Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 11:26
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 Odrusenie CB 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:06
Príspevky: 775
Bydlisko: slovensky grob
Odpoveď s citáciou
Poslať cb
mam na vas otazku . ako odrusit napajanie cb stanice aby som tam nepocul alternator ,trubu , a ine el doplnky v aute ? dakujem

_________________
discovery td5


Štv, 11.01.2007, 14:17
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to sa robí fšelijakými odrušovacími cievkami a kondenzátormi.

Všetky opatrenia majú jednu spoločnú vlastnosť, fungujú.... alebo aj nie :?.

Dôkladné odrušenie auta je bolehlav aj pre špičkovo vybavené protoypové laboratóriá velkých automobiliek.

Pre začiatok... zisti ktoré rušenie sa ti šíri po elektroinštalácii a ktoré chytáš späť cez anténu.

Odpoj CB od siete auta a napichni ho na nejakú inú baterku ktorú na chvílu dáš spolujazdcovi pod nohy. Napájacie dráty by mali byť čo najkratšie.

Vyskúšaj pojazdiť a aj všetky možné spotrebiče.

Tie čo si pred tým počul a potom nie rušia cez napájanie, tie čo rušia naďalej idú cez anténu.

Rušeniu zo siete sa trocha dá odpomôcť vhodným kondenzátorom, rušenie od antény je horší problém.....

Pre úplnosť... mne alternátor píska do všetkých vysielačiek jedna radosť. Občas sa niekto smeje, že presne vie akou rýchlosťou idem, pretože počuje otáčky motora (čím vyššie otáčky, tým vyššie to píska)


Štv, 11.01.2007, 14:41
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
patrik píše:
mam na vas otazku . ako odrusit napajanie cb stanice aby som tam nepocul alternator ,trubu , a ine el doplnky v aute ? dakujem

- nie som v tom profík, ale čítajúc Maťov príspevok mám pre Teba elegantnú a rýchlu (a lacnú) radu: SER NATO :lol:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 11.01.2007, 15:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:06
Príspevky: 775
Bydlisko: slovensky grob
Odpoveď s citáciou
Poslať 
NO JA BY SOM AJ ALE JE TO NA UKOR TOHO ZA NIKOHO NEPOCUJEM AK SA TROCHU VZDIALIM OD KOLONY :?

_________________
discovery td5


Štv, 11.01.2007, 17:26
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to máš benzín keď si 4l.. že? Tam bude najviac problémov zo zapalovaním :evil: Alternátor a iné zdroje rušenia síc obťažujú, ale až tak moc nevadia. Tak bajvočko hodím podozrenie na fajky (mal by v nich byť odrušovač... ktorý je často prerazený alebo sú to protizákonné fajky bez odrušovača), vysokonapäťové káble ( uhlíkové sú vopruz a lámu sa... ale vynašli ich práve kvoli odrušeniu) a ich koncovky... a ak máš rotačný rozdelovač tak odrušovací kondenzátor v palci ( ak je prerazený, ničomu to pri jazde nevadí... ale ruší).


Štv, 11.01.2007, 20:28
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:06
Príspevky: 775
Bydlisko: slovensky grob
Odpoveď s citáciou
Poslať 
je to 4l a je pravda ze najviac je pocut sviecky ked pridam plyn . kable mam nove original mopar .

_________________
discovery td5


Štv, 11.01.2007, 21:05
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: