Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:14
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 72 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Montáž CB 
Autor Správa
Odpoveď s citáciou
Vie niekto dat popis popripade s fotkami ? alebo proste len navod ... ako na to? :-) celkom dobra informacia by to mohla byt pre nie-elektrikarsky nadaných jedincov :x


Štv, 11.01.2007, 20:51
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tam podlamna ani neni čo popisovať. Jedine na čo ma Mirko upozornil, je že nenačím zapnúť vysielačku bez pripojenej antény a neprepólovať napájanie(to by snáď musel byť pako,kto by na červený pripojil mínus). Dnes som aj ja namontoval CB a vzápetí ma všetci záhoráci začali informovať kde sú opicajti. :lol: Po dlhom pátraní som napokon osadil pod strop, hoci úôvodne som to zavrhoval. Pre istotu som pri tom odpálil 40 ampérovú poistku ventilátora kúrenia. :oops: :lol: U motorkára 50,-Sk.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 11.01.2007, 22:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chlapi a nestretli ste sa s tym ,že niektore auta maju kostru na plus?Myslim,že S. Ignis to tak nejak ma zapojene :shock: Ale čo sa tyka CB tak zapojenie je aj tak jednoduche ked som to aj ja zvladol ved ja som mal koncovku čo sa pichne do zapalovača no a akurat jednym problemom bolo ,že antena nemala koncovku na pripojenie do CB ,čo neviem prečo nebolo.Podla mna No problem!

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 11.01.2007, 23:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Preto nebola koncovka ze samotny kabel sa lahsie pretahuje ako s koncovkou.Koncovka sa potom na mieste nacinuje :D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 11.01.2007, 23:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Preto nebola koncovka ze samotny kabel sa lahsie pretahuje ako s koncovkou.Koncovka sa potom na mieste nacinuje :D


milan jasne,len som to myslel tak ,že aspon pribalena mohl byt. Lebo som to robil cez vikend s tym,že všetko urobim a koncovky nikde :smt089 :smt102 moja chyba :oops:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pia, 12.01.2007, 0:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Koncovka tam bola a si ju stratil alebo ju niekto vybral, ale k CB je.

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Pia, 12.01.2007, 0:11
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som ju kupil,ale hned mi predavac povedal ze k antene nieje.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 12.01.2007, 0:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aj mne ju Miro dával zvlášť. Našťastie na to myslel.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 12.01.2007, 11:32
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 19:18
Príspevky: 29
Bydlisko: Písek a Praha :)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Ja som ju kupil,ale hned mi predavac povedal ze k antene nieje.

Já ji k anténě taky neměl

_________________
Jeep Cherokee 2,5TD
Rok 1999
Podvozek Invel 3,5"
BFG 30x9,5x15
Allamat 296


Pia, 12.01.2007, 12:51
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... až si budete kupovať extra ten konektor, tak si pýtajte "PL konektor, samca" a ešte predtým zmerajte vonkajší priemer koaxu cez bužírku, pretože PL konektorov je viac druhov práve podla priemeru drátu na ktorý sa dajú natočiť.

Pri montáži opatrne odrežte a stiahnite vonkajšiu bužírku, medenný oplet vyvrátte dozadu na bužírku a odblankujte stredný drát tak, aby cca 5 mm bužírky prečnievalo. Potom natočte konektor na kábel aby sa závit chytil cez oplet aby bol riadny kontakt tienenia. Stred ktorý vylezie z kolíka sa po naladení zakvapne cínom.


Pia, 12.01.2007, 13:17
Profil WWW
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel: som volal s Patom a ze ste spravili spojenie az do Rače ? :shock: alebo nieco take ? :-)
Mne sa podarilo z Karlovky chytit kamionistov na Bergu ako cakaju :-) a prekvapivo neboli ani volgarni , da sa s nimi pokecat :-D


Pia, 12.01.2007, 22:45
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no odo mna nad jurom do grobu úplne v pohode...veď bodaj by nie. :-D Mohol by som robiť vykrývač. Predtým z grobu do rače po Peklo akotak. Potom konec. :?

Inak tí kamionisti sú asi všetci potencionálni drevorubači...teda aspon podla slovníka. :lol:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 12.01.2007, 22:57
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nepodarilo sa ti chytit taxikarov ? ved oni tiez pouzivaju CBcka a kua este som nikdy nepocul ziadnych kecat , ani tie ich objednavky ked idu za klientami - tie hlasky z ustredne ... to moze byt celkom zabava pocuvat :-D ale neviem ich najst , ako keby ani CB nepouzivali ... ci to nemaju riesene tak ako si to ty dieselko pisal ... ze maju inu frekvenciu ... ofic. nepovolenu :? aby ich nikto nepocul


Pia, 12.01.2007, 23:00
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
Nepodarilo sa ti chytit taxikarov ? ved oni tiez pouzivaju CBcka a kua este som nikdy nepocul ziadnych kecat , ani tie ich objednavky ked idu za klientami - tie hlasky z ustredne ... to moze byt celkom zabava pocuvat :-D ale neviem ich najst , ako keby ani CB nepouzivali ... ci to nemaju riesene tak ako si to ty dieselko pisal ... ze maju inu frekvenciu ... ofic. nepovolenu :? aby ich nikto nepocul


podla mna majú svoju platenú frekvenciu v licencovanom pásme.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 12.01.2007, 23:02
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale keby teoreticky niekto odblokoval frekvencie , tak by ich asi aj chytil ... ale ved to je jedno, ja len tak pre info :-) som sa cudoval , ze ich nikde nepocut :)


Pia, 12.01.2007, 23:04
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 72 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: