Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 25.04.2024, 1:02
Dnes je štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek a zajtra Jaroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 35 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 unlock kanálov 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Pripomenulo mi to film CONVOY o americkych kamionoch kde prave chlpaty odpocuvali.Vecsinou vysielacku pocuvam,pokial sa rozhovor nejedna o mna.


Tak Milan ,len tak mimo tema,tymto filmom si mi pripomenul moje ,,tinedžerske roky,, :wink: Myslim,že išiel v kine niekedy v roku 1986 a hrdina sa volal Kačer?Odvtedy ma lakali auta,hlavne nakladne ,,trucky,, ,bohužial v živote som sa k jazdeniu na nich nedostal ,ale aspon offroad mi to trošku nahradza.Ale dodnes ked vidim americku klasiku truckov bud Peterbilt,Mack aalebo Kenworth tak mi srdce poskoči :wink:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Sob, 13.01.2007, 21:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ten film som zhanal pol roka a pri preklade sa tam miesa anglictina z cestinou.Moja srdcova zalezitost.Tam praveze vysielackami prenasali z auta do auta rozhovory na velke dialky a z troch aut vznikol CONVOJ.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 13.01.2007, 21:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hej zo začiatky tri trucky a potom poriadny konvoj.Myslim,že jeden tam vozil prasata ak sa nemylim. Ja ked som bol v kine na tento film tak som furt myslel ,že to bude niečo ako ,,kovboj,, nechapal som slovu ,,konvoj,, ale po tom filme mi to bolo jasne. Avšak ozaj ma vždy fascinovali tie americke trucky ,ktore mali za kabinou super obyvak. Ozaj podla mna by nebolo od veci založit zvlašt sekciu ,,TRUCKY,, čo povieš?

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Sob, 13.01.2007, 22:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ved tym nasim karam do velkosti TRUCKOV moc nechyba :D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 13.01.2007, 22:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan rozmyšlal som nad menom hlavneho hrdinu a hla ,čo som našiel,len diskusia ma sklamala,že niektory ten film zatracuju :cry:
http://www.csfd.cz/film/7169-konvoj-convoy/

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Sob, 13.01.2007, 22:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Praveze je to film,a na to sa treba aj tak pozerat ako na film.Mne sa paci.A postava je'' Kacer''.Ale zaujimavo tam urcovali polohu auta a neviem podla coho,akoby som povedal;;;;Idem z Nitry po zapadnej na strnastku,prepinam,desat ,styri;;;;Asi by mala vecsina s nas pekny gulas :-D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 13.01.2007, 23:17
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a ja som z toho filmu vygúglil aj titulnú pesničku .... "Rubber Duck - one nine" (chodia tam na CB CH 19)

Niektoré stanice sa dajú prepinovať aj na viac kanélov (napr. práve Allamat 296) ale ako tu bolo správne pozanamenané... je to zbytočné. Mám vysielačku Albrecht AE 5800 a mám 400 kanálov, prepínanie na nulové konce, prevádzku AM/FM/USB/LSB, 30W v škatuli (bez zosilňovača) bola hnusne drahá a je mi na prd. Podla zákona ju môžem mať (mám licenciu) ale jakživ som jej možnosti nevyužil :x Takže sa ju márne pokúšam na vysielačkárskych burzách predať alebo vymeniť za štandardnú CB.

Inak... aj ručky Elix Dragon SY 101 alebo EuroCB 101 sa dajú rozšíriť na 40 kanál.


Pon, 15.01.2007, 10:49
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Inak, Martin, keď o tých kanáloch hovoríš, nikdy mi nebolo jasné, ako to s nimi vlastne je, keď niektorá vysielačka ich má x, iná raz toľko a podobne...je na to nejaká norma, že napr. CH3 u CB má presne takú a takú frekvenciu pre všetky cb a CH3 u pmr zas inú, ale rovnakú pre všetky pmr bez ohľadu na značku vysielačky? A ak je to tak - čo predpokladám, viackanálové teda využívajú širší rozsah frekvencií, čo by znamenalo, že viackanálové vysielačky vo vyšších kanáloch teoreticky precujú v menej využívaných a teda menej rušených či odpočúvaných frekvenciách? (lebo základnú škálu frekvencií/kanálov majú všetci, vyššiu len niektorí...) :?:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 15.01.2007, 11:20
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V norme ktorá píše o CB sú stanovené kanály a k nim príslušné frekvencie. Ja viem naspamäť len spodný a vrchný kanál pre základných 40. CH 1 je 26,965 MHz a CH 40 je 27,405 MHz. Ostatné sú medzi nimi a ani nestúpajú rovnomerne, pri ktoromsi kanáli (neviem ktorom) to dokonca kúsok preskočí a potom sa vráti späť. Všetky vrekvencie kanálov CB končia na 5. Tak isto sú stanovené frekvencie ostatných blokov po 40 kanálov. Celý blok 40 kanálov je označený písmenom. Základných 40 mám na jendnom rádiu označený ako "c" a na druhom ako "e". Z toho je aj vidieť kolko blokov po 40 kanálov ešte existuje pretože ich mám až po "j". Presné frekvencie u nás povolených kanálov sú na stránke telekomunikačného úradu na ktoré som tu kdesi už dával link.

CB kanály a k nim príslušné frekvencie sú celosvetovo univerzálne. Navrhli ich v USA a odtial sa rozšírili úplne všade. Jediný rozdiel môže byť v druhu prevádzky (AM alebo FM) a tu pozor, pretože u nás sa smie jedine FM !! Preto píšem že pozor, pretože v čechách sa objavil nejaký šikola čo po 1000 kč predáva CB vysielačky pre AM prevádzku... a už si to nejaký nešťastník z českého fóra kúpil. Tak také NEBRAŤ!!! Je to u nás protizákonné a ani by to riadne nespolupracovalo z ostatnými FM vysielačkami.

Tak isto aj PMR majú univerzálne stanovené kanály a preto si budú navzájom rozumieť bez ohladu na výrobcu. Akákolvek PMR sa dohovorí z inou PMR. Pozor na staničky LPD ktoré sa vyzuálne velmi podobajú ale je to niečo iné.

V licenciovaných rádioamatérskych pásmach už sa nechodí na kanály ale priamo na frekvencie. Takže sa dohodneme že budeme na 145,565 Mhz a kecáme tam. Ak je niekto vedla na 145,555 MHz, tak si nevadíme. Takto majú rádioamatéri k dispozícii mnohonásobne viac kanálov, ale je tam pusto a prázdno. Všetci sa sústreďujú na prevádzačoch a na direktových frekvenciách 145,500 a 433,500. Sú aj iné pásma, ale na tie ja nemám papiere, takže o tých radšej nemudrujem.


Pon, 15.01.2007, 11:43
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
díky, som rád, že mám v tom navždy jasno :wink:
(- inak bolo by dobre pohovoriť aj o niektorých základných funkciách vysielačiek - obyčajne pri návode nenájdeš dokopy nič...napr. keď spustíš scan na vyhľadávanioe kanálu, na ktorom beží nejaký hovor, či to môže frčať furt kým čosi nechytíš...a čo vox, ako to funguje...a iné...)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 15.01.2007, 11:58
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
...inak bolo by dobre pohovoriť aj o niektorých základných funkciách vysielačiek ...


Snad ti to trosku pomoze:
http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?t=718

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Pon, 15.01.2007, 13:39
Profil ICQ WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dufi píše:
Jano JP píše:
...inak bolo by dobre pohovoriť aj o niektorých základných funkciách vysielačiek ...


Snad ti to trosku pomoze:
http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?t=718

no, dúfam nielen mne, zhodou okolností tie uvedené info sú mne osobne známe (ale pekne je to napísané, fakt), lebo som bol školený na licenciu cb kedysi dávno...a tam nám o. i. vtĺkali do hlavy, že sme povinní ohlasovať sa oficiálne pridelenými kódmi a nie ako sami chceme...vraj by to mohli kontrolovať (telekomunikačný úrad žeby?)

- ale všimol som si, že pmr sú zabalené do fólie s malým lajstríkom, z ktorého sa nedozvieš skoro nič a tak sa každý učí, ako vie...ale možnosť zapojenia skenu - či ju môžeš nechať v kuse bežať - ma zaujíma, neviem o tom (vieš, keď vidíš tie besne bežiace číslice, tak si dáš otázku - môže to bežať pol dňa?... (v závislosti od kvality obsluhy, ale aj kvality predchádzajúceho dohovoru niekedy nieje možné komunikovať na pôvodne dohodnutom - abo aj nedohodnutom kanáli a vtedy skenuješ o dušu, či náprotivšok nevysiela kdesi inde...) ;-)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 15.01.2007, 14:06
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ten scan som zabudol.

Podla mna to mozes nechat bezat az do vybitia bateriek. Nejako vazne to stanici neublyzuje, proste len dokola prepina kanaly a na kazdom chvilku pocuva.
Druha vec je ze tato cinnost znacne vystavuje baterky, kedze vysielacka sa nema kedy prepnut do "kludu" kedy ani neprijma ani nevysiela a tym setri baterky.

Na lacnejsich je tento "klud" nejaka standardna hodnota, na lepsich sa tento cas da nastavit, od 0.1 sekundy az po 10s (ano aj tolko). Pri scane to ale stanica nerobi.

Ako vunguje VOX je v tom clanku popisane, tiez sa da nastavit rozna uroven citlivosti.
Pouzivanie by som velmi zvazil a robil to opatrne, predsa len v aute by to mohlo vysielat ak ti zacne viac hucat motor a to by asi secia v kolone moc neocenily. :wink:
Takisto rozne vykriky a nadavky na jazdu asi nesu zaujimave pre ostatnych. :twisted:
Aj ked v momentoch ked clovek zurivo toci volantom a potreboval by daco zakricat ostatnym by sa tato funkcia hodila. Je na zvazenie, nastavit to tak aby to nebralo motor a potom si celu cestu davat pozor na usta a nevykrikovat somariny ale len to co chceme vysielat. Len potom nepovies priatelke na spolujazdcovom sedadle ze ju lubis, resp. povies ale bude to pocut siroke okolie zaroven s nou. :twisted: :twisted:

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Pon, 15.01.2007, 14:18
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dufi píše:
Len potom nepovies priatelke na spolujazdcovom sedadle ze ju lubis, resp. povies ale bude to pocut siroke okolie zaroven s nou. :twisted: :twisted:

Muhehehe ... :-D.. Offtop, ale normalne si to nemozem odpustit ..

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 15.01.2007, 14:58
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:smt133 :smt039

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 15.01.2007, 15:04
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 35 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: