniec mi AWAS draho predal veľmi dobrý nejaký značkový točený drát a bol pokoj.

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 17.02.2008, 20:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak tak aj v tomto pripade vyhrava silikon :lol:

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Ned, 17.02.2008, 23:32
Profil ICQ
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 12.12.2007, 23:16
Príspevky: 408
Bydlisko: Rybnik LV
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj pani tak pomali aj ja budem cb prijmatel no zistujem aku, po vašich skusenostiach by aka antena vyhrala tie magnetky sa mi nepozdavaju je aj v tom najlacnejšom sete, nejaku turbo? A kde ju inštalovat na seriove xj dakujem

_________________
LR Discovery 300tdi


Ned, 04.01.2009, 17:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
niekde sa to rozoberalo ale nenasiel som kde. ideal je v strede strechy.

ale nezufaj. ak nemas take moznosti (zahradka, str. nosic...) tak mozes dat antenu prakticky hocikde, samozrejme tym bude ovplyvneny vykon (dosah) ale nic nemoze byt dokonale. Je tu mnoho aut co ma antenu na prednom alebo na zadnom narazniku, niekto ma aj na zahradke ak sa nepletiem.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pon, 05.01.2009, 10:58
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7907
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Juro píše:
Ahoj pani tak pomali aj ja budem cb prijmatel no zistujem aku, po vašich skusenostiach by aka antena vyhrala tie magnetky sa mi nepozdavaju je aj v tom najlacnejšom sete, nejaku turbo? A kde ju inštalovat na seriove xj dakujem



ja mam turbo sirius a mal som ju na rampe,, ale nebolo to ono, az na radu Peter TN som antenu premiestnil na stred strechy a odvtedy mam to super a zmyzli zbytocne sumy a chrapstanie, ma ovela cistejsi prijem, ako aj vysielanie a dosah a je dost citlive, len musis mat poriadne ocisteny kov, teda dosadaciu plochu od spodu strechy, aby malo dokonale spojenie-kontakt, bo inac mozes odpalit koncak,,v strede strechy ma rovnomerne rozlozenie ako to mi dako takto bolo vysvetlene Petom..zaco mu velka vdaka... :smt023 :smt006

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 05.01.2009, 11:07
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 10:38
Príspevky: 191
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
o umiestneni anteny na vozidle je zrozumitelne popisane tu:

http://www.ocbr.sk/technika/autoant.htm

_________________
Milan.

LR DI


Pon, 05.01.2009, 12:17
Profil WWW
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 12.12.2007, 23:16
Príspevky: 408
Bydlisko: Rybnik LV
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dakujem

_________________
LR Discovery 300tdi


Str, 07.01.2009, 22:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
ja mam turbo sirius a mal som ju na rampe,, ale nebolo to ono, az na radu Peter TN som antenu premiestnil na stred strechy a odvtedy mam to super a zmyzli zbytocne sumy a chrapstanie, ma ovela cistejsi prijem, ako aj vysielanie a dosah a je dost citlive, len musis mat poriadne ocisteny kov, teda dosadaciu plochu od spodu strechy, aby malo dokonale spojenie-kontakt, bo inac mozes odpalit koncak,,v strede strechy ma rovnomerne rozlozenie ako to mi dako takto bolo vysvetlene Petom..zaco mu velka vdaka... :smt023 :smt006


Hi All, sorry , ale musím pár viet k tomuto ....

".... som antenu premiestnil na stred strechy a odvtedy mam to super a zmyzli zbytocne sumy a chrapstanie "

... Hmm, nie som vzhľadom k doterajším skúsenostiam pri montážach (nebolo ich 10, ani 50) až tak úplne presvedčený o tom, že posunutie antény v rozsahu +/- 80 cm na streche až takto radikále! vyrieši problém "rušenia". Peter TN ti samozrejme (ako osoba skúsená v tejto oblasti) správne poradil, ale premiestnenie/umiestnenie antény má skôr vplyv na vyžarovací diagram (viď. obrázky vyššie) ako na rušenie - pokiaľ sa samozrejme v bezprostrednom dosahu pôvodného umiestnenia nenachádza zdroj takéhoto rušenia. Je mi jasné, že pre väčšinu z vás (jednoduchých userov CB) bez "hlbšieho" záujmu sú podstatné 2 stavy :
1. Počujem, ide to pekne a tým je pre mňa všetko vyriešené -aj keď je anténa mnohokrát neladená a "koncák" stanice trpí ...
2. Nepočujem/nerozumiem dobre, niečo tam šuští/praská.

Ako tak sem-tam sledujem, mnohokrát si "zamieňate" umiestnenie antény s naladením ...

"... aby malo dokonale spojenie-kontakt, bo inac mozes odpalit koncak"

Anténu (najoptimálnejšie) umiestňujeme (ak to okolnosti dovoľujú) do stredu strechy kvôli vyžarovaciemu diagramu (po "vašom" - dosah) , ALE ladíme ju kvoli najideálnejšiemu vyžiareniu enegie z antény / "koncáka", ktorý tým zároveň aj chránime, pretože ideálne naladená anténa "nevracia" energiu späť a tým sa "koncák" neprehrieva.

To však nerieši problém mnohých z vás, čo máte (pôvodne zaobstarané kvoli "dosahu") cca 1,5m biče , síce naladené (niekedy dobre, niekedy v rámci možností - či už mechanickej konštrukcie antény, alebo schopností usera čo to ladí) , ALE nakoniec to "šibnete" na nárazník , zadné dvere, koleso a pod.

Je mi jasné, že si teraz poviete : "čo to tu pandrlák zas rieši ?"

ALE skôr než učiníte (aj nákupom nového CB príslušenstva) zmeny k "lepšiemu" alebo začnete pripisovať pozitívne konštrukčné riešenia náhodám alebo predchádzajúcim inštalačným nedostatkom, zamyslite sa nad tým, prečo : Niekoho kto má cca 60cm CB "pahýl" počuť a rozumieť mnohokrát nepomerne lepšie ako iného s "luxusnejším" modelom stanice a antény.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Štv, 08.01.2009, 11:52
Profil ICQ
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 12.12.2007, 23:16
Príspevky: 408
Bydlisko: Rybnik LV
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Čiže pre mna laika na dieslove xj podla doterajšich vašich skuseností by ste mi aku cb a hlavne antenu doporučili dakujem všetkym

_________________
LR Discovery 300tdi


Štv, 08.01.2009, 22:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.06.2008, 11:01
Príspevky: 716
Bydlisko: New Castle SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Duri v CB sa "vyznam" a najlepsi je Allmat spolu s antenou, nosim ho v kufri offu uz pol roka a nema chybu :lol: .No ked ho raz namontujem tak ti dam znova vediet cau :smt139

_________________
LR Diskovery II tD5, Fishing & Hunting

+421905264896, nkdisco@gmail.com


Štv, 08.01.2009, 22:18
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 12.12.2007, 23:16
Príspevky: 408
Bydlisko: Rybnik LV
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ty si expert čakam na tvoju montáž pozdravujem

_________________
LR Discovery 300tdi


Štv, 08.01.2009, 22:21
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bol som býval veľkým zastáncom antény v strede strechy a odporcom "austrálskej" montáže vpredu na ochranný rám.

Ničmenej ma okolnosti dotlačili k montáži antény dopredu na rám ... a ono to funguje. Na anténu vidím, odrazenie je akútne nehrozí a vysielačkovať sa s tým dá.

Ak anténu na strechu, tak alebo samosklápaciu (Sirio Turbo), alebo musí byť anténa na samosklápacom držiaku (také sa nechá vcelku jednoducho vyrobiť z dvoch kúskov ohnutého plechu) Je márne dúfať, že anténa vydrží (nevydrží), alebo že budeš pred vjazdom do terénu anténu sklápať (nebudeš a okrem toho zo sklopenou anténou je nezdravé vysielať)

Anténa, resp to, na čom sedí musí byť fakt dobre uzemnená. Práve biedne uzemnenie prudukuje mnoho škrkania a chrapotov na príjme.

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 08.01.2009, 22:26
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Juro píše:
Čiže pre mna laika na dieslove xj podla doterajšich vašich skuseností by ste mi aku cb a hlavne antenu doporučili dakujem všetkym


Juro,určite si už preluskal cele toto vlakno,čo sa tyka CBčiek,ale myslim ,že nedostaneš dajaku jednoznačnu odpoved ,že " čo je najlepšie" :wink: ako to raz Martin4 mudro poznamenal,CBčky maju rovnake vlastnosti ,len rozdielna je ta "bižuteria" pri nich.čiže bud maš podsvieteny display,potlačenie šumu a podobne. Podla mna Ti uplne stači najjednoduchšia Allamatka alebo niečo podobne ,čo maju chalani v ponuke,či už Fajer,Rado alebo CBone a čo sa tyka anteny tak asi vačšina použiva TurboSirio 2000 :wink: ja som ju mal na XJčku vpredu na rame ,vyladenu a bežala skvele.Ano samozrejme idealne je dat na strechu , to bez debaty ,ale na bežne offroad pojazdenie ,či zrazy Ti netreba robit zladenie za hory za doly.Teraz mam na Grandovi na streche magnetku a tiež spokojnost,ja počujem druhych a oni počuju mna .Takže je na Tebe kolko si ochotny Euračov vložit do tej vymoženosti,ale ver,že budeš rad ,že maš taku pomocku v aute.Ešte ked Ti možem poradit,tak by som bral CBčku s podsvietenym displayom,predsa v tme aspon vidiš že čo maš nastavene.No tu maš ešte link na umiestnenie anteny ,tak ak budu dlhe zimne večery bez plynu tak maš čo čitat :-D

http://www.4x4nazory.cz/wp/?p=37

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 08.01.2009, 22:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zaujmala by ma jedna vec co by sa stalo keby namontujem antenu na naraznik-plastovy a prut by sa dotykal kasne-plech alebo inac namontujem na plech a prut sa dotyka plechu?? :roll:

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Pia, 16.01.2009, 18:43
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 25.09.2008, 18:12
Príspevky: 95
Bydlisko: Komarno
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Disko najlepsia vysielacka cb je podla mna a odbornikov PREZIDENT, ale vela kostuje, mam ju v camione je to spica, ale treba dobre nastavit ANTENU uz to bolo vela krat vysvetlovane


Pia, 16.01.2009, 19:15
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 73 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: