Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 15:01
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 162 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší
 PMR 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pavliku,s takymi podobnymi robime na lodi je pocut na 105 m cisto a zretelne.Akurat tam neukazovalo stav baterie pri vybijani a ked som ju najviac potreboval tak to zdochlo.Potom sme ich davali na steker stale a bol pokoj.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 21.01.2007, 21:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader signalizuje na PMR aj vybijanie baterky?Podobne ako na mobile?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 21.01.2007, 21:21
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Xader signalizuje na PMR aj vybijanie baterky?Podobne ako na mobile?


Pri tych co mam ja , tak je hore "baterka" kde ti ukazuje po palickach na kolko mas nabitu baterku.
Ked ju mas len zapnutu , tak ukazuje plnu ... ked stlacis a ides hovorit , tak sa mi stalo , ze zacala blikat a ukazovat , ze je vybita :shock: toto jedine mi na nich asi vadilo.
Inak spokojnost ... celu cestu , ked som isiel do ZA sme s kamosom predomnou v aute komunikovali s nimi - cca 2 a pol hodiny ... a pohoda.


Ned, 21.01.2007, 21:23
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.11.2006, 20:01
Príspevky: 209
Bydlisko: Pezinok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Pavliku,s takymi podobnymi robime na lodi je pocut na 105 m cisto a zretelne.Akurat tam neukazovalo stav baterie pri vybijani a ked som ju najviac potreboval tak to zdochlo.Potom sme ich davali na steker stale a bol pokoj.

Tieto majú aj indikátor stavu akumulátora trojstupňový. Ak klesne pod poslednú uroveň tak zbývajúci čas cca1/2min hovoru :smt035

_________________
ARO


Ned, 21.01.2007, 21:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pavlik píše:
Milan píše:
Pavliku,s takymi podobnymi robime na lodi je pocut na 105 m cisto a zretelne.Akurat tam neukazovalo stav baterie pri vybijani a ked som ju najviac potreboval tak to zdochlo.Potom sme ich davali na steker stale a bol pokoj.

Tieto majú aj indikátor stavu akumulátora trojstupňový. Ak klesne pod poslednú uroveň tak zbývajúci čas cca1/2min hovoru :smt035

Na lodi ked som ich mal zapnute stav baterky neukazovalo vobec,iba pri nabijani.Stalo sa mi aj ze som ju zabudol zapnutu do rana na dekloch mikrofonom hore a v noci pekna burka.Rano som vodu vytriasol a slapala. :shock:

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 21.01.2007, 21:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader presne tak :!: ked nemaš vztah ,alebo koniček k vysielačkam tak peniaze do toho nebudeš vražat. Pato a ako to mysliš ,že ,,to ako keby si porovnaval Hummer s Ladou Nivou,, Podla mna to možeš porovnavat,len musiš zvolit objektivne kriteria na to čo a ako chceš porovnavat.Luxus alebo terenne možnosti? :wink: ak to druhe tak neviem neviem

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Ned, 21.01.2007, 22:00
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Co sa tyka tych vysielaciek som si isty, ze kazdemu z nas budu stacit PMRky za 500,-Sk z Tesca ak nechce kecat fakt na velke vzdialenosti ... ked riesit vysielacku nad 2000,-Sk tak rovno treba kupit CBcku a hotovo.


Ned, 21.01.2007, 22:06
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ani nema vyznam investovat do PMR vela,vezsinou ju ma niekto vonku auta a v rukaviciach sa hned zaserie ked napr.vytahuje lano z navijaku.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 21.01.2007, 22:13
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...Paťo... je to furt o tom istom a už sme to prebali. Ty potrebuješ "nejaké" terénne auto, aby si dostal nadupané vysielačky na kótu. My potrebujeme "nejaké" vysielačky aby sme sa vykecávali pri požívaní nadupaných terénnych áut.

Až sa raz zúčastníš offroudovej akcie pochopíš obecnú nechuť mať drahšiu (a nepochybne lepšiu) vysielačku. Nie je problém zničiť/stratiť aj podtatne robustnejšie veci ako rdst.

Inak.... supercitlivý príjmač je prima vec pri robení spojení... ale občas je to aj celkom vopruz, pretože citlivý príjmač citlivo prijma aj všetok bordel na pásme....a PMR staničky obvykle nemajú ovládatelný squelch. To už sa potom skôr oplatí 70 cm stanica ktorá má možnosť kanálového kroku po 8,33. Tá má prfektné vstupné obvody, nastavitelný squelch q obecne kvalitnejšie súčiastky.... a kvalitnejšiu cenu.


Ned, 21.01.2007, 23:54
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj Martin ...

Napodiv, aj keď sa vám to nie vždy tak javí stíham rozlišovať o čom je toto fórum a preto tu už neriešim akýkoľvek súvis CB vs PMR. Mám pocit, že pri niektorých príspevkoch (nemyslím teraz konkrétne tento tvoj) treba nskôr pozorne čítať než ukvapene zareagujeme. Je mi fuk čo v autách používate pri akciách, ja som iba popísal naše skúsenosti z praxe 4x4 vs RXTX v teréne. Áno nemám toho odjazdeného v teréne veľa, ale čo to sa už predsa len na mňa nalepilo. Zareagoval som iba ČISTO na tecnickú stánku poznámky: "ale som si isty , ze dosiahnem rovnaky vysledok s 500korunovou PMRkou ako aj s napriklad 4000tisicovou " pretože mi (a nielen mne) to pripadalo trošku mylné. Ale ty, predpokladám ako jeden z najfundovanejších v tomto smere (RXTX) to asi chápeš.
Zavše mám (a opätovne nielen ja) pri niektorých (aj čisto 4x4) témach pocit, že ste tu skôr uzavretá komunita, ktorá nie je vždy ototná prijať iný názor ako ten čo sa tu v úvode niektorých príspevkov prednesie, ale je to možno len môj pocit laika.
Na fórum som prišiel preto, aby som sa ako nie veľmi problematiky 4x4 znalý niečo dozvedel, ak niečomu nerozumiem popýtal a rozšíril si obzor, čo sa v mnohých prípadoch aj stalo, za čo som tvorcom a aj ostatným prispievateľom fóra vďačný.
Ale na druhej strane, keď mám pocit, obsahy niektorých príspevkov nie veľmi korešpondujú s realitou, ba priam sú až mylné (ak niekedy až informačne scestné), xcel som prispieť svojimi skúsenosťami aj ja. Asi som však mal ostať skor v pozíci pozorovateľa.
Pôvodne som sa chcel vyjadriť aj k téme FJ Cruiser vzhľadom k tomu, že s predmetným autom (ano tým modrým, jediným na SK čo tu riešite) nejakú tú skúsenosť (sem-tam trošku) aj nielen ako pasažier mám, ale asi márna sláva a zbytočná snaha.

Takže veľa zdaru zatim ....

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 22.01.2007, 10:04
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Paťo Zvolen píše:
Ahoj Martin ...

(1) ...Mám pocit, že pri niektorých príspevkoch treba nskôr pozorne čítať než ukvapene zareagujeme.

(2) ...Zavše mám (a opätovne nielen ja) pri niektorých (aj čisto 4x4) témach pocit, že ste tu skôr uzavretá komunita, ktorá nie je vždy ototná prijať iný názor ako ten čo sa tu v úvode niektorých príspevkov prednesie, ale je to možno len môj pocit laika.

(3) ... Na fórum som prišiel preto, aby som sa ako nie veľmi problematiky 4x4 znalý niečo dozvedel, ak niečomu nerozumiem popýtal a rozšíril si obzor, čo sa v mnohých prípadoch aj stalo, za čo som tvorcom a aj ostatným prispievateľom fóra vďačný. Ale na druhej strane, keď mám pocit, obsahy niektorých príspevkov nie veľmi korešpondujú s realitou, ba priam sú až mylné (ak niekedy až informačne scestné), xcel som prispieť svojimi skúsenosťami aj ja. Asi som však mal ostať skor v pozíci pozorovateľa.

(4)...Pôvodne som sa chcel vyjadriť ... ale asi márna sláva a zbytočná snaha.


hej, Paťo, mrkni tutok:

ad (1) - ako všeobecná pripomienka trefné; ale s tým treba počítať, že nie vždy sa to dodrží, we are the people

ad (2) - no nechcem mudrovať, ale ako psychológ amatér Ti musím povedať, že sama podstata činnosti, ktorá nás spája - offroadenie, determinuje naše osobnosti - sme rozhodní, veríme svojim schopnostiam i správnemu úsudku a sme tak trocha tvrdohlaví ;-) ; sem-tam v zápale boja neovládneme svoje emócie, ale v skutočnosti sme veľmi komunikatívni, hladní po zaujímavých informáciách a aj prístupní k zmene svojho názoru, akurát že vtedy treba argumentovať vecne a nie prehlásením, že je to tak a tak a v žiadnom prípade sa netreba nechať odradiť AK SOM SI ISTÝ správnosťou svojej info či postoja

ad (3) pštrosiu politiku pozorovateľa s hlavou v piesku - to tu o takýto postoj nik nestojí, toto je FÓRUM, čo samo o sebe predstavuje diskusiu a to pekne verejnú; ak Ti ľudia vo fóre aspoň za niečo stoja, nedaj sa odradiť, dohoď ďalší vecný argument, neboj sa, väčšina ľudí si vie vybrať aj z protichodných názorov a informácií;
tu to nie je o ješitnosti, aj keď chlap je od prírody ješiťák, ale od každého závisí, čo tu nájde (ja kopu kamarátov, nezištnej (i trocha zištnej ;-) ) pomoci, dobré informácie i zábavu...

ad (4) móóóc pasivistický prístup od offroaďáka :-D
neblbni, zaraď sa a makaj :lol: a ukáž sa, čo je v Tebe :smt017 :smt115
:smt025

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 22.01.2007, 10:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Janči jediné čo dodať :smt023

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 22.01.2007, 11:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pato mas pravdu ze su rozdiely v kvalite vysielaciek.Za rok sme na lodi utopili tri PMR po cca 800 sk.Rozbijes ju,alebo ti vypadne rovno do vody ktora je stale okolo teba a nikoho to neserie.Dve hodiny som bol v Dunaji pod Linzom pokial sme nenasli profesialnu Ikom za 12 000 sk z dosahom 5 km,a na tych 105 m sme sa slusne dohovorili aj teraz na druhej lodi s PMR za 800 sk. :D Je dolezite k akej cinnosti sa bude PMR pouzivat.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 22.01.2007, 11:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Poviem pravdu čakal som kedy zareaguje JanoJP. Takže naš ,,omboudsman fora,, opat nesklamal. Nestranny nazor a pohlad psychologa -laika urobi svoje a mnohym nam ta rozvaha a nestrannost chyba. :wink: :smt023

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pon, 22.01.2007, 11:39
Profil
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 12:05
Príspevky: 1316
Bydlisko: Wychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
Poviem pravdu čakal som kedy zareaguje JanoJP. Takže naš ,,omboudsman fora,, opat nesklamal. Nestranny nazor a pohlad psychologa -laika urobi svoje a mnohym nam ta rozvaha a nestrannost chyba. :wink: :smt023



Ja len tak do rýchla: súhlas :smt023
Forum je preto forum, že :smt017 :smt014 :-D a t.d.
a kto nechce nech strci hlavu do piesku a :shock: Mne ako novačikovi v off toto forum zatial dalo dosť veľa a dúfam že ešte dá. Aj ja dám :smt023


Pon, 22.01.2007, 12:05
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 162 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: