Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 14:22
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 72 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Montáž CB 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
konik píše:
sak to ze ked to ma byt umyselne chatrne tak to by som to musel spravit z papundeklu a aj to by vydrzalo hirosimu... este mam nakres toho "pliesku"
rozmyslal som ci hrubku 3mm alebo 5mm :-D :-D :-D


Ježiši :-D atomový kryt bohate by stačil aj asi 2,5mm. 5mm no to je trochen prehnané ak neuvažuješ žeby si to využil aj na niečo iné (napr. vytahovanie brucholezov zo škarp) :smt129

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 22.09.2008, 13:49
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
konik píše:
- na streche na nu nevidis a modlis sa aby si nestretol nepriatelsky konar inac si zriadis sklad poskodenych prutov na povali :-D

Likvidácia antény nemusí byť to najhoršie.
Takýto nekontrolovaný konár si vyhliadol moju anténu, zobral ju zo sebou a cestou ju vrazil do búdy. Ešteže je v tom mieste dvojplášťová. Takže na anténu VIDIEŤ!


konik píše:
- videl som aj vzadu na narazniku ale to si musi velmi tienit

Tu je dosť chránená aj pre prípad a).
Pokiaľ nie si zanietený pípák a nechceš sa vykecávať s celým okresom, tak sa na tienenie môžeš vyprdnúť. Absolvovali sme spolu s Tonom a Luckym všeličo a takéto umiestnenie rozhodne vadilo zo všetkého najmenej.


Pon, 22.09.2008, 13:51
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mno .... mám anténu vpravo na ráme a aj keď som mal fest dlhý prút, tak sa nikdy neohol natoľko, aby hrozilo ohrozenie okolitej verejnosti. Mal som aj 2m dlhý prút Alan PC10, ktorý ale bol pri päte poriadne hrubý, takže sa celý až tak moc neohýbal.

Čo sa týka orgánov ... anténa mosí byť v obryse vozidla a nesmie byť dlhšia ako 139 cm. Leda že by sa orgán chytil prekážky vo výhľade ... a to by som sa asi hádal.

Konkrétne moja anténa je uchytená na uholníku ohnutom z 1 mm plechu, na ktorom je časť odpílená. To ohnuté je prišroubované o rám, to vystavačné je ohnuté veľkým polomerom a na konci je anténa. Akurát to znesie aerodynamické sily za jazdy a brnkanie konca antény o prekážky. Anténa sa v pohode neveľkým úsilím jednoruč sklopiť ohnutím držiaka na kapotu.

Confederate flag by som si asi na CB anténe odpustil... raz som skúsil a nestíhal som sa diviť. Zástava uvedie pružný prút do kmitania a po dosiahnutí rezonančnej frekvencie (závisí od tuhosti antény a rýchlosti jazdy) sa anténa začne pozoruhodne a nebezpečne skrúcať. Leda že by zástava mala rozmery slovenskej otrhanej vlajky čo nosil na anténe Matias. To bola dosť velká zástava ktorá svojou hmotnosťou ohla anténu skoro do vodorovna a ďalej sa nič moc nedialo.

Ale skús ... možno nájdeš takú kombináciu polohy vlajočky jej rozmeru a materiálu, že to pôjde. Ja som nad tým nijak moc nebádal. Alebo použi vlajku unionistov ... :-D

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 22.09.2008, 15:13
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no vidis Martin a toto som si nevsimol ze ty mas antenu v predu na streche si na komoci montoval nejednu stuzku tak som myslel ze si strechovy
idem hned pokukat dajake fotky ze ci tam nenajdem ten spravny detail.
popripade ta poprosim o fotodetail ukotvenia.


Pon, 22.09.2008, 15:53
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
anténa mosí byť v obryse vozidla a nesmie byť dlhšia ako 139 cm.

Skutočná dĺžka či nad obrys vozidla?


Pon, 22.09.2008, 16:15
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 21.06.2007, 11:26
Príspevky: 224
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:-D Obrázok


Pon, 22.09.2008, 17:54
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 21.06.2007, 11:26
Príspevky: 224
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
skrutku na upinacom klbe treba nechat volnejsiu aby ju sklopilo keby cosi ..ale moja skusenost je taka ze skor ti ju zlomia sopliaci pred tescom ako konar v lese :roll:


Pon, 22.09.2008, 17:57
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
RAIDER píše:
skrutku na upinacom klbe treba nechat volnejsiu aby ju sklopilo keby cosi ..ale moja skusenost je taka ze skor ti ju zlomia sopliaci pred tescom ako konar v lese :roll:



mas pravdu ja som mal vpredu na streche,najprv na rampe,, potom som to dal podla pokynov z fora od odbornikov , do stredu na strechu,,,odvtedy mam ovela lepsi a csistejsi zvukovy prijem, ako aj dosah,,, a co sa tyka konarov v lese tak to neodlomia,, maximalne sa to ohne v klbe , ked nechas volnejsie antenu a nedotiahnes nafest to pri klbe ,,osobne bi som nikda nedaval na predny naraznik alebo do zadu antenu,, je to ale len moj nazor,,takze nekritizujem,,je to jednak aj uhol pohladu,,svoju antenu som uz otestoval nieraz v lese a nezlomila sa iba sa ohla v lome bo som ju nechal schvalne volnejsiu...tot moja skusenost....

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 22.09.2008, 19:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
konik píše:
Milan píše:
Obrázok
Mikrofon mam uz uchyteny vedla slnecnej clony na drziaku a aj kabel mam uchyteny az pod stropom,lietal tam jak stara ludra mne rovno do centraly :smt075


ako si to chytil hore o strechu? a kde mas antenu?

Vpredu to mam pod prednymi svetlami a vzadu pod calunenim je konzola na sroby do plechu.Pod calunenie mi v pohode vosli aj el. kable z kablom od anteny.Antenu mam vpredu na rame v pravom rohu.Nejde mi nahodit foto tak pozri v Moj Off.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 26.09.2008, 21:35
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať CB
no Milan mas to perfektne poriesene.. :smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 27.09.2008, 8:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ahojte.
pozeral som tu témy ohľadom cb ale nenašiel som tu niečo ohľadom ext. repráku. (dúfam som neprehliadol)
Chcem sa opýtať je to jedno aký to je reproduktor ? Môžem napojiť na CB hocijaký starý reprák napr od PC ? Je to asi len mono či aj stereo?
Alebo sa na to robia nejaké špeci repráky aj so zosíkom?
Vďaka za info..

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Štv, 25.10.2012, 17:11
Profil WWW
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
CBčka má v sebe zabudovaný reproduktor a je dosť hlasný načo chceš ďalší?


Štv, 25.10.2012, 17:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak sa mi podarí tak ju idem zabudovať priamo pod alebo nad rádio do palubovky tak asi sa dosť stlmí zvuk..

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Štv, 25.10.2012, 17:44
Profil WWW
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja mam tiež ckčku v panely rádia trčí len predok čo má a v pohode nikdy nedávam ani na plné bomby aj keď v pande to dosť hučí


Štv, 25.10.2012, 18:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vieš čo, ak nebudem počuť ako mám tak budeš sedieť vedľa mňa a budeš mi tlmočiť :D

A samozrejme ak budem dostatočne počuť tak reprák riešiť nebudem, ale keby predsa bolo treba tak čo ? ako ?

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Štv, 25.10.2012, 18:50
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 72 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: