Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 20.04.2024, 15:39
Dnes je sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel a zajtra Ervín




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 96 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Oprava alternatoru 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Tak uz je to tomu mojmu aternatoru jedno :smt135 Loziska nove,uhliky nove a rozomlel som ho ako orechy v mlynceku na mak :smt021 Hrkot-buchot ale prisiel domov zo ctou Patrola.A to som si povedal ze poslednych 10 km pojdem domov po polnej ze co ak vyleti ojnica alebo nieco podobne.Ze by som tam auto rovno zahrabal :mrgreen:

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 01.04.2019, 21:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Sa mi podarilo alternator rozobrat.Loziska ako nove,ved aj boli menene :-D uhliky ako nove,aj tie boli menene :-D v prednom lozisku na rotori vymlateneho kus zeleza .Preto som si myslel ze ulozenie loziska sa vymlatilo po jeho zadreti aj ked som ho kontroloval ci je namazane.Rotor na sracku.Mozno by to islo nadvarit ale nemam sustruh takze nic :smt139 Preco vymlatilo hriadel v lozisku netusim.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 22.12.2021, 22:42
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Originál sú tam tuším ložiská so zvýšenou vôľou. Takže otázka je že aké si tam dal ložiská. lebo toto sa stáva ak sa použijú "obyčajné" Podobne je to aj u prídavných prevodoviek.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 22.12.2021, 23:13
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Loziska boli ako nove.Vydrbalo hriadel co je v lozisku :smt139 Aj vonkajsi obal bol dobry aj lozisko.Ked som to robil predtym vid forum,altik fungoval cca 10 rokov.Teraz po tyzdni K.O.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 22.12.2021, 23:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
...treba pozriet aj ako bolo nalisovane ložisko , naoko dobre,ale v skutočnosti "nakrivo" .. :smt162
..ako spominal Palo,vačšinou sa berú do alternátora ložiska s vačšou voľou -označenie C3 -ale nie je to pravidlo .

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 23.12.2021, 15:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Ono už je to prakticky jedno lebo potom som kupil fungl novy alternator,stary som šlahol do regalu a v tychto casoch ked sa mi nechce von ani pozriet som ho rozobral ze v com bol problem.
Martino ono to lozisko ani nejde inak ako rovno nalisovat na hriadel pretoze je dlha aj z kuzelom na remenicu ale vsetko je mozne.A co mam este 2 alternatory z oprav na inych autach tak su z vyvevou a rotor nepasuje.Ale aj z tym sa pohram ked sa budem velmi nudit :-D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 23.12.2021, 20:23
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 96 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: