Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 10:10
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 dve batérie do auta - čo na to potrebujem a koľko to stojí?? 
Autor Správa
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som s benzínom prešiel bez dobíjania viac ako 400 km.

A ako som písal ,zaujímavé riešenie ,hlavne ak je na aute vela spotrebičov.Potom je možné použiť napr .menič z 12 V na 220 V a dalej už podla potreby.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 23.04.2007, 18:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na ducate (2,5 td) pocas cesty od ciech cez zilinu a smer PD sa mi zhodil remen z alternatora,sepalilo to vodnu pumpu a alternator. na baterake so zapnutymi svetla mi som dosiel do fackova. dalej sa nedalo nic... a odhadom sa mi tato porucha stala ani nie 10km pred zilinou. takze vela km sa neda ist.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pon, 23.04.2007, 18:49
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milos píše:
na ducate (2,5 td) pocas cesty od ciech cez zilinu a smer PD sa mi zhodil remen z alternatora,sepalilo to vodnu pumpu a alternator. na baterake so zapnutymi svetla mi som dosiel do fackova. dalej sa nedalo nic... a odhadom sa mi tato porucha stala ani nie 10km pred zilinou. takze vela km sa neda ist.


Ja som na ARE m461 {pár rokov nazad} jazdil bez dobíjania niekolko mesiacov.Napr.v piatok sme vyrazili z Trnavy do Sverepca /off zraz/,tam som jazdil do nedele .Tam som baterku mal 2 hodky na nabíjačke.Odtial do L. Mikuláša a späť do Trnavy.

Štartér,svetlá som používal minimálne. Šialenec. :smt029

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 23.04.2007, 19:24
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vo veci zapojenia dvoch bateriek natvrdo, na y6o to mam original (4,2D) a preukazatelne to funguje, bez ohladu na vek a typ bateriek (ano, idelanejsie su dve identicke, ale proste to ide)... takze bez obav.

Mala namietka k tvrdeniu, ze dve baterky su dobre nanajvys k navijaku - ked ma niekto 7237238746926483292 obrysiek a umerne mnozstvo inych pridavnych svetiel, menic na 220, elektrikou krmeny vzduch atd., sa druha baterka docela hodi.

Pekny den praje

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Uto, 24.04.2007, 22:42
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.03.2007, 22:52
Príspevky: 162
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin4 napísal: Pre porovnanie, štartovacia baterka Banner Uni Bull (červená) 80 Ah stojí čosi vyše 4000,- a trakčná baterka Banner 80 Ah bola asi o 150 korún drahšia.
-------------------------------------------------------------------------------------
nechcem robiť reklamu ale tie ceny sa mi nejako nezdajú,sú vysoké. skúste firmu motoparts na pražskej ulici v BA (predaj a servis motocyklov+akumulátorov), robi banner a ceny má bezkonkurenčne najlepšie. BTW je to bývalý motocyklový pretekár Marian Srna.
a môj svokor :-D


Str, 13.06.2007, 22:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
Vo veci zapojenia dvoch bateriek natvrdo, na y6o to mam original (4,2D) a preukazatelne to funguje, bez ohladu na vek a typ bateriek (ano, idelanejsie su dve identicke, ale proste to ide)... takze bez obav...

Nejde o to, ze by to neslo. Samozrejme, ze to pojde ked spriahnes dokopy dve baterky, ktore su aj uplne ine, hlavne, ze maju obe 12V. ALE! Pokial baterky nie su identicke, tak maju s velkou pravdepodobnostou rozdielny vnutorny odpor a to im urcite nepomoze. Samovybijanie sa mnohonasobne zvysi a baterky Ti povedia bye-bye ovela skor nez by si cakal...

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Štv, 14.06.2007, 9:26
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mám jednu baterku 80Ah Delphi a druhú 65 AH Xsite alebo ako sa to píše a 3 roky úplne v pohode, schému zapojenia som tu už niekde popisoval :-D

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 14.06.2007, 10:34
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.05.2011, 21:43
Príspevky: 21
Bydlisko: Ruzomberok
Odpoveď s citáciou
Mozno niekomu pomoze, http://electronic-servis.ic.cz/slucovac ... atoru.html Pre moje uceli mi to este trocha upravili tak aby to zabezpecilo nabijanie oboch baterii pocas jazdy, pri stani sa energia neprelieva aj ked mam baterie roznej kapacity, ale vybija sa najprv sekundarna bateria a nasledne po vybiti na 10,5V sa prepne na primarnu bateriu ktoru v pripade poklesu pod 11,5V odpoji od systemu. K nabijaniu dochadza postupne najprv primarna a nasledne pri dosiahnuti 13,5V (za jazdy) aj sekundarna. Navyse ja mam este permanentne pripojenu solarnu nabijacku :-) Stalo ma to 150eur ale za tie peniaze dostatok energie pre menic, el.kurenie, notebook a svetla bez strachu ci nastartujem na expediciach stoji... :-)


Pia, 02.11.2012, 19:47
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mam v aute dve baterky tak, ze ich mam supnute paralelne a druha je vzadu v kufri [tiez aj kvoli navijaku a v lete, ked sme na rybach, tak hra hudba, nabijaju sa telefony, notebooky cez striedac 230V, atd.]
Zatial mi to funguje bez problemov. Problem moze nastat, ak jedna baterka bude dozivat a nebude drzat napatie - vtedy teoreticky zacne vybijat aj tu dobru. Ale zatial mam dobre obidve.
Existuju rozne moznosti, ako zapojit baterky, napriklad aby sa striedavo pouzivali, pripajat druhu v pripade potreby, atd. Ja som zvoli najlacnejsie riesenie - uvedene vyssie :)

_________________
Obrázok


Pia, 02.11.2012, 20:11
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: