Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:25
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 na co je v offe CB vysielacka 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 30.11.2007, 22:19
Príspevky: 490
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A ked sa naladíš ešte lepšie možeš počúvat pánov v zelenom s bielimi čiapkamy :smt123

_________________
Off road Nové Zámky LOSOS http://www.4x4nz.sk/
Mitshubishi L200 zvíšená , navyják,cb,gurtna,šnorchel a iné maličkosti aké majú mat naši miláčkovia.


Uto, 22.04.2008, 20:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nedokazes. ani odtahovky, ani zachranarske zlozkly. vsetci maju vlastne platene frekvencie

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Uto, 22.04.2008, 20:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
LOSOS píše:
A ked sa naladíš ešte lepšie možeš počúvat pánov v zelenom s bielimi čiapkamy :smt123
to ti kto povedal ? to by si musel byt iny macher maju kodovane kanale :wink:

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Uto, 22.04.2008, 20:46
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.04.2008, 12:32
Príspevky: 168
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to normalne padam do uzasu.. to pri tych predbiehaniach v zatackach by ma nenapadlo az ted mi to trklo ze to moze byt riadna pecka..hehehe noo ja CB musim maat..
tak vravite vzdy sa neda byt na kanaly cisto ze len offaci?tento rok sa vam okolie moesalo.. a
a s tymi kanalmy? je ich 40 co som zatial nastudoval..a je problem si vytipovaj nejaky kde by sme boli napriklad sami? kazdy je vzdy obsadeny niekim?


Uto, 22.04.2008, 20:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vsetci kamionaci a bezny uzivatelia cb na normalnych (asfaltovych) cestach su obvykle na 10tom kanale ale ked sa navzajhom zakecaju alebo nieco rozoberaju co je casto :D tak sa presunu na iny kanal aby nemuseli rusit ostatnych. drviva vacsina kanalov je volna.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Uto, 22.04.2008, 21:11
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.04.2008, 12:32
Príspevky: 168
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
milos, a kazdy kanal je taky isty?myslim kvalitou? je uplne jedno ci som na 1 alebo piatom?? alebo 10tom?.. inak vyhrabal som take dve male vysielky do ruky ale ma to iba 8 kanalou. to sa asi akurat z izby do izby vsak :-D


Uto, 22.04.2008, 21:17
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kanálov je už 80.

Žiaden nie je obsadený nikým. Dľa generálneho povolenia VPR-02/2005 ods. 6 sa niektoré kanály používajú takto :

(citát)
Kanál č. 9 je vyhradený na prenos informácií so zvláštnou dôležitosťou (tiesňové volania, oznámenia trestných činov a pod.). Na prenos digitálnych údajov (druh vysielania F2D, F3D) sú určené kanály č. 24, 25, 76 a 77. Na prevádzku opakovačov sú určené kanály č. 3, 15 a 33. Kanál č. 1 sa odporúča využívať ako zvolávací kanál.
(koniec citátu)

Ešte býva zvykom že kamiónisti idú na kanále 10 (podchvíľou 12) a pokúšame sa zaviesť, že offroudy na kanále 16.

Sem tam sa nájde pritrúbly taxikár alebo vartáš ktorý tvrdí že majú ten či onen kanál majú vyhradený, ale to kecá. V CB pásme sa nedá vyhradiť ani kúpiť nič. Spratenie sa na pásmo je vecou slušnosti a dohody.

Dtto platí aj pre PMR.

Na Tisovci bol jediný problém a to, že usporiadatelia nepochopili rozdiel medzi CB a PMR a hlásali že na CH1 je Rescue a CH7 je usporiadateľský. Ale nepovedali že na PMR. Potom z toho boli zmätky a práve na usporiadateľskom kanále som kohosi počul ako dáva školenie niekomu inému ako preklikať na iný kanál :evil:

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 22.04.2008, 21:32
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jasne ze kvalita sa ti nemeni. to s tym nema nic.

To: Mrtin 4: CBckar Michal brno (chlapik z brna co ma domacu stanicu pusta opakovacku a tvrdi ze je vyhradena pre kanal 18 ak si dobre pamatam

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Uto, 22.04.2008, 21:57
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neviem ako české gen. povolenie, ale slovenské je citované vyššie. Pred poslednou úpravou povolenia boli opakovače nepriamo zakázané (nelicenciovaná stanica musela mať živú obsluhu - čím boli vlastne zakázané autonómne fungujúce zariadenia. našťastie na to úrad viac-menej káľal a napr. papagáj na Zobore fungoval niekoľko rokov)

Dnes už sú opakovače vzaté na milosť.... ale už nikoho nezaujímajú :( :?

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 22.04.2008, 23:01
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.04.2008, 12:32
Príspevky: 168
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak teraz ked si zaobstaram CB,tak ma nik nebude nahanat ze pouzivam ten a onen kanal.. s tych 80siatich mozem pouzivat ktorykolvel ak som tomu dobre pochopil.
zachranne jednotky a sluzby maju vlastne frekvencie takze im sa do kanalu pliest nebudem

a vlastne,ma tak napadlo, ak sa chysta nejaka akcia na off alebo nieco podobne,statne orkany si mozu tak isto prepnut nasu alebo najst nasu frekvenciu a vediet o nasom vylete..
ci to nieje tak?


Str, 23.04.2008, 6:47
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
kewin357 píše:
nazdar Paťo Zvolen

noo vidis to :-D te zrazy su mi ako keby tabu ,heh no skoda,myslim ze by som sa niecomu priucil a v kufri cestou domou by uz lezala CBčka..no neva
vsak uz som sa celkom aklimatizoval na tomto webe,tak dufam ze budem akcie stihat v termine a nie len vzdy po vas vidiet otlacok pmeumatiky v bahne :-)
inak ta cena do 3000,-je super


Ahoj kewin357,

Ano, cena bola skutočne bezkonkurenčná a jedinečná. Ono zas aby si nebol (nemilo) prekvakpaný keď budeš mať záujem zakúpiť si novú zostavu mimo takejto akcie. Tie ceny kompletov sú potom niekde úplne inde.

A nikde nie je povedané, že ti nemôže dobre poslúžiť aj staršia zachovalá stanica a anténa - tie sa už dajú zohnať v zaujímavých cenových hladinách.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Str, 23.04.2008, 8:08
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
kewin357 píše:
milos, a kazdy kanal je taky isty?myslim kvalitou? je uplne jedno ci som na 1 alebo piatom?? alebo 10tom?.. inak vyhrabal som take dve male vysielky do ruky ale ma to iba 8 kanalou. to sa asi akurat z izby do izby vsak :-D


Ahoj o5 kewin357,

8 kanálové stanice budú zrejme PMR vysielačky na 446 MHz. Aj toto sa používa pri OFFROADe, avšak majú menší dosah. My sme vzhľadom na nepoužiteľnosť CB na Tisovci "fungovali" ako kolóna akurát na PMR.

Ako vidím teda (ak tie 8ch stanice sú skutočne PMR) tak aspoň nejaký základ na komunikáciu by si mal. Však uvidíš, keď pôjdeš s niekým jazdiť o čom to je.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Str, 23.04.2008, 8:18
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kewin357 píše:
tak teraz ked si zaobstaram CB,tak ma nik nebude nahanat ze pouzivam ten a onen kanal.. s tych 80siatich mozem pouzivat ktorykolvel ak som tomu dobre pochopil.


9 kanál sa bežne nepoužíva, je vyhradený ako núdzový.

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Str, 23.04.2008, 8:36
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
LOSOS píše:
A ked sa naladíš ešte lepšie možeš počúvat pánov v zelenom s bielimi čiapkamy :smt123
to ti kto povedal ? to by si musel byt iny macher maju kodovane kanale :wink:[/quote


policia pouziva vysielacky nie kodovane ,,,,,ale maju maskovac, cize aj ked sa nanich naladis, budes pocut same mleniny, nic tomu nebudes rozumiet, bude to sama kvakanina,,,,ale oni ten maskovac na vysielacke vedia aj vypnut,,,,, :smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 23.04.2008, 12:08
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ešte trošku inak. Mestské polície používajú normálne rádio v pásme 2m. Konkrétne Nitrianska MP ide na frq 151,850. Dlho išli na otvorenú fóniu, ale cca pre tromi - štyrmi rokmi si obstarali scrambler - maskovač reči. Je to veľmi primitívne otáčanie polovice modulácie a keby to niekomu stálo za tú námahu, tak by nebol problém to zase odpatlať do zrozumitelna. Ale nikomu to za to nestojí, takže je vlastne scramblovanie účinné (kdesi som v spomienkach starého špióna čítal, že sa učili počúvať scramblovaný hovor a že sa to dalo naučiť. Celkom tomu verím. Čo som podchvíľou počúval mešťákov, tak niektorým slovám som v pohode rozumel aj bez akejkoľvek prípravy) MP majú volacie znaky robené seno/slama ako koho napadne. V NR majú volací znak podľa starých prefixov - HGB (HG bola Nitra a konkrétne nitrianske technické služby mali HGA. HGA 100 bola základňa, HGA menej ako 100 boli autá, HGA viac ako 100 boli ručné stanice) Novozámocká MP mala volací znak KOBRA :smt121 (ich velitel je asi fandom nemeckých akčných filmov)

Štátna polícia fičí na UHF sieti MATRA. To je vlastne niečo podobné, ako sú mobilné telefóny. Prenos je digitálny a dôkladne šifrovaný. Takže snahy o odposluch sú bezpredmetné. Mal som príležitosť v policajtskej ústredni počuť na fónii priamy odposluch prevádzky a aj keby som ho naskenoval, tak by som si ani nevšimol že tam niekto vysiela. Znie to ako šum. Čiže tuto pšenka nepokvetie. Policajti používajú ako volací znak slovo, ktorého prvé písmeno je zhodné s prvým písmenom mesta a za tým číslo. V Nitre poznám NARCIS, NESTOR a NÁSTROJ. Každé slovo znamená inú zložku PZSR (OR, KR, OO, PPU a pod)

HZZ ide v otvorenej reči na neviem koľkých kanáloch počínajúc frq 169,000. Jednotlivé okresy majú rôzne frq, ale to sa opakuje tak, aby susedné okresy nemali rovnakú. Hasiči majú volací znak zložený z písmena P (asi ako Požiarnici) a skratky okresu. Čiže v Nitre majú volací znak PNR a číslo. PNR 1 je základňa. Počul som už aj PTT, PKN, PZH a PZV.

Sanitky idú niekde okolo 50 MHz, ale tých ešte nemám premakaných.

Je (bol?) taký štátny záujem, aby všetky zložky IZS (poldovia, hasiči aj sanitkári) šli na systéme MATRA. Ale buď MATRA dosť nezaplatila správne všimné, alebo sa to niekde inde zaseklo, ale MATRA majú len policajti. Ostatný sa jej húževnato bránia, pretože je objektívne, že MATRA je šmejd. Neboli dodržané doporučenia výrobcu systému o rozmiestnení vykrívačov a preto MATRA nemá poriadne pokrytie. (aj preto si policajti nezriedka vypomáhajú úplne normálnymi mobilnými telefónmi)

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 23.04.2008, 13:02
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: