Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 12:58
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 82 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 umiestnenie anteny 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
že čo ? :) ja ?

keď som k tým dementom volal tak v obchode mi prvý pracovník vraví že čo chcem ladiť však to je naladené na 27 MHz a ja mu vravím - OK tak ma prepnite na servis že reku budú vedieť o čom točím a tam ma druhý zabil hláškou že "pane vy neviete ladiť anténu, ja bežne ladím PSV skoro na nulu" a to som vedel že som vyhral bingo.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pon, 07.03.2011, 21:02
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 09.02.2010, 0:01
Príspevky: 222
Bydlisko: Mojmírovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Noze prezrad kde mame nakupovat u "odbornikov"? :twisted:

_________________
Tajomstvo pohody spočíva v umení neznepokojovať sa hluposťami.
Zatial sa ucim, citam, sledujem.
Tak po marnom hladani Pajera3,5V6 som skoncil pri Patrole Y61 3,0DDTi


Pon, 07.03.2011, 21:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bez problémov, múr cass v Košiciach na Tajovského.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Naposledy upravil marisko dňa Uto, 08.03.2011, 6:14, celkovo upravené 1



Pon, 07.03.2011, 21:35
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marisko píše:
no už som nedúfal že sa zapojíš...
po odstránení prstenca sa nič nezmenilo ...


Hmm, teraz neviem či to bolo myslené sarkasticky, alebo ..., ale to je fuck.
A niečo také ako predĺžiť žiarič ste nemskúšali povedzme o 20 cm ???

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 07.03.2011, 22:52
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Že protiváha nemusí byť ukostrená :-) Je to pravda ale aj nie. Záleží aký typ antény je použitý. Prevažná väčšina autoantén je konštruovaná ako 1/2lambda a 5/8lambda. Obidve používajú ako protiváhu auto.

Ešte som zabudol štvrťky ...... vďačné antény do kopcov a rušenia.
Ale aj tie majú protiváhu v aute.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Uto, 08.03.2011, 0:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pato
Nie, bolo to myslené vážne lebo sa do toho asi najviac rozumieš. No a keď som si kúpil anténu za 50 € tak som čakal že ju maximálne budem posúvať hore dole a nie na nej niečo dokončovať (robiť zásah s vplyvom na záruku)
EDIT ale skúšal som dať ako prút zvárací drôt (dlhší asi o 15 cm) ale nič sa nezmenilo


Tunki
povedal mi to chlapík čo sa zaoberá vysielačkami ako zamestnaním (síce nie CB ale to je asi jedno). V mojom prípade musí byť alebo nie?

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Uto, 08.03.2011, 6:13
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
On to mohol povedať aj zrozumiteľnejšie ...... Proiváha neznamená kostru. Anténa bez protiváhy má zmenenú impedanciu a to sa dá doladiť. Nie však s plným výkonom, a už vôbec nie so správnym vyžarovacím uhlom. Tu ide o to, že ak je antén správne naladená a impedančne prispôsobená, tak má aj najväčší možný dosah na vysielanie a príjem z takých uhlov na aké bola konštruovaná.
Príkladom (extrémnym) je umelá záťaž. Ty ju pripojíš na vysielačku a tá nedôjde nijakej ujmy, lebo na jej výstupe je impedancia cca ideálna. Ale do okolia máločo vysiela a už skoro vôbec nemá príjem.

Riadiť sa len meračom PSV je tak trochu zavádzajúce. On pomôže naladiť zostavu do stavu, kedy sa nepoškodí vysielač. Lenže PSV neukazuje vyžiarený výkon z antény, len sa dá pomocov neho odhadnúť. Niektoré prístroje sú vybavené aj na meranie skutočne vyžiarenej energie, čiže toho , čo ti vyšlo z antény von. Tie majú takú malú anténku.

Takže akosi sa dá používať anténa bez protiváhy, ale je to za cenu zmeny jej parametrov. A je ich dosť.

Ak ladím anténu, tak to proste nejde bez vzdialenej protistanice. Furt treba dakoho poslať aspoň 15km dopreč a nejako sa s ním spojiť. On potom dá referencie o spojení počas dolaďovania.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Uto, 08.03.2011, 7:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dnes som bol za jedným guru VF techniky tu v KE, mal taký veľmi drahý prístroj ktorým meral že na akú frekvenciu je anténa naladená, vyšlo mu okolo 29 MHz. Malo to takú obrazovku kde to vykresľovalo nejaké priebehy. To za stavu že som anténu aj s protiváhou vybral s auta a držali ju (ten plech) traja ľudia. Dostal som úlohu urobiť poriadnu protiváhu (pod celú strechu) a že mám prísť zas... Takže som ani nebol plieskať anténou o pult v obchode kde som ju kúpil. Zajtra vystrihnem poriadny kus plechu a idem zase dať merať.
Tebe sa to povie ale keď CB dnes už nikto nepoužíva okrem akcií a nepoznám tu nikoho kto by bol na príjme.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Uto, 08.03.2011, 22:03
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Veď to! Kedysi som z paneláku v Prakovciach mal stále spojenie s tromi ľuďmi. Kedy -tedy sa podarilo aj do Košíc, ale to museli byť podmienky jak sa patrí. Potom to v priebehu desiatich rokov umrelo. Ľudia stratili záujem alebo prešli natrvalo na VHF a UHF. KV neláka ....... je staromódne.

A potom ..... nájdi si kolegu na pásme :?

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Uto, 08.03.2011, 23:29
Profil
Koumák

Registrovaný: Ned, 23.01.2011, 23:22
Príspevky: 190
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cafte
chcem sa opytat ohladom umiestnenia cb anteny. precital som to tu cele a viem ze najlepsie je stred strechy ale mam otazku. berme do uvahy antenu s ohybnim klbom napr sirius turobo 2000 je lepsie to umiestnit dopredu auta an pevnostny naraznik na plochu hornu ? alebo na predny naraznik na obluk okolo svetiel ?
Alebo je lepsie to umiestnit dozadu auta priamo na 5te dvere a mať ohnuty klb na 90° alebo spravit konzolu niekde ku rezerve a tak to mat v zadu ?
jedna sa mi hlavne o offroad vyuzitie ale samozrejme cim lepsi dosah tym by bolo lepsie.
dakujem za info


Ned, 16.09.2012, 9:51
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mnoo ja som mal sirio turbo3000 a jedine v strede strechy, a tak dosiahnes najlepsi vykon,, v lese som nikdy nemal problem ona sa ohne v klbu a neulomy sa a ani nepokalici,,ked uz tak,, odporucam v strede ako som pisal,, a tak sa aj odporuca odbornikmi co sa do teho rozumeju,,
mal som aj 5000cku a to bol naozaj dlhy byc a tes som nemal zadny problem a aj tu som mal na pajerku v strede strechy a vykon super, cisty pryjem aj vysielanie,,,a v lese zadny problem , bo je to masivna antena a velmi pružna ako aj 2000cka alebo 3000cka,,neuznavam uchytenie anteny na narazniku, v predu alebo v zadu,, tieni to a ovplyvnuje kapacitu a vykon vysielacky....

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 16.09.2012, 12:06
Profil
Koumák

Registrovaný: Ned, 23.01.2011, 23:22
Príspevky: 190
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dikii za postrech no toto som uz vedel ale zaujimalo by ma skor to naco som sa pytal na to ostatne umiestnenie. ze aku protivahu by to malo napr na tom obluku okolo svetiel ci to nieje slabe atd atd.. na strechu to velmi nechcem davat lebo tam bude zrejme zahradka s kosom a zavadzalo by si to

este sa opytam kolko mi moze antena trcat nad autom ? viem ze je to dako obmedzene ale neviem ako..


Ned, 16.09.2012, 12:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mam tu istu na ochrannom rame svetiel,na pravej strane hore a v pohode chytam na 10 km.Zalezi na tom ako ju mas naladenu a cez aku antenu vysiela ten druhy.Hlavne ju mam celu na ociach a vidim aby som ju neufaklil.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 16.09.2012, 12:29
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja som mal antenu na pravom zadnom blatníku, raz som ju urval, potom som ju dal na predný nárazník za rúru, takže je chránená a mam ju na očiach a zatial fajn ;-) dávajú aj na prednú kapotu


Ned, 16.09.2012, 14:09
Profil
Koumák

Registrovaný: Ned, 23.01.2011, 23:22
Príspevky: 190
Odpoveď s citáciou
Poslať 
este taka vec ked je antena v predu na narazniku a auto sa brodi vo vode tak antene to nevadi ? je to vodeodolne vsetko ?


Ned, 16.09.2012, 18:40
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 82 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: