Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 10:42
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Akú kapacitu má moja baterka? 
Autor Správa
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tie nabíjačky s funkciou konzervačného dobíjania sa tu podchvíľou objavujú. čas od času ich má v akcii Lidl a predáva to Radooff.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 25.02.2009, 10:49
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 17.02.2007, 15:04
Príspevky: 141
Bydlisko: Ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No koumáci, vôbec ste ma nepotešili.

Žiadne supergeniálne návrhy.

Takže asi si ešte nechám tie staré baterky v aute, hádam ešte ten Tisovec nejak prežijú.
A potom začiatkom leta sa poobzerám za nejakými cenovo dostupnými náhradami.


Štv, 26.02.2009, 17:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To vieš väčšina ľudí toto nerieši a menia baterku až keď ich auto niekde nechá (väčšinou keď sa niekde ponáhľajú).

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Pia, 27.02.2009, 0:44
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Ja by som to až tak neriešil...ešte sa mi nestalo že by baterka zrazu bola KO...vždy som zbadal, už len pri štartovaní ako sa baterka správa a keď bolo vidieť že jej kapacita klesá, tak som rátal s tým že nemám dlho púšťať napr. rádio, lebo ráno nenaštartujem.

To sa mi raz aj stalo, vonku pekne mrzlo, spal som v aute a zabudol vypnúť rádio...ráno som samozrejme nenaštartoval.

Ešte k tomu mám aj indikátor napätia, kde sa to dá pekne sledovať :wink:

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Pia, 27.02.2009, 12:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Martin píše:
Ešte k tomu mám aj indikátor napätia, kde sa to dá pekne sledovať :wink:


Indikátor je ledkový, LCD, samo-domo výroba, alebo ??
Preto sa pýtam lebo akurát v tejto chvíli riešim obobnú záležitosť aj z dôvodov súvisiacich s touto témou - hlboké vybitie a pod.
U mňa to bude LCD prevedenie V-metra - cca 7 EUR ma to vyšlo komplet-iba delič sa nakalibroval a funfujeme. Foto dodám neskôr.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pia, 27.02.2009, 14:29
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Indikátor je LED, vcelku postačuje. Bola to stavebnica za pár SK. Ešte kedysi :wink:

Som si to meral presne merákom a viem aké napätie tie LEDky cca ukazujú.

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Pia, 27.02.2009, 15:27
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 17.02.2007, 15:04
Príspevky: 141
Bydlisko: Ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ako som už hore písal, v aute mám dve baterky. V klude niesú prepojené a preto by mi nevadilo vybitie jednej, povedzme rádiom. Tá druhá mi naštartuje.
Okrem toho mi auto štartuje úplne perfektne. Po kratučkom nažhavení v prvej polsekunde štartovania. Ako väčšina Toyot :-D :-D :-D .

A práve preto neviem, či majú moje baterky dostatočnú kapacitu na dlhšie navijákovanie.
Totiž MOTOR NAVIJÁKU JE SVIŃA.
Nielenže má pri zaťažení obrovský odber prúdu, ale je veľmi háklivý na napájacie napätie. Ak napätie klesne povedzme na 10 V, klesne výkon motora na výstupnom hriadeli asi na 40-50% . S tým by sa ešte dalo žiť, ale súčasne prudko stúpne stratové teplo a motor sa začne prehrievať.

Ako niekto vyššie poznamenal, pri staršej baterke si nemôžeš byť istý jej stavom. Jeden deň sa javí, ako dobrá a na druhý je pred kolapsom.
Preto asi budem meniť baterky preventívne. U mňa si už aj tak dosť užili :D . Už len naškrabať tých pár eurošušňov. Pri mojich súčasných výdavkoch to bude dosť citelné.

PS: neviete o nejakej slabo stráženej banke? :oops:


Pon, 02.03.2009, 11:44
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nájdi si slabo strážený bankomat..zobereš gurtne a .... :smt124

Lenže porušíš :smt155 a môžeš skončiť :smt150

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Pon, 02.03.2009, 11:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
janotoyotak píše:
PS: neviete o nejakej slabo stráženej banke? :oops:


Je predpoklad ze menšiu ostrahu by mohla mať SPERMO banka :-D :-D
Ale to zrejme tvoj problém s BATT nemvyrieši :-D :-D

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 02.03.2009, 12:05
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Janík a nie je dostatočnou prevenciou už to, že máš dve baterky? to ti tu väčšina z nás môžeme len závidieť

je málo pravdepodobné, že odídu obe naraz a pokiaľ sa ťaháš s naštartovaným motorom, mal by si si poradiť; a keď nie, ešte sú tu priatelia ;-)

(preventívne ďakujem prípadnému aktivistovi za vysvetlovanie, že alternátor nedodá, čo naviják zožerie :wink: )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 03.03.2009, 9:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Martin píše:
Indikátor je LED, vcelku postačuje. Bola to stavebnica za pár SK. Ešte kedysi :wink:
Som si to meral presne merákom a viem aké napätie tie LEDky cca ukazujú.


Nie je to síce úúúplne k téme kapacita BATT, ale súvis to má aspoň zbežne, takže nové vlákno kvoli tomu nebudem tvoriť. Ja som LED-kovú variantu vzhľadom k cene modulu cca 6€ zavrhol a vyriešil to nasedovne. Je tam ešte malé relátko, takže sa to spína otočením kľúča do 1 polohy. Za tie prachy nie je o čom mať trvalý (a navyše veľmi presný) prehľad.

Obrázok

Obrázok

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Uto, 07.04.2009, 14:18
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 10.01.2009, 1:54
Príspevky: 262
Bydlisko: Žarnovica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fuha tak to je super kde si to zohnal ak mozem vediet a za kolko?dik

_________________
Vitara 1.6, navijak, šnorchel, zdvihutá, rozšírená, T3, Hi-lift, kompresor,....


Uto, 07.04.2009, 15:45
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať ???
Hmm, super ?? čo je na tom super ??? Neviem či by ma pochválili aj fajčiari, keďže som to "osadil" na pozíciu bývalého popolníka :-D Ale inak ďakujem za kompliment :-D
Veď píšem vyššie, že to sojí 6-7 €. Zohnal som to u nás vo Zvolene v predajni súčiastok THORN, ale majú aj eSHOP.

http://thorn.inshop.sk/inshop/scripts/p ... sp?first=1

Podotýkam, že modul V-metra je už kompletne hotová vec, žiadne bastlenie, leda tak si zmeníš rozsah na tvojnu srdcu blízky , nakalibruješ podľa iného meráka a funguješ. Snáď doplnenie pomohlo. Mimochodom funkčnosťou "obdobný" modul, avšak nempomerne väčší stojí v CONRADe vyše 20€. No a potom nekúp to za 6€ .... :-D

P.S.: Ak som "zasral" tému ospravedlňujem sa ešte raz, prípadne nech to admin "odstrihne" do samostatného vlákna napr. "V-meter"

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Naposledy upravil Pato Zvolen dňa Uto, 07.04.2009, 19:06, celkovo upravené 1



Uto, 07.04.2009, 16:07
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 10.01.2009, 1:54
Príspevky: 262
Bydlisko: Žarnovica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No tak som nakoniec vsetko potrebne nakupil v GMelectronics a uz aj ja meriam:-) kedze som "nekuřák" tiez som vyhodil popolnik a hned bolo miesto.este som potreboval najst miesto na 9V baterku lebo to potrebuje nezavisle napajanie ale to nebol problem.
Obrázok

_________________
Vitara 1.6, navijak, šnorchel, zdvihutá, rozšírená, T3, Hi-lift, kompresor,....


Uto, 07.04.2009, 16:19
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Hmm, gratulujem, sadlo to tam ideálne. Ešte že nefajčíme :-D A čo stál v GM tento špás ?

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Štv, 23.04.2009, 14:31
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: