Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 17:10
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Error elektriky patrol Y 60 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Baterku mam 4 roky ,nabita a celkom drzi.Je normalne ked nažhavim,zacnem startovat a komplet cela elektrika okrem startovania zhasne.Vsetko co svieti zhasne.Kostry som preliezol a po vianociach objednam novu baterku ked inak nebude.Ale zaujimalo by ma co sa v aute deje.Od tohoto leta to robi.Motor ako nastartuje vsetko sa rozsvieti a funguje .Nestalo sa to niekomu z vas ?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 22.12.2021, 22:51
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Dobijanie si preddpokladam premeral ci ti dobre dobija? A moze byt baterka,starter alebo aj zhavic KO-uhorena spicka prebija na kostru ale to velmi vynimocne . A aj kostra vie vytrapit-zvonku zakrimpovany spoj vyzera OK aj napatie na nom OK ale dnu vyhriaty a prud nepretecie :mrgreen: Ze zaradom este vsetko raz skontrolovat,premerat po jednom . A inak pri startovani je pokles napatie ale nie az taky markantny,ze tiez typujem baterka Ko tak by sa to od 4rocnej uz dalo cakat . Vyskusal si nastartovat s inou ?


Str, 22.12.2021, 23:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Budik mi ukazuje 100 % ale aj tak som si dokupil do autozapalovaca taky digitalny.Su v nom hodiny,teplota vnutri-vonku a nabijanie.To dava cca 14.5 V.Svieti to na modro a zhasne aj to a hodiny zresetovane :smt126 Baterka ma aj take to oko.V zelenom je dobra,aspon tak pisu ale ktovie.Kostru som meral z baterky na motor aj bat.-kasna,Aj zhavice som mal vsetky vonku,ked bolo teplejsie a vyskusane vonku.Mam sice baterky co som menil ale jedna ma 8 rokov a druha bola este pred nou.Pouzivam ich na premeriavanie aj zhavicov.Este ma napada ci to nemoze robit starter. :smt017

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 23.12.2021, 0:01
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Starter moze byt Ko .Hoci vacsinou ked je Ko nema taku silu pretocit poriadne motor. Vyskusaj s druhou dobrou baterkou alebo pouzij na terajsiu baterku startovaci zdroj-vozik a skusaj nastartovat ci bude tiez tak extremne padat-klesat napatie :D


Štv, 23.12.2021, 0:12
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Ten problem som mal kedysi na mojej byvalej mrdke ,, vymenil som baterku a svaty pokoj :smt151
teda aspon umna bol ten problem,, baterka raz tocila :smt151 raz nie,, :smt152 skratovala kua jedna :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 23.12.2021, 11:37
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Milan

máš tam otázku a aj si si sám odpovedal :
„- Je normalne ked nažhavim,zacnem startovat a komplet cela elektrika okrem startovania zhasne.“
„- Od tohoto leta to robi.“

Takže to nie je OK.
„Motor ako nastartuje vsetko sa rozsvieti a funguje .“

Lebo vtedy sa už zobudí alternátor a dotláča chýbajúcu šťavu.
Mal som toto už.
Baterka ukazovala plné nabitie, voltov ako v elektrárni a keď som začal štartovať, tak po 1 - 2
otočkách štartéra spľasla ako balón. Niektorá vydrží viac, niektorá menej.

Môže byť galiba, keď je už štartér načatý. A myslím to tak, že veľká väčšina má bronzové puzdro na rotor a ten keď sa vyločká a vznikne vôľa, tak sa zároveň začne aj zadierať a vtedy štarter síce točí ale odoberá oveľa viac prúdu. Ja som to raz dohnal do extrému, myslel som si že dám pomocnú baterku a uvidíme, tak sme videli, to, čo ešte nikdy. Bužírka na kábli do štartéra sa od tepla roztopila a začala horieť, bolo to v zime, veľký mráz a v tme. Skoro sme podpálili auto. Štartér išiel von no a samozrejme bronzové puzdro kampes. A bola to slávna a známa Avia.


Štv, 23.12.2021, 13:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
OGO píše:

Baterka ukazovala plné nabitie, voltov ako v elektrárni a keď som začal štartovať, tak po 1 - 2
otočkách štartéra spľasla ako balón. Niektorá vydrží viac, niektorá menej.

Môže byť galiba, keď je už štartér načatý.

Presne toto iste si myslim aj ja pretoze nie som z tych ktory bezhlavo vymienaju suciastky.Od leta som vylucoval a premeriaval mozne problemy a ostalo mi uz len baterka a starter.Teraz po sviatkoch objednam novu baterku ,slahnem auto do garaze a pustim sa do toho.V kazdom pripade dam vediet co tomu bolo.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 23.12.2021, 20:34
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ved meraj napetie na kontaktoch baterky a na kontaktoch startra ked startujes.Budes vidiet,kde napetie pada a ci je v prdeli baterka,alebo starter.Pripadne zoxidovany kontakt na oku kabla co privadza stavu do pristrojovky.Ak to teda dobre startuje.Lebo ked zhasinaju kontrolky a starter dobre toci,chybu by som hladal v kablovacke.Nesiel by som po kostre,ale po plusovom vedeni.


Pia, 24.12.2021, 9:35
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
zožeň si kliešťový ampérmeter a zmeraj odber štartéra. To je najrelevantnejší údaj

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 24.12.2021, 12:27
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Bahno
Pripadne zoxidovany kontakt na oku kabla co privadza stavu do pristrojovky...

– táto závada by sa prejavovala či sa štartuje alebo neštartuje, či motor ide alebo motor nejde.


Pia, 24.12.2021, 14:32
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ja som mal na mysli to,ze ak je ten kabel prikruteny na cievke startra spolu so silovym kablom a je tam oxidacia ci spalenina,tak tam by mohla byt pricina,ze starter stiahne vsetku stavu.Proste by som meral ubytok napetia na jednotlivych spojoch,az by som prisiel nato,kde sa napetie straca.Za predpokladu,ze sa nestraca vo vybitej baterke,ci oxidovanom silovom kabli.Zato vravim merat na tych bodoch pri startovani.Tento postup sa mi vzdy osvedcil.Starter v aute vyskusam jednoducho tak,ze ho pripojim na druhu baterku.


Pia, 24.12.2021, 15:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Tak mi docestoval odporovy merak a mal som ho paralelne z merakom voltov.
Pred meranim -merak V -13.91 V, merak odporovy 12.5 V.
Pri zataži -merak V- 12.42 V,merak odporovy 10.5 V.
Cca 2 volty išli dole ale aj tak stupnica voltov na meraku ukazuje inak :smt017
Starter som do mrte rozhadzal,loziska som domazal a inak vsetko O.K.
Ešte čakam novu baterku takže skušanie ako to štartuje a čo to bude robit,bude neskor.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 07.01.2022, 12:42
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ze baterka v haji :-D


Pia, 07.01.2022, 14:21
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Milanko nemozem si pomoct ale napriek celej debate typujem taku banalitu ako kontakty niekde na trase baterka- starter+ alebo bat-kostra-. Stalo sa mi to x krat a vzdy to bol napikacu kontakt na bateriovej svorke alebo na starteri. Jo a este ma napada ulomeny kontakt v baterke ale neviem.

_________________
Bývalý offroadak


Pia, 07.01.2022, 14:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Dindaj kable som komplet kontroloval ale 3 x od leta co mi to zacalo blbnut ale vzdy to nastartovalo aj ked svetla a vsetko zhaslo ale zistil som este jednu vec o ktorej som netusil ked som kupoval baterku na mieru.Mal som tam Bosch 95 Ah 830 A a teraz v aprili bude 5 rokov co som kupoval v Nitre mototechne baterku maximalnu co tam vliezla Monbat 100 Ah 730 A.Ta Monbat ani netusim co je to zac ma o 100 A startovaci prud mensi :smt017 Je to vobec mozne?Zvlastne ze aj ten merak tak odlisne ukazuje volty.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 07.01.2022, 21:25
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: