Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 26.04.2024, 23:26
Dnes je piatok 26. apríla 2024, meniny má Jaroslava a zajtra Jaroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 162 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
 PMR 
Autor Správa
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 12:05
Príspevky: 1316
Bydlisko: Wychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pekne, zachovale, akurat trochu nepeemerkuju - no za lacny peniaz to je pouka co sa neda odmietnut :-D

hm ber to tak ze zas ta hocikto nebude odpocuvat, na rozdiel od CB a PMR

[/quote]

Akurát armáda, jak mi tu ktosi povedal
:shock:


Štv, 25.01.2007, 17:09
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak páni toľko tu o tom píšete, že či si ich nejdem kúpit aj ja. Dal som sa od Vás nabudiť na CB, kúpil som, dal som namontovať no treba povedať, že už som nadviazal spojenie s hocikým, ale žiadneho offroad-áka som ešte nezachytil. stále prepínam aj na 16 kanál a nič. Takže aby sa mi to nestalo aj s PMR-kou. Alebo už len čakať na tie akcie možno tam a ak ani tam tak už len na okrasu, že aby som mohol povedať "Aj ja mám dlhú anténu a pokrútený drôt ako v amerických filmoch".

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Štv, 25.01.2007, 22:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Najprv bude akcia a potom reakcia,musis byt vzdy pripraveny tak ako ja,chlastam furt a stale aby ma smed neprekvapil :smt146

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 25.01.2007, 22:20
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 21:46
Príspevky: 339
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PMR -ky tiež dohodneme kanál ?

_________________
všetko je raz "poprvé"
skype: doraskype2918
ex: Suzuki Samurai
ex: Jeep Grand Cherokee 2.5TD
ex: Jeep Grand Cherokee 5.2
ex: Mitsubishi Pajero Pini 2.0 GDI


Štv, 25.01.2007, 22:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dora píše:
PMR -ky tiež dohodneme kanál ?


Myslím, že sa to tu niekde na fóre už riešilo a navrhovalo. Pokiaľ si dobre spomínam, tak to bol CH 4, ak som sa sekol tak ma opravte ;-)

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Štv, 25.01.2007, 22:41
Profil ICQ
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.11.2006, 20:01
Príspevky: 209
Bydlisko: Pezinok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dora píše:
PMR -ky tiež dohodneme kanál ?

Čaute,ja som na CH.4, keď sa niekde jazdí :-D

_________________
ARO


Štv, 25.01.2007, 22:43
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Xader píše:
Ja som kupil v BA v NAY tieto PMRky ...
Albrech na obyc. tuskove baterky - je vyhoda , ze ked sa vybiju niekde v terene,tak nahodis nove a ficis dalej ... ;-)
Obrázok

Cena bola tusim okolo 800,-SK.
Do PMR by som vele neinvestoval ... ked chces dat napr. 4tisic za vysielacku,tak to rovno pories CBcku.

Bol som trochu ocumet PMR v NAY Nitre a predavali ich za 2 290 sk.Mali asi 5 druhov a celkom dobrych.Ale za 800 sk som ziadnu PMR nevidel,Xader nekupil si len obal?


Vyzeram na to , ze kupujem obaly ? :-D preboha. Kupoval som to v lete v NAY ... tusim sme vtedy isli s Andrejom na Vinohrady,tak rano sme to narychlo kupovali ...


Pia, 26.01.2007, 0:23
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader to si dobre kupil,uz som chcel ist do Blavy.A ako si s nimy spokojny?Je v nich pocut cisto a zretelne?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 26.01.2007, 0:30
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja nehovorim , ze ich teraz v BA v NAY dostanes vobec a ci ich vobec dostanes za tu cenu ...
Hej , su dobre ... nekupuj, nabuduce ich donesem na nejaku akciu a vyskusas si ich ...
Netreba sa s tym ponahlat ... radsej kup CBcku :-)


Pia, 26.01.2007, 0:32
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
Ja nehovorim , ze ich teraz v BA v NAY dostanes vobec a ci ich vobec dostanes za tu cenu ...
Hej , su dobre ... nekupuj, nabuduce ich donesem na nejaku akciu a vyskusas si ich ...
Netreba sa s tym ponahlat ... radsej kup CBcku :-)

Praveze som ich kupil v NAI Nitre.Velkostou mi vyhovovali najlepsie,potrebujem ich aj na lod a tam stale robis v rukaviciach.Mali aj ine ale mensie a s nimy nemam dobre skusenosti.Neviem ci je to len moj nazor ale mali najvecsi reprak,na lodi v predu ked sa viaze idu aj dve masiny a PMR sa musi niekedy osolit a v niektorich mensich to chrchloce a hovno je pocut.Preto som ich ako posledne zhakoval.S CB sa na lodi nikde nedovolam,tam su lodne,rucka na tu frekvenciu stoji cca 10 000 sk.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 26.01.2007, 0:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zalezi v PMR aj na velkosti repraku?V navode je napisane Audio vykon cca.200 mW/8 ohmov. :shock:

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 26.01.2007, 1:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Zalezi v PMR aj na velkosti repraku?V navode je napisane Audio vykon cca.200 mW/8 ohmov. :shock:


Hmm, veľkosť repráku: Mne doteraz zatiaľ vždy postačovala v celom spektre staníc čo mi prešli rukami. Skôr by som povedal, že asi bude závisieť od kvality modulácie - zrozumiteľnosti stanice od ktorej signál prijímaš. Ak je prejav zahunňaný, tak ti nepomôže ani veľký ext. reprák. Toť moja skúsenosť.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pia, 26.01.2007, 8:22
Profil ICQ
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 17.02.2007, 15:04
Príspevky: 141
Bydlisko: Ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Otazka na Paťa Zvolen, Martina 4 a iních osvietenejších ako ja.
V Toyotke mám CBčku a som spokojný. Ale chcem si kúpiť aj PMR sadu. Občas cestujeme skupina dvoch alebo viac áut (bruchoplazov). A práve tam by som chcel používať tie PMR. Moja požiadavka: aby fungovali z auta do auta aj na 200-300m, aj keď medzi nami bude nejaké iné auto. Myslim si, že to sú práve podmienky, keď tie lacáky nefungujú. Aspon nie spolahlivo. Samozrejme, že si ich plánujem sobrať aj na off-akcie, napríklad, keď idem pešo dopredu preskúmať, či má význam navijákovať sa cez nejakú divočinu.....
Mám taký dojem, že na niektorých PMR sa dá výkon prepnúť z 50 na 500mW a tým trochu stúpne dosah.
A myslím, že tiež dosť dôležité je aby fungovali na AA akumullátory. Tie používam aj v niektorých baterkách, vo foťáku a ....
A cena nemusí byť tá najnižšia, ale keby som bol milionár, tak by som nejazdil v 20ročnej plechovici. Aj keď mi stále dobre slúži :lol: .
Ak viete, poraďte značku, model, cenu, predajcu. Keby som sa pýtal priamo predajcu, určite mi ponúkne ten model, na ktorom najviac zarobí :-D .
Tak ščul budzte múdri !

PS: Aspon čiastočná vodeodolnosť by nebola práve v lese na zahodenie.

Jano


Str, 21.02.2007, 21:30
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 10:35
Príspevky: 129
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja by som ti doporucil COBRU napr. 750C . Kvalita za rozumne peniaze a da sa k tomu dokupovat aj prislusenstvo. Co sa tyka baterii AA, tak to bude asi problem. Co ja viem tak vsetky su na AAA.


Str, 21.02.2007, 22:52
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Martin 4 píše:
Kto chce Pé eM eRko má šancu. V Tesku je práve akcia na pár PMR za 1 290 Sk. Sú to klasické lacné staničky, majú zodolnenú krabičku, robustná neodlomitelná anténa, kryt bateriek na šroubík a s tesnením, že vraj odolávajú striekajcej vode.

V škatuli na regáli vyzerajú takto :

Obrázok

vybalené takto :

Obrázok

... a teraz to hlavné... za tú cenu sú súčsťou dodávky aj nabíjatelné baterkové zväzky pre obe staničky a AC/DC adaptér z dvomi chvostami ktorý dokáže nabíjať baterky v oboch vysielačkách naraz.

Obrázok

Keby boli za ten peniaz dve vysielačky, nie je to nič svetoborné.... ale takýto set je už vzrušujúci.....


Tieto som zakúpil, vyskúšal a na to, čo to chceš, je to presne to pravé orechové. A za pár grošov.
Ako sa tu už popísalo, nič moc nenavymýšlaš. A tieto Sencory majú pomer cena/kvalita ok. Tak.

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Str, 21.02.2007, 22:57
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 162 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: